• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.05.2024 14:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Змия + риби ?!?!

Започната от fasciatum, 19.04.2008 12:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fasciatum

Здравейте. Днес ходих на пазара за животни във Варна . Общо взето нямаше нещо кой знае колко интересно спрятмо акваристиката , но имаше змиичета които много ми харесаха. Та въпроса ми е следния има ли някакакъв вид водна змия (която да не е много голяма) и да може да се гледа в аквариум 100/50/50 с американски цихлиди. :)
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

manastar

Змийте трябва да излизат и на сушата.Освен това рано или късно ще порасне ако я храниш де или ще умре.Като порасне ще ти яде рибите.Хубавото и е ,че яде през седмица две а може и месец да искара гладна.Ще смогваш да зареждаш с нови

fasciatum

Май си прав .  :-( А много исках да си взема някаква по - малка..
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

manastar

Ти пак си вземи ама си направ аква терариум не знам дали има текова понятие и си гледаи само змията и храната и ,щото те тия гадове ще си се разхождат докато и се дояде.Аз си гледах зелен гущер ама неможа да се зазими лани и пцофиса.Ама пак трябва четене и парички ако искаш да го правиш както трябва.

fasciatum

Ясно , мислълта ми е дали има някакъв вид малка водна змия , която да може да се гледа с рибите ?
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

manastar

Не съм чул за текава.По-скоро има змиорки и риби които приличат на змий.Малките змий ядът и те рибета щото челюстите им се откачват и гълтат доста по-голяма плячка отколкото можеш да си претставиш

fasciatum

Е добре какви са тия змиорки ? Можеш ли да дадеш линк да видя за какво става на въпрос ?
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

botan


manastar

19.04.2008 20:45 #8 Last Edit: 19.04.2008 20:47 by manastar
Това е единия варян които ти е показал Botan.А иначе потърси из Google щото сега нищо не намирам.Ето тука някаде мисля ,че имаше снимка на нещо подобно ама няма информация http://www.aquamakerbg.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=670 .Успех.

houngan

Водните змии се хранят главно с риба, но и с жабки и малки бозайници. Възможно е да гледаш някой вид змия в акватерариум в който във водната част да има риба, но тя трябва да е доста голяма - няколко пъти повече от д. на главата на змията(американските цихлиди са екстра - за храна). В БГ 2 вида N. natrix и N. tesselata- защитени (на въпросния пазар какво са продавали че ми стана интересно!?).

fasciatum

Еми ако питаш за змиите конкретно те бяха питони май , не съм сигурен и от това ми дойде идеята   *MODERATOR*
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

Similar topics (5)

35236

Публикации: 0
Прегледи: 1564

28357

Започната от Caxapa


Публикации: 0
Прегледи: 1561

41904

Публикации: 1
Прегледи: 2295

19603

Публикации: 3
Прегледи: 4550

10685

Публикации: 8
Прегледи: 7267