• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов модел родилка

Започната от Marto99_mz, 25.03.2013 18:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Marto99_mz

Чудех се каква родилка да си направя, защото един хелер роди и нито едно от малките не успях да спася.  :-(
Правих различни опити, но неуспешни.
Изведнъж се сетих какво мога да направя и започнах за десетина минути я направих с подръчни материали.
Сега само чакам да стане време за да отделя хелера.  :-)
Не съм сигурен, че е подходяща, но все пак ще опитам.






Родилката представлява набучени дървени шишчета в стиропор, стиропора е 2см дебел, а шишчетата са 12см дълги, аквариумчето е 13см широко.
Сложил съм ги така да са по-широки за да не излиза стиропора , когато има вода в аквариумчето.
Отгоре просто съм сложил от тази мрежа, която се слага при шпакловане. *JOKINGLY*
: 25.03.2013г 18:06ч
Напълнил съм аквариумчето, стиропора не излиза над водата.
Извинявам се за лошото качество на снимките, и за мръсното аквариумче, но не мислех че ще се получи.

_Kirilov

Слагай една гъба с аераторно камъче , слагай водя от големия ( където са ги хелерите) аквариум и няма да имаш проблеми с малките.
Отделяш я и като видиш , че е "свършила работата" вадиш всичките тези нещица от аквариума и си ти  *DRINK*
По-хубаво е да го стартираш аквариума преди да слагаш рибката в него , все пак да не е чисто пресен аквариума.

danielm

Евалата!
Това за хайверни е по-подходящо!
*privet*

Marto99_mz

Мерси колега, за хайверни трябва да е на 2,3см от дъното ама може малко да се преправи и става ама нямам намерения.  :-D

Илиян Илиев™


Caxapa

Цитат на: Илиян Илиев™ - 27.03.2013 13:54
Братята китайци продават подобни.

http://dx.com/p/df1516-aquarium-fish-tank-net-feeding-breeder-white-196914
Това не е родилка а детско отделение- или начин да отделиш малките от големитре в общия аквариум.

Similar topics (5)

29317

Започната от yumkata94


Публикации: 9
Прегледи: 4410

7046

Публикации: 18
Прегледи: 24315

11785

Публикации: 4
Прегледи: 3440

35873

Публикации: 46
Прегледи: 20290