• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.04.2024 23:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

критики и припоръки ?

Започната от Emich, 05.04.2013 12:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Emich

Ще предложа на вниманието Ви, скица на това което съм планирал да направя. Но първо да изложа фактите и притесненията  си :
- материал от който да направя конструкцията ?
- колко ще тежи всичко това / предполагам , че аквариумите ще тежат около 300кг./ защото на пода съм с ЮСБ / едропресовани/ плоскости наредени като дюшеме / върху майки, на 2,5см от пода /
- колко сантиметра да е стъклото на аквариума 80х40х40 ? / мисля да е от 0,8см /
- мога ли над аквариумите да наредя маркучи с лед осветление // подобни на тези дето ги кичат по къщите по нова година / в малкият ще гледам живородки а в големият цихлиди джуджета и съвмистими с тях хищници  :-[ //

Очаквам и отговори, на въпроси които не съм задал   :-[
Доста материал изчетох и ще продължавам да чета.
Благодаря Ви

dgwrite

Как смяташ да ги обслужваш? В големия как ще бъркаш, с 10 см. разстояние между аквариума и горния плот. А за този отгоре ще ти трябва стълба.  *NO*

nikolay metodiev

Цитат на: dgwrite - 05.04.2013 16:47
Как смяташ да ги обслужваш? В големия как ще бъркаш, с 10 см. разстояние между аквариума и горния плот. А за този отгоре ще ти трябва стълба.  *NO*

Имаш камъни или растения вътре а те трябва да се обслужват.Трябвада има осветление и също така според мен малкия винаги е по-добре да е най-отдолу.Погледа да пада на големия акварум

Асен Евгениев

06.04.2013 11:15 #3 Last Edit: 06.04.2013 13:48 by akapulko
Цитат на: dgwrite - 05.04.2013 16:47
А за този отгоре ще ти трябва стълба.
Зависи колко е висок. :-) Имам аквариум на същата височина от 1,40 и горния му ръб ми стига до подмишницата,
бъркам си без проблеми. А скаридарника ми е на 1,55 височина, дълбок е 30 см. и с чупка от лакътя си
бъркам навсякъде. За долния аквариум трябва да предвиди по-голямо разстояние. И наистина ще е по-добре
да им смени местата, макар че е въпрос на вкус. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Emich

Никой не казва от какъв материал да направя конструкцията ? Обзавеждането ми е от масив. Може би, най- добре ще е да направя конструкцията от "П" образен винкел / но каква дебелина на страните и квадрата на винкела / и да го облека с дъски, и да направя масивни вратички. Задължително ли е винкела да е заварен, или може да се направи със сглобки.
- Разстоянието между рафтовете мога да го направя и 60см.
- Мисля да сложа големият на долният рафт, за да ми се пада малко под нивото на очите като седна на  *DRINK* Все пак ще бъдат във всекидневната, а не в мазето  ;-)
- Растения има и осветление ще има

vanko77777

По добре вземи затворен профил да спиш спокойно,  след това го обличаш с ПДЧ или каквото имаш под ръка и си готов.
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс