• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

самоделен канистър

Започната от getsata73, 26.08.2013 12:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

getsata73

Здравейте колеги !Отскоро имам 170 литра аква ,която е с този вътрешен  филтър - ALEAS IPF 1000 Л /Ч ,с две кошнички отвътре био топчета ,отвън вата.Понеже има приспособление за филтърна глава го пробвах и само с гъба .Стори ми се по ефективен с гъбата ,относно това как засмуква плаващите частички ,но понеже се обслужва по-лесно сега пак е с кошничките .В гаража намерих филтъра от  снимките ,беше част от някаква помпа за вода дето още си работи .Как мислите, може ли да се ползва за нещо като канистър ? Гледах нещо подобно където водата се засмуква  от филтърна глава потопена в аквата,минава през канистъра и се връща в аквата. Евентуално глава с какъв дебит да се избере ?Правих си експеримент с една 200 л.ч ,която пасна на маркуча, но без никакви пълнежи и работеше без никакви течове,обаче с пълнеж работата е друга.Вместимостт на съда е окол 2 литра.




Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

getsata73

Хайде малко помощ ,колеги :-|
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

manyg

за филтър надали ще е подходящ, но можеш да си спретнеш страхотен со2 реактор от него :)

ПМП

И за филтър става!Но е нужно побългаряване и малко фантазия.

manyg

Може да се пригоди като механичен филтър.
Правиш го като реактор тип 77, но вместо биоболи изрязваш гъба :) Ако се слага друг филт. материал ще е труден за обслужване може би ;)

tova_onova

Може да се ползва като филтър. Било то биологичен или механичен. Задължително трябва да намериш тръба с подходящ диаметър и да я "боднеш" в дупката обозначена с "1" за може да отведеш входящата вода до дъното. По този начин няма да имаш грижи и за обезвъздушаване, защото точка "2" ще ти е най-високата точка и изход. Ако решиш да го ползваш като механичен филтър и реактор за СО2 пътя трябва да е в обратен ред и обезвъздушаването ще става посредством щлауха за СО2. Подобен тип филтърна кана ползвам за реактор и за финна механична филтрация посредством вата. Така не ми се налага да отварям канистъра толкова често. На две седмици сменям вата и водата е кристална. Ако имаш повече риби вата ще трябва да се сменя всяка седмица. Дебита на помпата трябва да съобразиш с дължината на аквариума. Аз съм с канистър 1000л/ч. и към него филтърна кана, която му сваля дебита. Аквариума е с дължина 80 см. и с много растения, което възпрепятства движението на водата и ми се наложи да добавя едно вътрешно филтърче 300л/ч. в срещоположният по диагонал ъгъл. Първо се ориентирай за каква филтрация ще го ползваш. Моето предложение е 500л/ч - биологична, 700-800л/ч. механична.


getsata73

Цитат на: tova_onova - 29.08.2013 22:38
Може да се ползва като филтър. Било то биологичен или механичен. Задължително трябва да намериш тръба с подходящ диаметър и да я "боднеш" в дупката обозначена с "1" за може да отведеш входящата вода до дъното. По този начин няма да имаш грижи и за обезвъздушаване, защото точка "2" ще ти е най-високата точка и изход. Ако решиш да го ползваш като механичен филтър и реактор за СО2 пътя трябва да е в обратен ред и обезвъздушаването ще става посредством щлауха за СО2. Подобен тип филтърна кана ползвам за реактор и за финна механична филтрация посредством вата. Така не ми се налага да отварям канистъра толкова често. На две седмици сменям вата и водата е кристална. Ако имаш повече риби вата ще трябва да се сменя всяка седмица. Дебита на помпата трябва да съобразиш с дължината на аквариума. Аз съм с канистър 1000л/ч. и към него филтърна кана, която му сваля дебита. Аквариума е с дължина 80 см. и с много растения, което възпрепятства движението на водата и ми се наложи да добавя едно вътрешно филтърче 300л/ч. в срещоположният по диагонал ъгъл. Първо се ориентирай за каква филтрация ще го ползваш. Моето предложение е 500л/ч - биологична, 700-800л/ч. механична.



Входно-изходните отвори не съм ги мерил ,но са доста малки някъде наполовина от цолажа . За 500л/ч - биологична, 700-800л/ч. механична съм съгласен ,но да не изгорим помпата ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Similar topics (5)

56479

Публикации: 2
Прегледи: 3070

8072

Публикации: 122
Прегледи: 75872

49432

Започната от pqko


Публикации: 7
Прегледи: 4667

41033

Публикации: 10
Прегледи: 4711

35802

Публикации: 14
Прегледи: 7326