Здравейте,
Правя си co2 самоделка с мая и захар.
За разтваряне (difuser) ще ползвам вътрешно филтърче (co2-то влиза през шлаух след перката и тя го разбива)
Понеже малко ме притеснява да подавам вечерта, мисля да закачa филтърчето на релето, което управлява лампите.
Така co2 пак ще влиза в аквариума, но доколкото разбрах след доста четене, ако балончетата не се разтварят, реално все едно не подавам нищо и няма риск за рибите?
Моля да кажете дали правилно съм разбрал
Още един въпрос : при тази конфигурация къде е най-добре да разположа филтърчето, което ще разпръсква co2? (На каква височина и колко далеч от изхода на основния филтър?)
Добре си го замислил,когато не работи филтърчето,СО2 ще излиза на големи мехурчета и няма да има голямо разтваряне.Опитно ще установиш къде да го разположиш.Така,че пътя на малките мехурчета да е най-дълък.В смисъл основния ти филтър да ги разнася из аквариума.