• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 07:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

вода от влагообсорбатор

Започната от Vannkata, 07.10.2010 18:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vannkata

Може ли да се използва водата от влагообсорбатор за аквариум :) Купих си влагообсорбатор за справяне със влагата и на ден изливам по 10 литра вода  :-D

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Vannkata

Днес смених 10-15% от аквариумната вода с тая от влагоабсорбатора да се надяваме, че ще отрази по добре на растенията и рибите  :-)

MeTogu

Ами тя все едно е дистилирана.Даже може да измериш параметрите и и да ги дадеш във форума за информация.Мисля че не съм ги срещал никъде по темите.
Измери каквото можеш - Ph,Kh и т.н.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Vannkata

To хубаво ама нямам никакви тестове  :-( Ако някой има такова нещо или е мерил водата която събира да пише  :-P

borracho

а водата от климатик? тя също е от конденз някой пробвал ли е?
бъди сеяч, а не разбирач!

NO CARRIER

Интересно ми е какво ще се получи от експеримента.  :popcorn:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

MeTogu

Цитат на: borracho - 11.10.2010 08:24
а водата от климатик? тя също е от конденз някой пробвал ли е?
Аз познавам такива който са сипвали вода от конденз на климатик,никакви вредни последствия.Но мисля че все пак тя седи навън и трябва да се цеди заради попаднали боклуци.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Rendaka

Vannkata, откъде и за каква цена си купи абсорбатора?
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

radev

Не е за предпочитане според мен.Аз бях експериментирал преди време,като на 110л. аквариум смених 20л. с такава вода.След около 6 часа цялата вода в аквариума беше станала бяла като мляко. Имах загуба и на риби.Имам чувството че се разбалансира системата от което рибите изпитваха липса на кислород.

Killiboy

Нормално е да се разбалансира.Особенно ако става въпрос за Ceresit STOP ВЛАГА.Влагоабсорбаторът Ceresit STOP представляват таблетки, които абсорбират излишната влага от въздуха и я превръщат в солен разтвор, благодарение на формулата с кристали.Не бих сложил това в аквариум!
Друг е въпроса за другите видове влагоабсорбатори.

Caxapa

Цитат на: MeTogu - 07.10.2010 18:39
Идеална е.
Не ми се влиза в спор но казваш, че е идеална а
Цитат на: MeTogu - 09.10.2010 18:49
Ами тя все едно е дистилирана.Даже може да измериш параметрите и и да ги дадеш във форума за информация.Мисля че не съм ги срещал никъде по темите.
Измери каквото можеш - Ph,Kh и т.н.
Тогава как твърдиш в нейната идеалност?

MeTogu

Е как така не ти се влиза в спор а ми задаваш такива въпроси?!
Докажи ми че не става водата.Измери параметрите и да ги обсъдим.Така на приказки .... според мен става ... защото би трябвало да е като дестилирана.Това че на колегата му е станал аквариума като мляко не означава че самата вода не е наред.Може тази в аквариума да е била виновната.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NO CARRIER

Методи, твоите познати колко често ползват водата от климатика?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

MeTogu

Ами аз като разбрах че го правят и им казах да прекратят.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

31472

Започната от reaskol


Публикации: 1
Прегледи: 1663

5784

Публикации: 6
Прегледи: 3195

40876

Публикации: 6
Прегледи: 2875

16411

Публикации: 9
Прегледи: 6021

8407

Публикации: 6
Прегледи: 3448