• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

стилаж

Започната от etg, 17.02.2005 15:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

etg

Предстои ми направата на нов голям аквариум и трябва да си поръчам метален стилаж от винкел.
Ако някой знае да ме опъти къде правят такива (предпочитам западните райони - Люлин , Надежда и околни)

dido

Метален стелаж от винкел звучи странно. Ползват ги хора, дето гледат много аквариуми накуп.

Ако е за един аквариум, можеш да си направиш нещо като винкелна масичка. В зависимост от дължината на аквариума може да бъде с 4 или 6 крака.

Можеш да ползваш Г-образен или О- образен винкелен профил, като последния е за предпочитане.
Въпросната винкелна конструкция може да се облече с плоскости - да има естетичен вид.

Живко

аз моята я оставих гола и я наръсих със спрей хромникел.
Никой не се е родил научен.

etg

Изглежда не съм се изразил правилно . Да масичка ще правя, а не стилаж(но аз така му викам, щото е от винкел).
Аз имам яснота как да изглежда, какъв винкел да ползвам и т.н
Мен ме интересува някой знае ли фирма , която да продава такива профили и да могат да ми го заварят :?:

dido

Профили можеш да си купиш от борсите за строителни материали - там продават всякакво желязо. Заваряването може да ти го свърши всеки масйтор с флекс и електрожен. Под зоркия ти поглед, разбира се... :-)

N.Nobs

Цитат на: "etg"Изглежда не съм се изразил правилно . Да масичка ще правя, а не стилаж(но аз така му викам, щото е от винкел).
Аз имам яснота как да изглежда, какъв винкел да ползвам и т.н
Мен ме интересува някой знае ли фирма , която да продава такива профили и да могат да ми го заварят :?:
На Сточна гара има склад за профили,а ако намериш електрожен или телоподаващо аз ще ти го заваря.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

niky

Не искам да подценявам никого, ама ние с един приятел се бяхме засилили да правим стойката на моя?!!
Добре, че не я правихме ние ви казвам.
Никога нямаше да можем да докараме толкова права тая рамка.
:lol:

После дадохме винкела на едни майстори при баща му, и те хората го направиха...направо ми скриха шапката.

Милсълта ми е, това не е шега работа (имам предвид водоем над 300,400 литра).

etg

Ники направо ме шашкаш.
Смело си лепиш аквариума, а от стойката се плашиш :lol:

niky

Защото колкото и добре да е залепен, укрепен и т.н. аквариума, няма ли под него стиропор, подложка и здрава, много здрава стойка...просто забрави.

Моята стойка издържа над 1 тон (за всеки случай)  :lol:

Е, може да направиш стойка и от стъкло.
Ама това е за до 100-150 литра. Пък и ми изглежда кичозно определено.

N.Nobs

Аз мойта сам си я правих и то на балкона.Вярно че аквариума седи половин сантиметър по-ниско в ляво,ама ми се иска да вярвам че е от пода :oops:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

niky

Значи просто ги можеш тия работи.
А за пода е ясно. Аз моята я мерих с нивелира, перфектна е.
Но като я сложих в стаята...има наклон надясно.
Ама не ми пречи, като се напълни с вода не се забелязва.

tishovsx

Моя аквариум е в шкаф, а шкава съм го правил аз, има си капак, чекмеджета,от долу, вижда се стъкло само от пред, бавно стана но пък мераклийски. Всичко е правено от фурнирани плоскости дебели 2.5 см , като дъното е от две такива, по средата е със подпорка (тръба) от Мр.Бриколаж, под аквариума има депрон, дебел 2см ( остана ми от едни други майсторий  :wink: )Аквариума е направен с капаци и движещи стъкла ( сравка - Мишо ). Две лампи, едната ГроЛукс а другата, АкваСтар със електронен баласт. Нагревател - Jager автоматичен, а от утре и канистър от EHEIM... ами туй то  8)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Мишо

Цитат на: "etg"Ники направо ме шашкаш.
Смело си лепиш аквариума, а от стойката се плашиш :lol:
Прав е Ники,че стойката не е шега работа,особено за голям съд.Проблема е ,че трябва да няма никакво усукване - с максимално точни прави ъгли,височини и шлайфани заварки..В противен случай аквариума не ляга с цяло дъно равномерно на плоскостта и следва спукване на дъното.Затова колкото и да е гладка плоскоста винаги се подлага нещо около сантим под него(стириопорен лист е най-добре).
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

niky

Аз имам дъска  около 1см, а върху нея още толкова стиропор.
За да няма неясноти  :lol:

aquamaker

Цитат на: "etg"Предстои ми направата на нов голям аквариум и трябва да си поръчам метален стилаж от винкел.
Ако някой знае да ме опъти къде правят такива (предпочитам западните райони - Люлин , Надежда и околни)

Ако дойдеш при мен ще ти обясня най подробно как да си направиш стойката от метален профил.

Similar topics (1)

32045

Публикации: 8
Прегледи: 6816