• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

дали аквариума ми ще издържи капак

Започната от mitkodobroto, 24.04.2007 22:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitkodobroto

значи аквариума ми е 150 литра а стъклото така като го гледам е 6 мм с размери 100/35/45 д/ш/в та мисълта ми е ако си направя капак от ламинат с три четери пури дали ще го издържи защото нямам разпонки (мисля че така се казват и че са едни лайсни от стъкло залепени отгоре на аквариумите за сигорност не ми се смейте не разбирам )
ако да 8 мм ламинат стигали или по тънък или по дебел
днес ходих да гледам ламинатите показаха ми един зелен казаха че бил много здрав и влагоустоичив или може съвсем обикновен = по евтин
има ли нужда от дървена конструкция или само тези железните ъгълчета стигат
мислех и за шперплат ама незнам водата как ще му се отрази
остава ли си обикновения стъклен капак при направата на такъв с вградено осветление

Emsi

Може да ползваш и този който е 8мм, ще ти е по удобно в домашни условия да си го направиш.
Но дори и 18мм да сложиш пак няма да е чак толкова тежък. Може и с ъглови планки, може и дирекно с види(ако използваш 18мм). За стъкления къпак, може и с него, може и без ... но без влагата е по голяма и ако материала не е качествен(и качествено направено) може да се надуе и изметне.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

mitkodobroto

еми мерси ще видя какво точно ще направя и какво ще стане

kratun

Цитат на: mitkodobroto - 24.04.2007 22:24
значи аквариума ми е 150 литра а стъклото така като го гледам е 6 мм с размери 100/35/45 д/ш/в та мисълта ми е ако си направя капак от ламинат с три четери пури дали ще го издържи защото нямам разпонки (мисля че така се казват и че са едни лайсни от стъкло залепени отгоре на аквариумите за сигорност не ми се смейте не разбирам )
ако да 8 мм ламинат стигали или по тънък или по дебел
днес ходих да гледам ламинатите показаха ми един зелен казаха че бил много здрав и влагоустоичив или може съвсем обикновен = по евтин
има ли нужда от дървена конструкция или само тези железните ъгълчета стигат
мислех и за шперплат ама незнам водата как ще му се отрази
остава ли си обикновения стъклен капак при направата на такъв с вградено осветление
Имаш два варианта за аквариума. При първият можеш да имаш - аквариум, стъклена витрина върху него и декоративен капак с вградено осветление. При втория - аквариум, без стъклен похлупак и само висящо осветление. И в двата случая аквариумът ще издържи капака като тегло. Признавам си, че не разбрах много добре въпроса.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

svere

Няма да имаш икакъв пролем. Аз си правих сам такъв капак от ламинат и стана супер. Сглобките ги лепих с лепило "Бизон" за дърво и тук таме по някое тънко пиронче за здравина и да държи докато засъхне лепилото (без никаки допълнителни ъгли и планки). На него са монтирани три пури и един електронен баласт и вече няколко месеца нито се е изкривил, нито деформирал. От долу задължително трябва да имаш стъклен кпак.
Успех

mitak_t

В "М. Бриколаж" продават едно на което му викат шпертплат, но то е по-скоро като мукава. Пресована някаква смес със слепващо в-во. Има различни дебелини до 16мм ако не се слъжа. Аз си направих капак от него и сега 2-ри ще правя. По-леко е от ламината и по-лесно се работи с него щазото не е толкова твърдо. Лошото е че няма вид отвън, затова го облепям с мебелно фолио. Отвътре също го облепям с мебелно фолио, огледално за да не слагам рефлектори на лампите. Лесно се сглобява цялата работа с малки видиики и метални ъгли.

Similar topics (5)

14546

Започната от freaky


Публикации: 3
Прегледи: 3483

591

Започната от NikolaV


Публикации: 93
Прегледи: 36470

57464

Публикации: 5
Прегледи: 3743

45396

Публикации: 19
Прегледи: 15132

11973

Публикации: 17
Прегледи: 16277