• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ще издържи ли ?

Започната от pakostnik, 23.04.2010 19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pakostnik

 *dontknow* Според вас тази стара ракла (не чак толкова стара) ще издържи ли 180 л. аквариум ?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstorage2.album.bg%2F569%2F230420101375_bbd73_22827479.jpg&hash=22b2ad2c97e7730137d4cfa83ce55f1bdd3fe2e6

А ето го и аквариума.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstorage2.album.bg%2F1d5%2Fp4182444_5b1b1_22827504.jpg&hash=569b1ec628b44ff633075c76699b6f70802bca34
Когато разумът спи се раждат чудовища !!!

tomatomov197

  Не разчитай много на тая ракла, трябва да носи поне 250кг.   
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Асен Евгениев

Ще го издържи, но няма да бъде стабилна опора.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Alexfield

Трудно може да се прецени от снимката - само външен вид. Казваш ракла, значи това горе е капак. Не се вижда този капак на колко места се крепи отдолу. А и няма да имаш достъп до съдържанието на раклата, няма да можеш да сложиш там канистър и други аквариумни аксесоари.
Според мен отначало няма да имаш проблем, но с времето капакът ще се огъне под тежестта на аквариума. Щом е 180 литра аквариумът, трябва шкафът да може да носи двойно повече килограми: 360 кг. Все пак има грунд, камъни, не е само вода.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

vasso

И аз мисля, че ще издържи. Все пак е социализъм. :-D Иначе е добре, че има стабилна основа долу, а не е на крака. И защо си мисля категорично, че ще издържи- просто новите готови шкафове, които се продават с аквариумите са направени толкова зле и от такъв евтин материал (боклук), че това определено не се различава много.

Асен Евгениев

Цитат на: vasso - 23.04.2010 22:37
И аз мисля, че ще издържи. Все пак е социализъм. :-D Иначе е добре, че има стабилна основа долу, а не е на крака. И защо си мисля категорично, че ще издържи- просто новите готови шкафове, които се продават с аквариумите са направени толкова зле и от такъв евтин материал (боклук), че това определено не се различава много.
Моя аквариум в момента е върху акумулираща печка /паметник-гротеска на социализма/. По-здрава
основа обаче просто няма. Трима човека едва я избутахме от едната стая в другата. *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kdravia

Абе в краищата-добре,ама средата е много съмнителна.Гаранция,че ще потдаде.
Докато има шарани,ще има и рибари!

krokodil22

Цитат на: pakostnik - 23.04.2010 19:24
*dontknow* Според вас тази стара ракла (не чак толкова стара) ще издържи ли 180 л. аквариум ?

Колега раклата до колкото виждам е ПДЧ, каква е дебелината му?
Отзад ПДЧ ли е или е фазер?

vasso

Цитат на: kdravia - 23.04.2010 22:53
Абе в краищата-добре,ама средата е много съмнителна.Гаранция,че ще потдаде.
Какво и е на средата? Ще издържи, ако искаш мога да ти снимам моя шкаф- купен- 3 стенички просто.

pakostnik

Приемам всякакви снимки и съвети.  От зад е много тънко не знам дали се казва фазер. Другите стени са ПДЧ по 1 - 1,2 см.  Това отгоре е капак . Наистина е соц и изглежда много здраво (а как тежи...)   Не ми трябва вътрешноста на шкафа . Дори мисля да сложа една преграда по средата също от ПДЧ за да не увисне.  Ако трябва ще сложа и още един плот отгоре но не знам дали има нужда ?     За сега като за без пари толкоз  :duvar:
Когато разумът спи се раждат чудовища !!!

vasso

Фазер е най-вероятно отзад, но тази плоскост отпред компенсира, дебелината е нормална. Сега ще снимам.

krokodil22

Цитат на: pakostnik - 23.04.2010 23:21
Приемам всякакви снимки и съвети.  От зад е много тънко не знам дали се казва фазер. Другите стени са ПДЧ по 1 - 1,2 см.  Това отгоре е капак . Наистина е соц и изглежда много здраво (а как тежи...)   Не ми трябва вътрешноста на шкафа . Дори мисля да сложа една преграда по средата също от ПДЧ за да не увисне.  Ако трябва ще сложа и още един плот отгоре но не знам дали има нужда ?     За сега като за без пари толкоз  :duvar:
Тежи, защото е ПДЧ. Дървото е по-леко , но по-здраво. Аз лично без допълнително укрепране не бих рискувал. Идеята за плоскостта в средата е добра, ако опира до земята. Отзад бих сложил 2 разпънки за по сигурно. Успех!

vasso

Пак казвам, че и този шкаф няма нищо метално или укрепващо, стига с тези презастраховки.

dandy

Изглежда здраво и в добра форма, ако искаш си го укрепи малко отвътре. Виждал съм доста по нестабилни стойки спрямо твоята за големи аквариуми /250л./, така че ти си прецини. Друго ми идва на ум, значи ако махнеш фазера от задната страна вътре можеш да си навреш доста работи като канистър, со2 си-ма и други подобни /контакти, дросели, таймери/, които се обслужват на няколко месеца или извънредно, но за целта трябва да поставиш и ПОДХОДЯЩИ колелца под раклата /предимство, че е ниска/ за да можеш да я движеш в едно с аквата /предполагам, че ще е до стената/ когато примерно сменяш водата за да имаш досег до скритата техника. Как ще прикриеш колелцата и от къде да си намериш подходящи такива ще е заигравка обаче. Успех.

kdravia

Цитат на: vasso - 23.04.2010 23:14
Какво и е на средата? Ще издържи, ако искаш мога да ти снимам моя шкаф- купен- 3 стенички просто.
Не съобразих,че освем отстрани,капака лежи и върху предната страна.
Слагай,пък то 180л. не са чак толкова много.
Докато има шарани,ще има и рибари!

Similar topics (5)

56996

Публикации: 11
Прегледи: 4921

16359

Публикации: 0
Прегледи: 2218

19253

Започната от Balkandjiev


Публикации: 6
Прегледи: 3612

45396

Публикации: 19
Прегледи: 15132

7586

Публикации: 5
Прегледи: 4007