• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ето какво направих аз

Започната от hunter, 06.11.2010 20:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Няма да усетиш нищо, бъди спокоен. Количеството не е толкова голямо. Помисли как ще го разтваряш това цо2. Без да го разтваряш му се губи ефекта..

hunter

Доста изчетох по темата с маята. Но само с четене не става иска и практика нали тъка  :-) Не е ли измислен начин който да го спира както при оригиналните системи или ще направи налягане което ще избие от някъде като например съединение на маркуч. Чудя се на колко издържат тези найлонови бутилки  *dontknow*

terier4o

Ще му мирише на джибри малко .... , то в този аквариум , не е нужно много да му мисли може да  пусне СО2 през вътрешния филтър , според мен по-важното е как да нагласи разтвора,   така че да няма много бурно отделяне на СО2 .
Иначе .... за да налея още масло в огъня , аз бих казал , че на това хубаво аквариумче  му се полага една система за СО2 под налягане . Кат ще е гарга поне да е рошава ( много рошава) .  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

skorpi_zoo

Ако го затвори6,да не пуска цо2-то ще си оцвъкаш всичко в Джибри. :-D :duvar:
Ако го хвана тоя Мърфи...

stanislav89

Пускаи смело през вътрешния филтър. Ако не ти харесва винаги можеш да го махнеш. Бутилките от кола издържат, няма проблем.

cwetalin

Здравей,
Да се намеся и аз. Аквариумът ми е 35-40 литра, не съм го смятал. Бърка съм мая и захар и желатин за регулиране на процеса, става по-равномерен. Бях свикнал на дозата да ми дава мехурче в секунда. Подавах газа под главата на вътрешния филтър, просто направих дупка с кожуха с пълнежа и наврях изхода на маркуча от бутилката. Не съм го спирал нощем.
Пиша всичко в минало време, защото ми писна да правя джибри в хола и си взех една бутилка EasyCarbo. За аквариум с такъв обем ще ти стигне поне за година. Сутрин слагаш и забравяш.

skorpi_zoo

Като стана на въпрос ,колко струва една такава система. ;-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

stanislav89

Около 200лв. Колега от форума продава, мисля че беше към 220- 230 лв. Виж в раздел пазар, там ще намериш.

hunter

Как стои въпроса с EasyCarbo мислих и за такива варианти. А за миризми на  джибри и тн. дерт е защото аквата ми е в спалнята и не е приятно. Само да добавя филтъра ми е външен самоделен канистър из темата го има на 2-3 страница работи вече 3-та година и съм си доволен.

skorpi_zoo

Аз пък ще ти препоръчам един аквариум със шкаф и капак,около 150-200л. за тиа пари. :-D
Ако го хвана тоя Мърфи...

stanislav89

Пробваи, не вярвам да усещаш миризмата. Щом си с външен филтър правиш си реактор на Том Бар и краи..

hunter

Това на Том Бар го срещнах из форума докато четях но тъка и не намерих какво точно представлява. Бих помолил колегата cwetalin за малко инфо ако може за карбото.

skorpi_zoo

Ако го хвана тоя Мърфи...

cwetalin

Цитат на: hunter - 03.12.2012 22:38
Как стои въпроса с EasyCarbo мислих и за такива варианти. А за миризми на  джибри и тн. дерт е защото аквата ми е в спалнята и не е приятно. Само да добавя филтъра ми е външен самоделен канистър из темата го има на 2-3 страница работи вече 3-та година и съм си доволен.

Аз съм с Easy Life EasyCarbo 500 мл. - 25 лева
слагам по 1мл на ден

terier4o

Цитат на: skorpi_zoo - 03.12.2012 22:38
Аз пък ще ти препоръчам един аквариум със шкаф и капак,около 150-200л. за тиа пари. :-D

Хайде ся пак хасковлията в теб се обажда  :-D .
Един наш съселянин ( Аскулия )  ме беше питал колко струва удоволствието да имаш  растителен аквариум .... когато направихме калкулацията сумата излезе няколко заплати ..... и тогава една типична ''гражданка'' от Хасково ми каза '' Ти знаиш ли колко неща , ще купя от Кауфланд за тия пари '' , втрещен  от казаното запазих мълчание за няколко секунди , след което ги посъветвах да си вземат ПРАСЕ .

Надявам се да си разбрал какво искам да кажа .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

5338

Публикации: 24
Прегледи: 13698

36227

Публикации: 31
Прегледи: 18734

12194

Публикации: 13
Прегледи: 10496

8209

Публикации: 18
Прегледи: 10233

40895

Публикации: 8
Прегледи: 5862