• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 05:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отрицателни отзиви за търговци и магазини

Започната от Boby_, 26.04.2006 11:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

meshov

-
-
не един а - ДВА и то големи минуси за магазин "ЗООМАНИЯ". Още когато бяха в дървеница бяха неучтиви, гледат те все едно искаш да им откраднеш нещо, отделно храните които продават изобщо не са студентски, в другите магазини може да се намерят по 4 лв там са по 5, да не кажа че и спокойно може да се намерят и по евтино от 4 лв. За няколко години никакво развитие не виждам, за да им стана клиент.
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

gopin

На подуенкския пазар продават две жени- те са единствените,лесно ще ги познаете!
Сасипаха ми 200 л. авариум. Продават болни риби и резултата - 40 трупа за 4 дни  :duvar:
Рибите ми са вносни- Хонландия, но ми харесаха 2 в техния----грешка :duvar:
Тропическо ихтио- лекуваш и стоиш и гледаш как умират.
Колеги НЕ КУПУВАЙТЕ от там!
Сега се чудя как да изчистя аква без да убия тревата.
Ако имаше как  >:o
Много внимавайте на пазара.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

И не се притеснявай.Паразита като остане без приемник 2-3 дена и сам си умира.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Genadig

Преди няколко седмици времето беше ужасно - валеше дъжд, духаше вятър...прибирах се от работа и реших да проверя дали магазина за акваристика на подуене работи. мислех че е затворено, но влезнах вътре бяха мъж и жена и мъжа казва на жената - абе налей вода от чешмата и смени водата на двата аквариума с еди какви си риби....те не ме видяха де но аз се вцепених от тези думи...преди това ми обесняваха как водата трябвало да преседява и тн когато преди пак посетих магазина им а сега...да не говорим, че аквариумите не далеч от касата жената им сипваше въпросната чешмяна вода. беше по пода много мокро беше разляла вода навсякъде, едвам не се подхлъзнах та да счупя всички аквариуми. накрая взех храна за рибките и едно лекарство. направих си труда и в други страници същите продукти, ама с 2 лева по евтини....ебаси как се прецаках...а те като слагат по 2 лв  отгоре надали повече ще си купя нещо от тях...камо ли да посетя магазина им!!!!!!
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Lucio

 *spam  Сигурно 90% от нас слагаме вода направо от чешмата :-D .

митко

A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

suntsu69

Според мен, всеки може да си слага каквито иска цени. Никой не те кара на сила да купуваш. А водата - от луната ли да я карат? Нещо не разбирам какво те изнервя? Едно е да смениш 10 л вода, съвсем друго 1 тон.

dorbitan

Минус за магазина на бул.България. *MODERATOR*
Досега е имало само едно момче което да разбира нещо от акваристика.
Друг минус им давам заради 4 болни гупи който ми продадоха миналата седмица.Два дена след като ги купих им се появи ихтиофилис.
Лекувах с нистатин ама и 4-те отидоха в канала!!!!

митко

Супер зле е този магазин.За храна ,медикаменти и техника , е горе-долу добре ,ама риби,никога няма да си купя от там.Преди 2 месеца си взех мъжко Босемани и още го лекувам.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

wwladoo

Цитат на: dorbitan - 01.11.2010 12:00
Минус за магазина на бул.България. *MODERATOR*
Досега е имало само едно момче което да разбира нещо от акваристика.
Друг минус им давам заради 4 болни гупи който ми продадоха миналата седмица.Два дена след като ги купих им се появи ихтиофилис.
Лекувах с нистатин ама и 4-те отидоха в канала!!!!
Здравейте колеги!!!Нито съм запознат с конкретният случай,нито взимам страна--просто бях длъжен да уточня--Ихтио може да се получи при много случаи,за които конкретният маг. изобщо да не е виновен--При стресови ситуации от смяна показателите на водата РН и твърдост,рязка смяна на температура и още  мн. причини--рязка смяна при която те са гледани и новият им дом в която са пуснати така,че преди да се пускат такива отриц. вотове човек трябва да е наясно преди да пише!!Колегите с повече опит могат да го потвърдят!!!Поздрави  ;-) :-)
: 01.11.2010г 23:11ч
Цитат на: митко - 01.11.2010 20:02
Супер зле е този магазин.За храна ,медикаменти и техника , е горе-долу добре ,ама риби,никога няма да си купя от там.Преди 2 месеца си взех мъжко Босемани и още го лекувам.
Сигурно е така щом втори колега се оплаква--че е зле  маг.,но погледнете какво съм написал и го имайте впредвид--за да обвинявате някой--трябва в момента на покупката рибите да са болни ,а това значи че вие трябва да сте го видяли--иначе нали ......... ;-) :-)Иначе за лечението с нистатин--за Ихтио аз лекувам близо 30г. с него и в много редки случаи съм губил риба,но трябва да се наблюдават рибите и да се реагира и когато реакциата е навременна,правилна дозировка и лечение и температура и опитност резултата е бил супер!!!  Най лесно е да се напише отрицателен отзив но дали е така в действителност--ЗАМИСЛЕТЕ СЕ--недейте така лековато,чета ей така написани отзиви--имаше един лаф на АБА--турцизъм ли беше не си спомням,аз също съм губил много риби през годините,когато вината е на 100 проц. явна ДА,но разсъждавайте преди да пишете!!! ;-) :-) *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

dorbitan

wwladoo повярвай ми не съм от хората, който се опитват да оплюят без причина.Знам че стреса също влияе за появяването на ихтио.
Това, че се реших да пиша не  е подбудено само от този случай.Просто за другите си премълчавам,като са поне още два.
В началото търсех причината в мен и в аквариума ми!Взимал риби и от други магазини и с тях не съм имал проблеми.
Признавам за грешка,че ги пуснах  направо в общия аквариум.Поради което бях на нокти за другите рибета.
Всеки път, щом стане дума за рибки от този магазин ще им давам -.

wwladoo

Надявам се прочете,вторият ми пост--в който съм написал-че сигурно е зле маг.щом доста колеги се оплакват,не съм имал впредвид точно теб--а колегите изобщо които пишат за ихтио-да имат впредвид,че много често рибите реагират с ихтио,при смяна на обстановката-стрес,затова правилно си написал--Карантинен аквариум за нови риби, за определен период и тогава в общият аквариум!!Нищо лично,може и неправилно да съм се изразил *SORRY*,просто исках да уточня,някои неща!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

zmeq

Все пак нашето хоби е акваристиката, а не професия.
Не мисля, че всеки може да има карантинен аквариум, защото е решил да си купи нови рибки.
Ние сме клиенти и този, който ни продава е длъжен да ни даде качествен продукт -> риби, които няма да се разболеят.
И все пак темата е за негатиени мнения, а не за коментари към тях  ;-)

DanyGod

Цитат на: zmeq - 02.11.2010 15:26
...риби, които няма да се разболеят.
Търговец не може да ти гарантира по никакъв начин, че рибата няма да се разболее у вас  =-O. Може да ти гарантира, че излизаш от магазина със здрава риба!

Similar topics (5)

59614

Публикации: 3
Прегледи: 8771

1880

Публикации: 8
Прегледи: 10104

42394

Публикации: 2
Прегледи: 3452

32665

Публикации: 4
Прегледи: 4676

22741

Публикации: 3
Прегледи: 5435