• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

как да си иэрежа отвор на стъклото

Започната от maznia, 29.10.2008 01:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maznia

Та, на въпроса  искам да си пробия дупка на едното странично стакло, беэ да иэпраэвам целия аквариум и да го мъкна на мастор, а направо да си купя нужната бургия и да го дупна вкъщи.

Мога ли да го направя сам и как?

Отвора е эа преливник към маркуч или външен филтър





mod edit Discus:
оправи си писанията иначе темата заминава
.

bastuna

Отвор в стъкло се прави с мек метал в никакъв случай със стандартно свредло / защо няма да стане/ ,значи - вземаш медна тръбичка с диаметър какъвто планираш за отвора ,тръбичката / с дължина 5-8см/ поставяш на дрелката на местото на станд.свредло в пинюла ,затягаш внимателно и започваш да дупчиш ,като подаването / натиска/ става много внимателно,медта при рязането се износва поради което и пробива стъклото.Изпробвано
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

besom

... дремел и подходящ диамант . Кръгла не съм правил но Трапецовидни стават перфектно. ВАЖНО ДОКАТО РЕЖЕШ ТРЯБВА ДА КАПЕ ВОДА

maznia

Благодаря и на двамата
Ще пробвам начина който е описал колегата )bastuna) като първи вариант, но на някое отделно стакло че да не оплескам нещата эа проба.
Само нека да каже  - с кви обороти да пробивам трябва ли мокрене с вода масло или други неща да не эагрява стаклото-  и благодаря -ще кача снимка след операцията ако стане беэ гаф по-нататак.

besom

Цитат на: maznia - 29.10.2008 13:52
Благодаря и на двамата
Ще пробвам начина който е описал колегата )bastuna) като първи вариант, но на някое отделно стакло че да не оплескам нещата эа проба.
Само нека да каже  - с кви обороти да пробивам трябва ли мокрене с вода масло или други неща да не эагрява стаклото-  и благодаря -ще кача снимка след операцията ако стане беэ гаф по-нататак.

... мокренето е да отмива стъкления прах! - аз си ползвам водичка

bastuna

Обороти-стандартни като за дърво ,можеш да пулверизираш вода с някакво домашно пръскало.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

kratun

Няма да е зле, да се спомене дали е правен такъв отвор в аквариум, как и откъде може да се набави подобна медна тръбичка с подходящ диаметър. Все пак, аквариумът ще е пълен с вода, когато се прави тази дупка. Аз бих се отказал от подобен експеримент. Ако колегата bastuna е сигурен в крайният резултат, нека разкаже по-подробно!
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

schmatka

аз моя аквариум го пробих с това :  http://cgi.ebay.com/Marine-Aquarium-Glass-Hole-Saw-Bit-for-3-4-Bulkhead_W0QQitemZ220283232725QQcmdZViewItem?hash=item220283232725&_trkparms=72%3A1423%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

трябва да се "полива" сериозно - освен че отмива стъкления прах с водата се и  охлажда , а температурата е основен проблем в пробиването. Има доста изписано в интернет по темата ( ) , но пробиването на "работещ" аквариум е доста голям риск, аз просто нямах избор и немисля че бих рискувал отново  :-)
правилото за оборотите е "колкото по-бавно толква по-добре"
btw "медната тръбичка" се казва диамантен диск и няма нищо обшто с медта попринцип е бронзова/алуминиева/стоманена с диамантен прах на режещата повърхност които се износва много бързо. В моя случаи пробих 3/4 цол в стъкло с дебелина 10мм за около 15-20мин

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbanners.wunderground.com%2Fweathersticker%2Fgizmotimetempbig_metric%2Flanguage%2Fbulgarian%2Fglobal%2Fstations%2F15552.gif&hash=df443b72d56f39bff389ee619c750bb413ec9100

raiko

Някой знае ли откъде (в БГ) може да се намери такъв диамантен накрайник?

maznia

А инструмента, -свредлото което покаэва колегата на двата линка има ли ги да се продават  тук например в практикер или бриколаж, ако някой иэреже  нека качи снимка и инфо.

dok70

Снимайте си аквариумите като за последно преди медната тръбичка! *CRAZY*
Щото ще ви е за последно, особено пълен.
Виж диамантената глава е друго нещо.
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

besom

Момчета !!! - недейте на пълен аквариум бе к`во ви става ???.

За кръгли дупки не знам но за другите отвори аз ползвам диамантен диск - има ги магазините за зъболекарски инструменти. Пак от тези магазини си купувам "седлото" на което се закрепва диска. Най дебелото стъкло което съм рязал е 12мм.

п.п. не се заглеждайте по много вносни - китайските са по 3лв. и са перфектни

N.Nobs

Цитат на: raiko - 30.10.2008 00:06
Някой знае ли откъде (в БГ) може да се намери такъв диамантен накрайник?

Имаше една карловска фирма която май ги произвеждаше (или ги внасяше  *PARDON*) ,но не мога да им намеря телефона.Беше от порядъка на 60 лв.

Другия вариант е както каза Шматката от Ebay.

П.С. Оказа се че в Ташев галвинг май ги има на цена 64 лв. за 1 цол отвор.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

raiko


maznia

Цитат на: besom - 30.10.2008 10:05
Момчета !!! - недейте на пълен аквариум бе к`во ви става ???.

За кръгли дупки не знам но за другите отвори аз ползвам диамантен диск - има ги магазините за зъболекарски инструменти. Пак от тези магазини си купувам "седлото" на което се закрепва диска. Най дебелото стъкло което съм рязал е 12мм.

п.п. не се заглеждайте по много вносни - китайските са по 3лв. и са перфектни


Энам каде има във Варна магаэин эа медицински и эъблекарски инструменти ще погледна там.
Благодаря....

Similar topics (5)

35406

Публикации: 14
Прегледи: 7530

28942

Публикации: 11
Прегледи: 8114

11537

Публикации: 10
Прегледи: 6308

6793

Публикации: 5
Прегледи: 3665

57225

Започната от deeto2


Публикации: 9
Прегледи: 5017