• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кафява фаза

Започната от altunian, 19.10.2007 00:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

altunian

Здравейте, преди 20 дни започна и моята соленоводна авантюра, но от няколко дни има сериозен растеж на нещо кафяво навсякъде. Ясно ми е, че това е нормално. Въпросът ми е: Какво трябва да правя / изобщо трябва ли да правя нещо? По тестове всичко е ОК - нияма нито амоняк, нито нитрити, нито нитрати. КН ми е ниско, но може и да не успявам да направя теста правилно. рН ми е 8.15, редокса ми е около 250-400мВ. Като цяло май системата тръгва добре, но колко се очаква да продължи тази "кафява фаза" и какво е правилното поведение при нея.
Скоро ще кача някъде снимки, че да ми се порадвате на 1000 литровата лудост.

botan

При мен когато беше кафявата фаза само изтърквах стъклото отпред да виждам аквариума, иначе това са кремъчни водорасли, до колкото знам охлювите ги ядат, но и гъбичката помага :-)

puhcho

Аз моите ни ги чистих,те сами си опадаха след 2 седмици.Но наистина не пречи да ги почистиш.

altunian

Меря фосфат, амоний, нитрит и нитрат и са ми 0. Това би трябвало да е прекрасно. Има ли връзка между кафявата фазаи и тези стойности -трябва ли да са 0 или не?

puhcho

Цитат на: altunian - 21.10.2007 15:48
Меря фосфат, амоний, нитрит и нитрат и са ми 0. Това би трябвало да е прекрасно. Има ли връзка между кафявата фазаи и тези стойности -трябва ли да са 0 или не?
Ми за сега нещо не може да се каже, то не че не може но не е сигурно.Поизчакай ги да опадат и ще разбереш, то е видимо кога е готов цикъла.

altunian

На места се лющят на парцали. Трябва ли да им "помогна" - т.е. да се опитам да изчистя камъните?
Между другото има положително развитие - изглежда понамаляват вчера и днес.

ICEFENIKS

Има препарати срещу тях ,но бг. още не ги доставя аз имам и сам много доволен от една холандска фирма... иначе е гадно не две семици ми месеци седият и задушават др. организми.. >:o
Ice-Feniks

ВЕЛИНСКИ

Намали осветлението до необходимия минимум за коралите - примерно по 4-5 часа на ден - докато се поизчистят водораслите

manastar

Къде са снимките на 1000литровата лудост дай да се изкефиме. *THUMBS UP*

altunian

бях ги сложил на altunian.info ама погрешка съм ги изтрил. ще ги сложа днес пак ;-)

manastar

Ще качиш ли линк към снимките на 1000 литровата лудост.

altunian

altunian.info
сега ги дообработвам снимките и ги качвам
ама не са съвсем актуални - скоро не съм снимал ;-)

manastar

Абе нищо бе тва не е за испускане требва да се види

Лора

http://www.altunian.info/
Пробвай сега преди малко го гледах
Супер е!Направо се зарибих за морски аквариум.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (1)

14309

Започната от almaren


Публикации: 2
Прегледи: 3937