• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

тестване на бутилки за СО2

Започната от totishish, 25.03.2011 08:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

totishish

Колеги някой знаели в каде се тестват бутилките за СО2 в Пловдив аз ходих до КЦМ-то там тестват ама цената е ограмна 30лв. без пълнене
Май е малко нереална, А пък на Васил Априлов пак е 30лв. но там искат 10 дена за тест.
дали са такива цените и дали има и др места кадето ги тестват

totishish

колеги почти всички имате СО2 система каде зареждате,пълните и т.н. кажете за да мога да стартирам и аз моята система

Paskalev

Почти навсякъде където тестват пожарогасители могат да ти я тестват но за цена знам че не е евтина! А за пълначни в Пловдив не мога да ти кажа!
Успех!
(rock)

Nikiengi

Има една фирма до колелото на Скобелева майка в посока към Домостроителния комбинат, зад ТМТ Елком. Там ми я тестваха и напълниха за около 2-3 ч, поставиха и кран и т.н. Това беше началото на миналото лято и не се сещам колко струваше, мисля някъде към 60 лв, като крана струва 35 лв. (бутилката ми е 2 литра - от кислородна за пожарникарите). Друга пълначна е в Рекорд, като входа е от към транспортния портал, но там не тестват!

totishish

мерси за отговорите ще проверя на скобелева майка

Nikiengi

Разгледах снимките на аквариума ти! Ако са актуални, то ти нямаш живи растения (мисля, че това което се вижда на снимката е изкуственно!). За какво ти е този CO2?
Ако имаш сегашни снимки пусни една-две!

gecatax

Здравейте,
много пари са Ви взели за тестове, тук в Бургас на Вистамар ми взеха по спомен около 3лв. за тест и към 2лв. за пълнене на бутилка 2кг.
Незнам цената на теста и пълненето точно, но знам че крана беше 35лв. ,а те ми взеха 40лв. за смяна на кран,тест,пълнене.

-250л.

bengan

Цитат на: gecatax - 30.03.2011 11:40
Здравейте,
много пари са Ви взели за тестове, тук в Бургас на Вистамар ми взеха по спомен около 3лв. за тест и към 2лв. за пълнене на бутилка 2кг.
Незнам цената на теста и пълненето точно, но знам че крана беше 35лв. ,а те ми взеха 40лв. за смяна на кран,тест,пълнене.
При нас тестването също е около 30 лв. Издава се сертификат че бутилката е годна и може да се използва още 5 г. На самата бутилка се набива число на годината до която важи теста. Бутилката се пълни с течност до налягане 200атм. (за СО-2) това се прави на стенд които гарантира безопасноста на околните. Ако са ти направили всичко това за 2 лв. значи си на голяма далавера. А иначе винаги преди да се напълни бутилката се прави външен оглед на годината на производство, годината до която важи изпитанието и общо състояние (ръжда удари резба вентил и т.н.). Ако не са ти дали сертификат значи са ти взели пари за външен оглед което ми се вижда по вероятно.

gecatax

Цитат на: bengan - 30.03.2011 17:16
При нас тестването също е около 30 лв. Издава се сертификат че бутилката е годна и може да се използва още 5 г. На самата бутилка се набива число на годината до която важи теста. Бутилката се пълни с течност до налягане 200атм. (за СО-2) това се прави на стенд които гарантира безопасноста на околните. Ако са ти направили всичко това за 2 лв. значи си на голяма далавера. А иначе винаги преди да се напълни бутилката се прави външен оглед на годината на производство, годината до която важи изпитанието и общо състояние (ръжда удари резба вентил и т.н.). Ако не са ти дали сертификат значи са ти взели пари за външен оглед което ми се вижда по вероятно.
Ами да имам едно картонче на колко са я напомпали, набити числа до кога е валидна и едни неща който се съвпадат с крана, явно за да видят дали е барана бутилката.Немога да намеря точна цена, защото преинсталирах Windows и още нямам офис пакета а и незнам дали ще мога да си върна старите, запазих един файл ама да видим...
Теста за 5г. напред и пълненето ми е точно 5лв.

-250л.

totishish

Цитат на: Nikiengi - 30.03.2011 10:50
Разгледах снимките на аквариума ти! Ако са актуални, то ти нямаш живи растения (мисля, че това което се вижда на снимката е изкуственно!). За какво ти е този CO2?
Ако имаш сегашни снимки пусни една-две!
В момента разтенията са: криптокорина ГИГАНТ над 70см, две нови дъбчета, 2бр Anubias barteri var. nana с тенденцията да се овеличи броят им.
Ето малко инфо за теста на бутилки: значи кран 30лв. от магазин Камартон намира се в новата стъклена зграда на моста на рогошко шосе посока панаира и самият тест и поставяне на крана станана скобелева маика за сумата от 14лв
Има фирма обирджия СИАД там само теста е 30лв без ДДС-да не се излъжете да идете там
Ето една малко стара снимка без дъбчетата

Paskalev

За този аквариум не ти е необходима система за CO2 не си давай парите за глупости ами иди до пазара и търси Мишо-калкана и си купи малко растения !
(rock)

totishish

ами нищао аз вече я зглобих дори и да не ми трябва тя хляв и вода неще не се знае за по нататък дали няма да ми потрябва
но а ще я сложа за да ми понижава РН- то защото ми е 8 и нагоре

Similar topics (3)

20994

Публикации: 3
Прегледи: 3734

26224

Започната от borislav


Публикации: 3
Прегледи: 4484