• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кислородна бутилка за CO2

Започната от Lz, 12.04.2007 14:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lz

Здравейте и от мен,много готин форум сте спретнали,начинаещ съм и в момента си подготвям оборудването за един 360 литров аквариум.
Намерих си една стара бутилка за кислород, от отпадъци за 12 лева, около 10 литрова е,рязали са някакви линейки.Та въпроса ми е мога ли да я ползвам за CO2 и къде в Пловдив могат да ми я тестват? На доста места са щамповали някакви цифри та затова не можах да разбера коя година е произведена.
П.П Извинявам се ако съм объркал раздела, ползвах и търсачката но почти нищо не открих.
Благодаря Ви.

DJBamby

ЦитатНамерих си една стара бутилка за кислород, от отпадъци за 12 лева, около 10 литрова е

За да стигне до отпадъци прави сметка в какво състояние е бутилката. Другото е , че е прекалено голяма за да я внесеш в къщи и да я забиеш до аквариума. Никога небих взел подобна захвърлена бутилка. Някъде четох, че таксата за тестване е 27лв. но май говореха за София.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

Lz

Ами бутилката видимо е в доста добро състояние само е поужулена боята,дори имаше доста солидно количество газ който изпуснах.
За заеманото място изобщо не се притеснявам имам предостатъчно за запълване *YAHOO*

Duke_BG

Цитат на: DJBamby - 12.04.2007 14:50
За да стигне до отпадъци прави сметка в какво състояние е бутилката. Другото е , че е прекалено голяма за да я внесеш в къщи и да я забиеш до аквариума. Никога небих взел подобна захвърлена бутилка. Някъде четох, че таксата за тестване е 27лв. но май говореха за София.

тя може да стигне до отпадъци и с помощтта на черните братя или някоя херинга, така че не е 100 сигурно че е негодна - имам пред вид че може да е открадната от някъде ..

miTko

В Пловдив знам 2 фирми които със сигурност пълнят СО2(аз не съм пълнил, нямам бутилка, но познавам хората):
Едната  се казва "СО2" и се намира някъде в бившия домостроителен комбинат.Другата е "Сиад" и се намира на "В.Априлов" 139, след шекера още на север. Със сигурност ще има и други но не ги знам.
Разни мои АКВАРИУМИ 

bengan

 Наи скъпото нещо в СО2 системата е бутилката така че даваи .

Стамен

Можеш да я ползвеш без проблеми. Кислородните бутилки са произведени да издържат на доста по-високо налягане от тези за СО2. Обратното е недопустимо.

Duke_BG

12.04.2007 16:03 #7 Last Edit: 12.04.2007 16:05 by Duke_BG
малко прясна информация (току-що ги преслушах) от Бургас :
пожарогасител CO2, 3л - 88.6 лв с ДДС , 7л 162.6 лв с ДДС
пълненето им : 3.6 и 4.2 лв
Проверката им : 6.5 и 8.7 лв
http://www.vistamarltd.com
тел в магазна 056/848249


Стамен

ЦитатНаи скъпото нещо в СО2 системата е бутилката така че даваи
С това не съм много съгласен. Редуцир вентила ми е 70 лева, а бутилката доста по евтина.

bengan

Цитат на: Стамен - 12.04.2007 16:04
С това не съм много съгласен. Редуцир вентила ми е 70 лева, а бутилката доста по евтина.
Редуцирвентил за заваряне със СО2 с два манометъра е 46лв  с един манометър 36 лв да не говорим че моя е без манометри и струва 16 лв.
А иначе маркови за аквариум може и да са по 70 но нали говорим за направи си сам

Lz

Много сте бързи  *thanks Определено ще я тествам и дано да издържи.
Поне като я напълня и ще забравя за второ като ви гледам колко изкарвате вие с двулитровите. :-D

bengan

Цитат на: Lz - 12.04.2007 16:14
Много сте бързи  *thanks Определено ще я тествам и дано да издържи.
Поне като я напълня и ще забравя за второ като ви гледам колко изкарвате вие с двулитровите. :-D
Добре е да знаеш че резбите на бутилките за кислород и СО2 са различни така че първо ще ти трябва стругар за да ти направи преходник.
: 12.04.2007г 16:04ч
Цитат на: Duke_BG - 12.04.2007 16:03
малко прясна информация (току-що ги преслушах) от Бургас :
пожарогасител CO2, 3л - 88.6 лв с ДДС , 7л 162.6 лв с ДДС
пълненето им : 3.6 и 4.2 лв
Проверката им : 6.5 и 8.7 лв
http://www.vistamarltd.com
тел в магазна 056/848249
А нас тука ни центрят по 12лв. за пълнене на 7 литров и на теория с него трябва да изкарам поне 2 години но на практика издържа около 8 9 месеца и щом като не "изтървам" газ от никъде явно ни центрят и в количеството газ.



Lz

Това за резбите не го знаех,имам познат стругар,но предполагам че ще се продават готови преходници,като не мисля че ще е много висока цената,като се има предвид че манометрите са по 40-50 лева.

bengan

 Различните резби са направени за безопасност за да не може редуцирвентил за СО2 да се навие на бутилка за О2 и обратно защото разликата в работното налягане е голяма и става опасно.
Не мисля че ще намериш такъв преходник в магазините защото резбите не са стандартни (също за безопасност) затова отиваи направо при стругаря.

Similar topics (5)

13254

Публикации: 4
Прегледи: 6295

14819

Публикации: 6
Прегледи: 7050

7339

Започната от Birhan


Публикации: 1
Прегледи: 3021

26269

Започната от kdravia


Публикации: 1
Прегледи: 4107

11081

Започната от sinfan


Публикации: 40
Прегледи: 21637