• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.06.2024 11:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

система за co2 с киселина и сода

Започната от petyo, 24.03.2013 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Тези за които се сещам и имам са на камоци и са http://aquariumbg.com/forum/oborudvane/iglen-ventil-na-kamoci/ По 15лв. мисля,че струват.

ghivanov

а от къде може да се купи?

hunter

Аз във Бургас си го купих от магазин на Камоци.

Penta

Цитат на: ghivanov - 16.03.2014 20:01
а от къде може да се купи?
А ти откъде си ?

ghivanov


Penta

Цитат на: ghivanov - 16.03.2014 21:43
аз съм от Варна

ЛД ООД
Варна, ул. Ян Хуняди 69, ет. 2 оф. 4
Стъклена, синя,  3-4 етажна сграда.

ghivanov

благодаря, ще потърся тези дни *DRINK*

Публикациите са слети: 18.03.2014 22:06

Цитат на: ghivanov - 17.03.2014 00:45
благодаря, ще потърся тези дни *DRINK*

Колеги оплесках нещата! Пуснах самоделката, но без контрол на подаването на мехурчетата и в резултат днес щетите са на лице - два мъртви отоцинклуса, коридораса и повечето гупи са като вцепенени и дишат учестено а останалите риби са на повърхността и дишат атмосферен кислород..кофти работа, от друга страна растенията ще се скъсат да се вирят и "кипят", но явно кислорода е крайно недостатъчен... Дайте съвети, как да го докарам и рибите да са "щастливи" и растенията да са добре? Може би да пускам кислород от някоя помпичка?

bobyybob

Като за начало, пускай по едно мехурче за всеки реални 10 литра вода на минута. При положение, че не спираш подаването на CO2, през нощта трябва да включваш и помпичка за въздух. От тук нататък, ако нямаш тестове за водата, наблюдаваш какво се случва с рибите и растенията.
Пропорцията лимонена киселина/сода, при мен добре работи 150гр. л.к. + 300мл. вода, в едната бутилка, в другата 200гр. сода + 100мл. вода.

ghivanov

Намалих подаването и сега се пооправиха нещата. Какви тестове да си взема? Предполагам за ph, тази пропорция която си дал в какви бутилки е, защото аз използвам двулитрови.
Поздрави!

Penta

Цитат на: ghivanov - 20.03.2014 18:49
Намалих подаването и сега се пооправиха нещата. Какви тестове да си взема? Предполагам за ph, тази пропорция която си дал в какви бутилки е, защото аз използвам двулитрови.
Поздрави!

Важното е колко вода има в бутилките, не толкова обема. Всъщност важното е общия обем разтвор да е по-малък от обема на една бутилка (200+300=0.5л т.е.  бутилки от поне 1л) за не се препълни бутилката, когато целия обем киселина премине в бутилката със сода.

shnufito

Цитат на: shnufito - 16.03.2014 16:50Съветвам те да я прочетеш внимателно,преди да започнеш да правиш каквото и да е.
Предупредих те,но ти не ме взе на сериозно.

ghivanov

Цитат на: shnufito - 20.03.2014 20:19

Предупредих те,но ти не ме взе на сериозно.

Напротив, всеки съвет приемам сериозно, просто професията ми е такава че е свързана с по-дълго отсъствие от дома през денонощието и не успях да калибрирам системата правилно

bobyybob

Използвам бутилки от два литра... А за тестовете, знам ли?! Въпрос на лични предпочитания, вариантите са няколко:
CO2 тест
pH тест + KH тест
Тест за постоянно измерване на CO2 (дроп чекер)
За сега и аз съм само с наблюдение, просто подавам малко CO2 (40-45 мехурчета в минута за 175 литра вода). Иначе съм си поръчал това: http://www.aliexpress.com/item/Glass-Drop-Checker-with-10ml-CO2-test-liquid-free-sucker-free-shipping-by-China-post-air/946602262.html

ghivanov

Благодаря за съвета колега  *DRINK*
И аз ще обмисля кой тест да си взема

hunter

Направи си или си купи един дропчекер и ги зарежи тези тестове. http://aquariumbg.com/forum/himiya/co2-diy-drop-checker-ili-kak-da-sledim-nivoto-na-so2/

Similar topics (5)

57858

Публикации: 4
Прегледи: 4510

40732

Публикации: 14
Прегледи: 7598

18543

Публикации: 7
Прегледи: 5735

12233

Публикации: 5
Прегледи: 3790

12910

Започната от Атанасов


Публикации: 3
Прегледи: 4784