• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

аквариум 400 л ?

Започната от Vankyyy, 18.01.2010 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vankyyy

Здраите, кажете как да си направя аквариума нещо специално дали ще трябва и каде да сложа спънки ....забравих да кажа колко е голям :-) / 160/40/50 / интересуваме трябва ли да сложа някакви лаисни отдоло и как да си направя капака или да го поръчам от някаде какпака само ... от Бургас съм .. а и какъв филтър ще ми трябва ..

cbr

Ако досега не си лепил аквариум,за тези размери ти препоръчвам да ти го направи човек ,който си разбира от работата.
За по  малък аквариум не е философия да си го залепиш сам,но за тези размери си трябва опит!
http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=13151.0 виж тук.

Vankyyy

Да това го видях, но нямам възможност да дълбая пд4 няма ли друг начин за лепене и моля да не ми казвате да ми го прави маистор ръцете не са ми в гъза все ще го измисля но все пак ще съм благодарен на съвети ;)

discus

Цитат на: Vankyyy - 18.01.2010 20:25
Да това го видях, но нямам възможност да дълбая пд4 няма ли друг начин за лепене .......

Хубаво ръцете не са ти на едно тъмно място, а що не вземеш да помислиш как да замениш въпросните ПДЧ помощни средства. Без много мислене е ясно че ни трябва някакъв що годе прав ъгъл. Предполагам в къщи имаш стени и под, ето и правият ъгъл, естествено ще трябват и някакви неща за подпиране. За целта може да ползваме примерно някакви туби от минерална вода 3,5,10 литра. Какво ще ни е нужно още, силикон вероятно за този обем най-добре с Dowcorning881 най лесно се намира.Хартиена лента да не омажеш стъклата.
Надявам това което съм написал да не те наведе на грешни мисли, но не очаквай някой да седне да ти сметне всички неща и да ги "изплюе" на готово. Седни сметни си стъклата и задай някакви конкретни въпроси. Щом основното което те спира в лепенето е наличието на въпросните ПДЧ приспособления,по-добре намери някой да ти го залепи.

Vankyyy

Благодаря аз намерих мн добър начин http://www.mondodiscus.com/discus/it/articoli-mondoacquario/costruire-un-acquario.html и .. да правси наистина не беше конкретен въпроса , може да помогнете с филтрите за тази големина какъф да сложа :)

Ивайло Гиздов

Много добър метод за направа на аквариум

discus87

Аз без никакйв опит в лепенето на аквариуми си направих сам моя (280 л )
Просто отидох в магазина видях тоя там как си е лепил неговите големи аквариуми и си поръчах стаклата и сега нямам никакви проблеми  :-| да чукна на дарво дет се вика  :-D

discus

Въпросната стойка я има описана някъде из многото теми за правене на аквариум ама няма кой да търси. Пак ти казвам сметни си няколко пъти стъклата за да си сигурен в размерите, при смятането сложи в сметките и дебелината на силиконовият шев. По начина показан на линка по добре недей да лепиш. Избери си или вписано между страничните стъкла дъно, или пък всички странични да стъпват върху дъното. Ако на стойката нямаш плот под стъклото имай едно на ум, че стъклото провисва.

Vankyyy

Правилни ли си размерите ... 1580/400/550 мм......
лицеви--1580x550
дъно    --1558x378
странични--378x550

освен в средата спънката горе какви да сложа...

discus

Бих ти препоръчал да увеличиш широчината и да намалиш височината. Примерно 50х50h или 55х50h. Иначе да правилно си ги сметнал. Аз слагам ребра във всички ъгли, две надлъжни разпънки(40-50мм) и в случая на 1,58 две напречни(70-80мм).

п.с. А защо не 1,60 м  *dontknow*

Vankyyy

еми поръчал съм такъв шкав  160x42 см и затова го правя с такива размери и става ли да сложа 4 разпунки по 1 см пак 2 горе и 2 долу и тва е ... и ако може да дадете идея за хубав капак или ако трябва да со поръчам,че нещо не ми харесват тея варианти във форума..

discus

Цитатдве надлъжни разпънки(40-50мм) и в случая на 1,58 две напречни(70-80мм).
Това е за отгоре.

Откъм дъното ребра по 1-2 см колкото може по малки от 10 мм стъкло, за да си подсилиш и страничните шевове и там ребра(вертикални)

Vankyyy

Взех си силикон "Bison" специално за аквариуми и стъклени конструкции ,разпънките ще са 4 в краищата по ширина по 7 см са и сега идва въпроса как да си направя стъклен капак защото не става да сложа дървен  капак ще се раздуе ...смятам стъклото за капака да е 5 мм

Vankyyy

Здравейте пак.., залепих аквариума само дето не съм сложил спънките обаче са ми ги одрязали по дълги и сега ще ходя да ми ги режат ... и има един проблем точно по средата от едната страна има въздух в силикона и то на 40 см разстояние пълно с мехурчета ако сложа 2 спънки по средата и 2 в края(от долната страна)  дали ще спася положението и горе ще са 2 или 3 ...  аквариума е 300 л

discus

Предполагам не, но дай снимки. А обезмаслили стъклата преди да лепиш?

Similar topics (5)

8878

Започната от Emsi


Публикации: 21
Прегледи: 10048

51086

Започната от Hulkbg


Публикации: 1
Прегледи: 2987

4045

Публикации: 7
Прегледи: 5738

34998

Публикации: 2
Прегледи: 2632

40407

Публикации: 18
Прегледи: 8876