• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цена на аквариум

Започната от tparvanov, 07.07.2011 11:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tparvanov

Здравейте на всички ,
Само да питам набързо - Намерих едно стъкларско ателие в гр.Ловеч кадето човека ми каза че аквариум с размер д/ш/в 65*35*40 ще ми струва 35лв. добра ли е цената

Nikiengi

Излиза към 82 литра чисто, ако е от стъкло 5 мм. е много добра цена! А питай го колко ще ти струва, ако му сложи и подвижни стъклени капаци, за да не си играеш ти! *BRAVO*

tparvanov

Цитат на: Nikiengi - 07.07.2011 11:42
Излиза към 82 литра чисто, ако е от стъкло 5 мм. е много добра цена! А питай го колко ще ти струва, ако му сложи и подвижни стъклени капаци, за да не си играеш ти! *BRAVO*

Цената е без капаци и стъклото е 5мм.
Според мен е това стъкло е тънко.
Аз имам налични 2 стъка с дебелина 6мм. с размер 135*57 , разчертал съм ги и от тях това е максимума за аквариум 65*35*40 , като ще ми останат и стакла за капаци (няма да е една плоскост а ще са 2 плоскости за капаците)
Звъннах му и ми каза ще ако ида при него със стъклата и със силикона ще го направи за около 15-20 лв.
Добре ли е ?

Zen

значи материала е от теб , а той само ще го залепи и ще ти вземе за това 20 лв.  :-D =-O

понеже и аз си мислят след 1 година да сменя акв. че моя е доста стар и затова и на мен ми е любопитен да науча  отговора на твоя въпрос

tparvanov

1-вия вариянт е с 5мм стъкло , негови материали , без капак , 65*35*40 = 35лв.
2-рия е               с 6мм стъкло , мое лично (аванта)  8-) , с мой силикон - 65*35*40 = 15лв. - като той само ще реже стъклата и ще лепи.

Предполагам че ще намеря по добра цена ама сега съм на работа и нямам възможност да обикалям.
Ако някои знае каде в Плевен правят аквариуми може да сподели.

Бих си го залепил и сам , обаче не съм лепил никога и има голяма вероятност да не го направя много качествено.

Nikiengi

Щом ще плащам, мисля, че пъвия вариант е по-добър (с негов материал), аз бих изпълнил него, а авантата ако не можеш бих отишълсамо да го нареже и ще се пробвам сам да го залепя! Никога не оставаме само с 1 аквариум така или иначе! :-D А 5 мм стъкло за този литраж е напълно достатъчно, аз съм имал 110 л от 5 мм.

tparvanov

Все пак ще пообиколя след 2 дена като съм по свободен и в Плевен. Пък до тогава може да се реша да се пробвам да го залепа и сам.
Аз го чакам тоя аквариум от 2 месеца 2 дена няма да ме збъркат.
А за 5мм стъкло не казвам че няма да е достатъчно ,но предпочитам да се застраховам със 6мм и да ми е сух паркета  *fish

Similar topics (5)

54498

Публикации: 4
Прегледи: 2712

6249

Публикации: 35
Прегледи: 17528

40314

Публикации: 13
Прегледи: 8496

6070

Публикации: 7
Прегледи: 4736

26728

Публикации: 14
Прегледи: 10609