• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за изработка на аквариум.

Започната от phoenix9040, 06.05.2013 11:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

phoenix9040

Здравейте колеги.
След определен период на летаргия, мисля да се завръщам пак към хобито. Та въпросната тема я правя за помощ ,съвети и препоръки, за изработката на аквариум.
Идеята която ми се върти в главата е да се направи аквариум ,възможно най - удобен за поддръжка.
С Удоволствие , ще изслушам всички ваши идеи и препоръки .
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

_Kirilov

Моя аквариум е точно такъв - само сменяне на вода и хранене на рибоците защото не е при мен .
В него има само бавно растящи -анубиаси, кринптокорини, микрозорум ; Веднъж седмично се сменя водата , осветлението е на таймер - даже канистъра не го бях отварял 5 месеца та тази седмица отделих 5 мин да го поизчистя и това е .

Формулирай по-точно какво ти разбираш под "удобен за подръжка"
Колко голям - с какви размери? с какво разполагаш? и такива неща  :-)

Поздрави:

phoenix9040

Да явно трябва да уточня малко идеята си.

1 Като казвам удобен за поддръжка нямам предвид , за растенията които ще има ,а технически погледната

Примерно

1 Удобна система за осветление - Примерно с диоди ,като мисля да може да се регулират зоново силата на осветление и времето.

2 Система за CO2 която да може да се следи електронно за наситеността на въглерода и да се регулира автоматично.
Съответно и подходящ дифузер.

3. Идея как да се направи удобно източването и допълването с вода.

Единственото ,което съм решил как ще е това е филтрацията и отоплението на водата.

Тя ще е с моя канистър EHEIM pro 3
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

crxx

система за цо2 , можеш да сложиш под налягане с електромагнитен вентил и таймер , бих ти препоръчал да си купиш реактор Sera Flore CO2 1000 (по-големия) , настройваш си цо-то колкото трябва и не пипаш нищо , разтварянето на газа е 100% , а ако си със серията про 3 електронна версия можеш и да си го регулираш дебита колкото искаш,а от там и реактора  ;-) като се връзва на изходящия маркуч , аз лично моя съм го вързал към един такъв от серията про 3 , няма никакви проблеми да разтваря цо2-то както на максимален дебит така и на по малък , аз моя съм го оставил на около 1200 л/ч и ми се струва, че е доста добре
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

phoenix9040

ОК за дефузера добре и аз гледах нещо подобно.
По големият проблем ми е капака.
Идеи за осветлението.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

crxx

е хубаво де ти искаш съвети , а не казваш какви размери ще е аквариума , не казваш какви риби ще гледаш,шкаф, нищо конкретно , с колегите не можем да хвърляме на боб и да гадаем , напиши като хората какво мислиш да правиш , до къде си стигнал ,като цяло какво искаш да се получи в завършен вид, то варианти много , както има колеги които правят аквариуми по поръчка тук във форума , така има колеги които ще ти помогнат за цо2 , други за капак и осветление , но конкретизирай нещата , напиши аквариума какъв е що е , на какво осветление си се спрял с рефлектори без рефлектори , с охлаждане или без и т.н., до сега се знае че си се спрял на филтрация ехейм про 3 , ама да купиш филтър е най лесно ,  ;-)то принципно като пуснеш тема описваш кое какво що и как го искаш в някакви граници и от там натам и колегите с повече опит ще се включат и ще ти помогнат да постигнеш това което искаш
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

phoenix9040

Колега ,няма нужда от нерви :) .

За филтрацията не съм я купувал, а ми е останала от стария аквариум.

За размерите на аквариума ще са 120 см на 60 см Висок 50 см.

За това какво ще има вътре в момента не е от значение понеже мисля осветлението да го правя така ,че да става както за бърз аквариум така и за бавен. В смисъл да може да се регулира силата както цялостно така и на сектори. ( примерно отпред свети по силно отколкото отзад или отляво свети повече отколкото отдясно) в зависимост от това какво ми трябва.

Мисля да е с диоди чисто от икономическа гледна точка (доста по евтино ще ми излиза поддръжката на аквариума , едно е да светят 8 лампи по 40 вата , а съвсем друго е примерно 40 вата диоди ,което е ужасно много), а и както казах искам да мога да го регулирам по сектори силата на осветление.

ЗА охлаждането нямам идея, как стои въпроса.
ЗА шкаф имам ,единствено капака мисля да го правя от МДФ за да е същия както шкафа. Нямам точна визия и за него към момента
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Sharkycreations

Колега,

препоръчвам ти за ЛЕД осветление да погледнеш http://www.sharky-creations.com/Aquarium-LED .
Макар че за да направиш различни сектори ще ти трябват няколко контролера и ще излезе по скъпо.

Някои колеги може да не са съгласни със мен но съм пробвал нормални диоди по 1W и диод ленти и не съм доволен,
ако ще правиш нещо по добре 5W или 10W диоди, те дават страхотни резултати.

Giorgio_Armano

А какво мислиш за това.
Аквариум с вградена филтрация,евтино и ефикасно и по лесно за потдържане от канистър.
И идея за осветление.
14 ватова  диодна лента.




АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

phoenix9040

Правил съм аквариум със вграден съмп и не смятам ,че е уместно решение. А за лентата така няма да мога да контролирам секторно. Така ,че ако знаете някой който може да ми го изработи ще се радвам да споделите.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

crxx

Цитат на: phoenix9040 - 06.05.2013 16:23
Колега ,няма нужда от нерви :) .


колега защо нерви ??? ,  просто се опитвам да те накарам да напишеш конкретно какво искаш за да ти помогнем , ти ми пишеш за нерви  *JOKINGLY* , моля да ме извиниш че съм те накарал да се нервираш или аз съм изнервил положението  *SORRY*

, освен това така както описа или поне се опита да опишеш е по добре от първия ти пост , поне ще се знаят размерите на аквариума, Giorgio_Armano  е човек който може да ти помогне за направата както за аквариума така и за капака ,(ако го избереш него), за осветлението можеш да прочетеш в раздела за осветление
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

evgeni200

phoenix9040 - Здр, голяма промяна от преди летаргията няма.
Предполагам аквариума ще е както преди раститетелен. В тази връзка бих те посъветвал отваряемата част на капака да е поне половината или 2/3 от капака.
Всичко си е както преди знанията, които си имал са  в сила и в сегашно време :-)

phoenix9040

За капака най вероятно ,ще се отваря целия може да се мисли и за малки амортисьорчета. Най важното което ме интересува е :

1 На какво разстояние според вас е добре да са диодите от водата ?
2 Какви диоди ,ще са най - подходящи за случая ?
3 Как може да се постигне ефекта на равномерно разпръскване на светлината ?
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Karaboevi

Колега на всичките ти въпроси има отговори във Форума, четене му е майката!!

Giorgio_Armano

Цитат на: Karaboevi - 06.05.2013 19:31
Колега на всичките ти въпроси има отговори във Форума, четене му е майката!!
*THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

52141

Публикации: 12
Прегледи: 6057

6249

Публикации: 35
Прегледи: 17528

37821

Публикации: 6
Прегледи: 4559

695

Публикации: 25
Прегледи: 14413

26265

Публикации: 8
Прегледи: 5836