• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дебелина на стъклото за 150 литра.

Започната от LSForce, 20.12.2004 16:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

LSForce

Здравейте хора!
Имам един 150 литров аквариум с размери в/ш/д/  40/40/90 и е от 6 мм стъкло... Та въпроса им е ще издържи ли това нещо всичките 150 литра вода? Ако не как да го укрепя допълнително без да го загрозя? Не се смейте малко се шашкам понеже докато изгреба 150 литра вода от спалнята ми ще ми се отели вола а пък после да му мислят съседите отдулу които скоро правиха ремонт!!!

miTko

Може, но ако е направен добре и отгоре има напречни спънки.Виж темите по въпроса за подробности.
Ако моите съседи отгоре ми люснат толкова вода, ще ги избия - вЕрвай ми! :twisted: (дано това не го четат съседките отдолу...)
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

Аз бях с двш 100х50х40 с 5 мм стъкло - беше се изтумбил като бъчва. Бая страх му брах, ама издържа.

При теб успокояващото е, че височината е по-малка 40 см - а тя е критичната в случая.

Добре е все пак да сложиш една разпорка по средата между предното и задното стъкло. Малко пречи, ама върши работа и действа успокоително :-)

LSForce

Какво да сложа??? Дидо я обясни какво е това разпорка и ако можеш нарисуваи! Митко на теб ти вярвам единственото успокояващо е че живея на последния етаж и няма акваристи отгоре :))))

Живко

аз имам 5бр. 100x50x40 от 6 години.всичките са здрави.имат само  надлъжни спънки.спънките са от две ленти с дебелина 6мм. залепени една за друга.широки са 20мм..ако намериш кой да ти ги отреже от десятка ще стане и красиво.аз ги ползвам и за основа на странично плъзгащи се капаци/стъклени де/ .ако подложката /или както там се казва/ върху която поставяш аквариума е добра в смисъл да обира  добре всички вибрации можеш да го сложиш в спалнята.аз съм слагал в къщи  150л. с такъв монтаж.
най гадното е че решението трябва да си го вземеш ти .на мен ми е лесно като си пиша.

dido

Под разпорка имах впредвид лента от стъкло с дебелина 5 мм примерно, монтирана горе и съединяваща предното и задното стъкло. Прочети много внимателно текста по-долу и ще разбереш как изглежда :-)

- лентата е перпендикулярна на предното стъкло
- лентата е перпендикулярна на задното стъкло
- лентата е успоредна на дъното
- лентата е свързва предното и задното стъкло
- ширината на лентата може да е около 10 см.
- дължината на лентата е колкото 'ш' размера на аквариума - от 'двш', което се използва тук :-)
- монтира (лепи) се приблизително по средата на дължината на аквариума - на около 1 см под горния ръб на предното и задното стъкло.

Трудно е да се обясни, ако не можеш да си го представиш от приказките ми ще трябва да ти го рисувам :-(

LSForce

Нещо като това ли? Предполагам че същото само дето не като греда :))
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.freewebs.com%2Fbreakthroughteens%2F12.JPG&hash=6b374392551c8aee1f20fc15cdc413bd312083a2
Сори за лошото качество но го правих на паинт : ) Можеш ли да ми обясниш защо се слага отгоре а не по средата освен от естетична гледна точка. Съжалявам физиата не ми е на ниво както химията..

LSForce

хмм то се оказа 4е съм имал таквиз неща... Слава Богу : )) няма да ги лепя сам... То и в моя случай се използват като основа за плъзгащи капаци... Ей значи няма да протече : )) е поне докато племениками не се приближава до него : )... Впрочем този кавариум е правен преди около 10 години от една пернишка фирма Анаконда. Някои да има отзиви за нея ?

Raven

представям си го по средата - рибитети ще трябва да плуват с каски :D
сложи още едно такова на дъното по средата и си ОК.
а е горе защото там съпромата е наи голям.
сигурно не си виждал 230 л. аквариум да става на овоид ,ама мен още ме втриса като се сетя.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

Да, това е :-) Лепи се отгоре, защото това е единствения ръб, който не се държи за някакво друго стъкло и дължината му е достатъчно голяма. Дето вика raven - съпромат :-) Представи си една летва, поставена между две тухли. Ако тухлите са много раздалечени една от друга, като се натовариш летвата, тя ще се огъне. Колкото повече доближаваш тухлите една до друга, толкова по-малко ще бъде огъването - въпрос на разпределение на усилието.

Иначе забележката ти има смисъл - натоварването (силата) е най-голяма около дъното на аквариума. Там обаче шева между дъното и вертикалните стени обира натоварването и го разпределя равномерно.

LSForce

Raven Аз не съм но като гледам ти си още жив и здрав тъй че вярвам че и съседите ти не са го виждали... Иначе сигурно щяха да си изкрат разрешително за огнестрелно :D  относно рибките най много да им се образува гънка и освен да се гледаме през стъклото и да си водим смислен диалог относно световната икономика :D  :D

miTko

Майтапчии! :lol:  :lol:  :lol:
Разни мои АКВАРИУМИ 

niky

Аз имам подобен аквариум от години, без никакви напречни.

Моя само е по тесен. Така че...ако ти се занимава :lol:

Similar topics (5)

1537

Започната от FLEXX


Публикации: 22
Прегледи: 9898

53996

Започната от Nako


Публикации: 5
Прегледи: 4580

41728

Започната от manyg


Публикации: 28
Прегледи: 10198

13854

Публикации: 16
Прегледи: 14251

6060

Публикации: 19
Прегледи: 33052