• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблемна анемония (Heteractis magnifica)

Започната от NikolaV, 16.02.2012 18:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

Имам следната лична драма с една анемония - Heteractis magnifica.
Имам я от около година и нещо. В началото за 2 месеца стана двойна и много бързо растеше. На секундата хостна двата ми клоуна. За цялото това време съм я хранил около 5 пъти. Половин година някъде си растеше добре, седеше си на задния джам ан добро за мене място. След няколко месеца обаче се премести баш под решетката на преливната колона и веднъж ми се наложи да я вадя от преливника - цялата беше паднала вътре, но се държеше за местото си от пред - абе като ташак на мнооооого стар дядо седеше... Както и да е от половин година насам почнаха бавно да и се смаляват пипалата. През това време преди 2-3 месеца беше преместена в нов аквариум. Смаляването си продължи. не намирам снимки, но ето клипчета, на които се вижда:

Преди около година и ~2 месеца след като я взех:


Септември месец на новото място:


И от преди няколко дена - едвам се забелязва вече на предния джам.


В момента пипалцата са и не повече 1-2 см. Клоуните още се мъчат да се заврат в нея, но все по трудно. Имам още една анемона - червена бубъл тип, която се раздели след преместването и дефакто вече са три... Проблеми с нитрати и фосвати уж нямам. Ca ~430, Mg ~1300, pH ~8.1, kH-то малко ми играе, че го качвам ръчно за сега с буфер на Салиферт, но е около 8-9.

Canary

Труден въпрос! АЗ имам една бабъл тип, която живееше в условия на 50-80 нитати и 0.50 фосфати. Беше си в перфектно състояние. Сега се чувства също добре при NO3 3 i PO4 0,03. Та не знам дали това изобщо може да бъде проблем. Пробвай да я храниш по-често. АЗ като пазарувам за седмицата винаги купувам сьомга и и давам едно малко парче, но може и калмари, скаридки и пр.
Не отказва каквато и да е храна. Ако това ще помогне ще кажа, че моята седи на сянка точно под единия вортек и доста силно се вее.
Дано да се съвземе, че става голяма боза, ако гътне баката....
Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

изгубеният рай

Стрес,недохранване....лоша комбинация.
END!!!

tonino


NikolaV

Добре ще пробвам да се храним. Бяха ме наплашили с яденето, че мога повече беля да направя така.
Сега хапнаха малко лаврак.
Как ги храните вашите? Всеки ден? Скаридки какви? В смисъл бланширани стават ли? Че такива има наоколо, пък са и удобни.

камен чочев

Добре е да я храниш веднъж седмично, както и брейновете. Наблюдавай я след като я нахраниш. Ако изплюе храната, пиши я бегала. По принцип тръгне ли да се сбъгва, няма сила, която да я спре. Ако тръгне да точи лиги я вади веднага и в кофата. Дано не се стигне до там

M_I_T_A_K_A

Не в кофата ами или в канала или директно извън жилището и блока, че или семейството ти няма да може да диша ако остане в някакъв съд в апартамента или тея които минат около контейнера в който е... голяма смрад е.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

NikolaV

Не изплю. Изяде си порцията. Аде, стискайте палци!

камен чочев

Е стискаме де. Ама си и давай по-редовно папкане. И един съвет - не и давай риба, има доста фосфати. Аз давам калмар или скарида

M_I_T_A_K_A

Стискаме. Дано да няма проблеми. Наблюдавай я, защото има вероятност и малко по късно да го изплюе. И аз имах хетарактис преди и като реши да мре си вземаше яденето, затваряше си устата и след известно време го плюеше. Та от там знам и как мирише умираща и в последствие мъртва анемона. Дано при теб да не се стига до това. Успех ;-)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

NikolaV

Камене, а какви скариди даваш? Бланширани, замразени и обелени или не са подходящи?
Иначе просто лаврак имах под ръка... От собствения си залък отделих за нея един вид...

M_I_T_A_K_A

Коктейлни скариди без никаква обработка.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Всичко, което давам е абсолютно сурово - скариди, миди, раци, калмари и мисля, че е най-правилно да са възможно най-близо до естествените. Не на всякъде можеш да намериш сурови, но като взех един калмар и 100 гр скариди май ще имам за година

Canary

АЗ преди половин година дадоха на моята парче сьомга, която изплю след няколкко часа, но си е жива и здрава след толкова време.
По-притеснителното е, че е в дотса лошо състояние. Дано да се оправи!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

камен чочев

Ако се храни, ще се оправи. И на теб ти стискам палци

Similar topics (2)

31501

Започната от NikolaV


Публикации: 3
Прегледи: 3886

36787

Публикации: 2
Прегледи: 3415