• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Транспортиране на рибите ми

Започната от rg, 13.09.2013 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rg

Здравейте,

В момента съм в Кипър, но се прибирам в България и искам да си взема рибите - цихлиди, около 60 броя. Всякаква информация как да стане, най-изгодно и сигурно ще е от полза. Предварително благодаря

Miroslav 1987

Здравей ,за транспорта ти е нужно стериопорена кутия (1 или 2 броя) според големината им и ръкави за риби.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa2.rimg.info%2Fd6b7250306ad9908a891bffc68b16c68.gif&hash=93d1305c8ad0ecbf77870b77b516255f73177f32

ПМП

С какво смяташ да пътуваш?

Борис Христов

Точно преди две седмици ,след едно от многото ми пътувания ,за първи път реших да си донеса риби и скариди ,в случея от  Норвегия..Пренесох ги в куфара си ,като ги закупих повече от 24 часа ,преди полета ми за България.За ''щастие'' отменха полета ми с 24 часа.
С радост и изненада обаче открих ,че след като се прибарх и си разопаковах багажа...всичко беше 100% живо.
Хранеха се 2 часа след като ги пуснах в аквариума.Рибите все пак бяха малки расбори Boraras Brigittae около 20бр ,както и около 20бр. скаридите Neocaridina heteropoda var. Blue Rili.Пренесох ги в пликове на Sera(от най-малките) пълни с 1/3 вода ,останалото въздух.Като пликовете ,бяха в стиропорена кутия от замразени храни.

rg

Ще пътувам със самолет, но ще бъде края на октомври. Затова се притеснявам малко, защото те са топлолюбиви, но много ми харесва идеята да си ги пренеса в куфара.
Bobby, с коя авиокомпания пътувахте, трябваше ли да ги декларирате
: 14.09.2013г 08:08ч
А какви са тези ръкави за риби, продават ли се в зоомагазин, или трябва да се поръчат отнякъде онлайн

Борис Христов

Цитат на: rg - 14.09.2013 09:00
Ще пътувам със самолет, но ще бъде края на октомври. Затова се притеснявам малко, защото те са топлолюбиви, но много ми харесва идеята да си ги пренеса в куфара.
Bobby, с коя авиокомпания пътувахте, трябваше ли да ги декларирате
: 14.09.2013г 08:08ч
А какви са тези ръкави за риби, продават ли се в зоомагазин, или трябва да се поръчат отнякъде онлайн
Компанията беше Lufthansa.Oт тамушни акваристи знам ,че след като в сила влезе забраната за пренасяне на течности в ръчния багаж ,единствената възмжност за тях самите е да си пренасят рибите в куфарите.Все ме окуражаваха ,че ставало и нямало проблем.
Реших да опитам и се получи.Силно се надявам да не съм нарушил някакви правила и норми...!!?
Успех!!!

Similar topics (1)

3359

Публикации: 31
Прегледи: 18639