• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

триъгълен аквариум съвет

Започната от vvidev79, 31.01.2012 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vvidev79

Здравейте Колеги,
Решил съм да си правя триъгълен аквариум с размери 135 хипотенуза, катети по 95см и височина 65см.
Имам три въпроса. Единият е за начина на лепене на аквариума относно предното стъкло. Различни хора, при които мога да си поръчам аквариума ми казват два различни начина на лепене. Единия е, че предното стъкло там къде ще ляга на страничните задължително ъглите на сглобката трябва да се скосят под 45 градуса за да легнат челно една към друга и да стане сглобката иначе ще легне само на ръба и остатъка се запълва със силикон а това изобщо не ставало здраво и всеки един момент можело да поддаде.
Други пък ми казват точно обратното, че по-добре да се остави фуга и да се запълни със силикон без да се скосява страниците под 45 градуса. По този начина като има фуга силикона обира всичко и става много по-здраво. Лепене по-този начин видях на един много голям аквариум http://www.aquanet.tv/Video/200-glaeserner-traum-die-entstehung-eines-privaten-grossaquariums.
Та въпроса ми е кой начина е най-правилен и най-здрав?

Втория ми въпрос е относно силикона бял или черен да избера?
Третия въпрос е относно шкафа. Изчетох много материал относно направата на шкаф от итонг, т.к. искам да го зидам от итонг, но така и не срещнах категорични мнения някой да е направил такъв и да сподели мнение.

danielm

е защо 45 градуса?
Ако това с прилягането е вярно с 45 градусов наклон няма как да прилепне. Тези градуси са за равнобедрен правоъгълен триъгулник, а твоя е по-близо до 30/60/90. Синуса ти е почти 1/2

vvidev79

въпроса е колега дали да се шлайфа под ъгъл или да не се шлайфа а извивката да се попълни със силикон?

elldiablo

Въобще не трябва да са на 45гр. щото няма да прилепнат челно, ако трябва да се скосят то мисля че идва около 22гр. обаче не съм сигурен, ама хората от клипа мисля че са по големи специалисти от тези дето си питал а техните ръбове не бяха скосени  *DRINK*

tonino

31.01.2012 11:47 #4 Last Edit: 19.02.2018 21:27 by tonino
...

Giorgio_Armano

ето колега едно триъгълно аквариумче .
За целта  част от стъклата са шлайфани под ъгъл.В този случай при този модел който показвам страните на стъклата са шлайфани под ъгъл 14 градуса всяка,за да може да прилепне всичко както трябва,иначе се получават големи луфтове .
Едно че не става прилично  и второ не е практично.



При положение че са шлайфани под ъгъл стъклата се получава по голяма площ при слепване.А относно цвета на силикона дали безцветен или черен са с еднакви параметри при здравина  на скрепване,просто избора трябва да е твой ,зависи как ще ти хареса на теб.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

cheatah

Колега бих ти дал мнение,(не казвам и не намеквам че,си некадърен или нещо от този сорт)Поръчай си аквариум от отвърдените майстори в бранша(горният е такъв :) )и си направи една хубава стойка от метални профили,облечи ги с пдч или каквото ти харесва като материал.Ще можеш да си направиш вратички и да прибереш вътре филтри и всякакви други чудесий:)Ще си спестиш много нерви пари време :) Така ще стане,сигурно здраво и надеждно :)

Nikiengi

Цитат на: cheatah - 31.01.2012 12:12
Колега бих ти дал мнение,(не казвам и не намеквам че,си некадърен или нещо от този сорт)Поръчай си аквариум от отвърдените майстори в бранша(горният е такъв :) )и си направи една хубава стойка от метални профили,облечи ги с пдч или каквото ти харесва като материал.Ще можеш да си направиш вратички и да прибереш вътре филтри и всякакви други чудесий:)Ще си спестиш много нерви пари време :) Така ще стане,сигурно здраво и надеждно :)

:-D И двамата "горни" майстори са такива в бранша, но дават различно мнение и аз разбирам колегата, че се чуди какво да прави! Ами направи го правоъгълен  :-D - шегувам се! Явно сам ще трябва да решиш, виждал съм и двете изпълнения и са държали с години! И аз като теб съм питал хората за причините, дали така или иначе и никой не ми е дал смислен отговор!  :-)

Асен Евгениев

Шлайфаните изглеждат по-добре. На клипа покриват големия луфт на шева с лайсни.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vvidev79

За мен е важно кое по-сигурно да не ми текне водата в къщи, че не е малко вода :-)

Асен Евгениев

Цитат на: vvidev79 - 31.01.2012 15:15
За мен е важно кое по-сигурно да не ми текне водата в къщи, че не е малко вода :-)
И двата начина са сигурни, ако си го залепиш кадърно. Ако си поръчваш, майсторът си знае.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vvidev79

Колеги, някой правил ли си е шкаф с тухли от итонг? Ако може пратете снимки мнение. Това излиза най-евтиния и бърз начина и според това което изчетох е достатъчно здрав. Другия вариант е да ползват друг вид тухли. Какво мислите?

tonino

01.02.2012 09:18 #12 Last Edit: 19.02.2018 21:26 by tonino
...


ivotri

Mного добре е станак туления шкаф

Similar topics (5)

8443

Започната от sparoy


Публикации: 4
Прегледи: 4738

41559

Публикации: 55
Прегледи: 21380