• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да закрепим мрежичка в развъден аквариум

Започната от tsokala, 06.12.2009 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tsokala

Здравейте колеги,

прегледах всички теми във форума, но не открих нужната информация.
Въпросът ми е - каква мрежа използвате при развъждането на хайверни рибки и как я закрепвате в аквариумът, също така и на какво разстояние от дъното трябва да е?

Благодаря на всеки, който реши да сподели опитът си тук

Поздрави на всички съфорумци и весел никулден  *DRINK*

Etilena

Мрежата е пластмасова, от тази за закрепване на мазилка, с 3-4 мм размер на отвора. Рамката - 2х2 см пластмасов Г-образен профил. Лепенето - с лепило Moment. Рамката с размера на дъното или по-малка, осигурява повдигане на мрежата около 2 см над дъното - напълно достатъчно за да не бъде изяден хайвера.

Caxapa

Има и други начини освен с мрежа. Предполагам имаш предвид данио,кардинали и някои други хайверни които си пускат хайвера срещу течението на водата. За целта се взема шепа две стъклени топчета и се полагат на дъното в равен пласт. Така хайверните зрънца попадат между тях и рибките не могат да го достигнат.
Успехи!

Деян

Те хубаво няма да го достигнат със стъклените топчета, но като почнеш да вадиш топките и те се затъркалят, няма ли да смакат хайвера?  :-(

Топчета имам много, трябва да го пробвам това...

Caxapa

Цитат на: Деян - 06.12.2009 21:00
Те хубаво няма да го достигнат със стъклените топчета, но като почнеш да вадиш топките и те се затъркалят, няма ли да смакат хайвера?  :-(

Топчета имам много, трябва да го пробвам това...
Оставяш положението така докато станат рибетата за хващане с кепчето и отделяни. Малко трудности виждах с водата и почистването на отпадъците но как съм се справял си нямам спомени.
пп. топчетата да не са цветни.. камби,биренки и ..оф..помня ли ги вече как се казваха . Пъстраците които са с листенца вътре са по-добри. Чувал съм , цветното стъкло отделяло вредни вещества.

Деян


dok70

Това с топчетата не е най-удобния вариант.
Вземате си малък аквариум с размери да влиза в размножителния,
режете дъното и лепвате на негово място мрежичката.
Лепвате две ивици стъкло, за да се повдигне мрежата на 2-3 см.
от дъното на размножителния и ...      хайверите!
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

tsokala

 *BRAVO* Благодаря Ви за отговорите, разбрах каква трябва да е мрежата, но се питам тази пластмасова рамка няма ли да изплува над водата  *dontknow* и моментното лепило дали не е вредно за рибите?
Иначе идеята ми е точно развъждане на данио. Дайте идеи от какво друго може да се направи рамката и как да закрепим самата мрежичка за нея.

п.п. предварително благодаря  *YAHOO*

eventer

Цитат на: tsokala - 07.12.2009 10:31
*BRAVO* Благодаря Ви за отговорите, разбрах каква трябва да е мрежата, но се питам тази пластмасова рамка няма ли да изплува над водата  *dontknow* и моментното лепило дали не е вредно за рибите?
Иначе идеята ми е точно развъждане на данио. Дайте идеи от какво друго може да се направи рамката и как да закрепим самата мрежичка за нея.

п.п. предварително благодаря  *YAHOO*
Аз направих рамката плътно да влиза в аквариума. Ако е по-малка можеш да я затиснеш с камък. Лепилото остава твърдо и не съм забелязал да отделя нещо във водата. Отглеждал съм данио по този начин.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

Marinela

А една моя приятелка когато има хайвер го отделя в буркан  с малко растение и чака да се роди хайвера докато се грижи за него.
:-)

dgwrite

Спри се малко, обърна форума на тийн чат, само на мен ли ми прави впечатление?

terier4o

То не е само тя ботовете са няколко , ако бяхме в Русия щях да кажа , че е работа на КГБ   :-D :-D , ама ... не сме .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

11899

Публикации: 4
Прегледи: 5008

53632

Публикации: 3
Прегледи: 2517

5164

Публикации: 3
Прегледи: 2990

38142

Публикации: 18
Прегледи: 11099

36227

Публикации: 31
Прегледи: 18733