• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Това L-168 ли е какво е,моля компентните колеги за отговор,защото ме изкараха мошенник

Започната от wwladoo, 23.06.2012 16:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Така здравейте колеги,може и да ни е тука мястото на тази тема--но темите където мога да пиша,за некоректни колеги или може би Коментарии по темите търся и предлагам--са заключени и реших тука,защото колкото и да съм добронамерен някои хора прекаляват,като този с име във форума ,,6ебека,,Така подробности по уговорката за сделката няма да разказвам,да не ви пълня главите с глупости--Всеки колега от който е пазарил този човек,а и от който се е опитвал да пазари и не е станало--знае за какво става на въпрос--т.е. му е дигнал кръвното на ента степен(аз съм говорил с поне 5-6 колеги)за което аз даже приятелски като баща на син(защото може да ми бъде такъв, сина ми е съвсем малко по-малък)съм се опитвал да му направя забележка да не се държи така с хора доказали се в акваристиката и т.н.Дали ме е разбрал---сигурно не е.Така да си дойдем на думата--след като поръчката беше уточнена,и заплатена абсолютно коректно от него,аз също според уговорката привечер му пратих рибите.Те днес пристигнаха и почнаха ,,сагите,, първо изказа,,компетентно,, мнение,че дискусите нямали никакво качество,което не е така--т.е. змийската кожа кожа били  пресечени риби над една година--абсолютна глупост--рибите  са хранени само със жива храна и замразена такава--Тубифекс,Хирономус,Артемия майки и гранула на Тетра дискус--от размер 4см до размер 8см.по три пъти на ден.Добре това го отдавам на това,толкова си разбира момчето,макар че се опита много пъти да ми дигне кръвното,в нескончаеми телефонни разговори и ходене при колеги за компетентно мнение на съботният пазар и опитване за очерняне и плюене,няма да споменавам кои-преставили са се че са от Аквазона(не съм бил там не знам)После торбите всичките били спукани и от кашона течало вода, и имало два пръста вода в торбите--на което аз му отговорих,че няма как да стане при кутия стериопорена дебела три пръста,здрава без да е изтървана при претоварването от куриерите,да тече вода--за което аз нямам вина,а и няма как да са живи дискусите при два пръста но както и да е,торбите бяха прави уплътнени с много хартии и изобщо не можеха да се лашкат и мърдат,вързани с двойни ластици,фирмени дебели торби на Сера от големите,с които никога не съм имал проблеми---със по две риби вътре в торба с кислород!!!Продължи сагата с последното най-наглото заради и което пиша---според уговорката аз трябваше да му пратя L-168---както и направих,това искаше това му пратих.Почнаха оплюванията по тел.ти ме излъга това не е същата риба,аз имам в наличност от този ЕЛ при мен в аквариума, първо каза L-181,и аз го засякох кой ЕЛ.я ми дай снимка,като го имаш и той почна да шикалкави--и затова исках още един--ти ме правиш на балама,т.е. аз съм мошенник и съм го излъгал.После продължи,да плюе и отиде при Мишо Калкана и ми се обажда пак--ето и Мишо казва това е Азия Анциструс--той е до мен.Аз вече вбесен от  неговата нали хайде да не кажа какво...ще ви го спестя,му викам дай си тел. на Мишо...И в разговора с Мишо,се разбра че Мишо просто не е сигурен и не е виждал такъв ЕЛ и не е зареждал, ще се види след 4-5 дни като се успокои рибата и добие нормална окраска,защото хора които са получавали риби след дълъг път 16 часа знаят какво е положението,че рибите избледняват или почерняват т.е. не са с нормалната си окраска,още повече че този вид го дават,в компетентни описания,че е хамелеон,както много други Елове и анциструси,сменя си окраската даже и според грунда-светъл или тъмен,камо ли след път........А въпросният Гриша--или шебека,ето и Мишо каза ,че не е същият видя ли...искам да ти го върна утре...Аз въпреки всичко,беше вече ми писнало от него и се съгласих--но като се замислих реших да го поставя на мястото му и да не се занимавам повече с него,а и съветвам ви колеги по добре не си имайте работа с такъв човек,най-малкото ще си спестите много нерви,а и опити за обиди.Така ето ви снимки оригинални от мои аквариуми на въпросният L-168--защото явно аз не разбирам нищо от риби и не са минали през годините хиляди през ръцете ми----
: 23.06.2012г 16:04ч
Ето снимките--на Еловете-
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Heartwork

Много са красиви незнам защо някои хора се правят на интересни. Ти си разбираш от акваристика след като той не разбира не трябва да прай такива неща. Занимава те с глупости все едно си нямаш други проблеми. Извинявам се че говоря на ''ти''
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

wwladoo


: 23.06.2012г 16:04ч

: 23.06.2012г 16:04ч
Ако модераторите или админа,преценят че темата не и е тука мястото,да я преместят където трябва. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

grigor nakov

така фактите говорят това ако са хубави малки леопарди и L 168 :duvar:






Не искам да коментирам как бяха опаковани и как ги получих в насипно състояние(всички пликове бяха спукани и без кислород)рибите буквално бяха на сухо.Днес ми звънаха от еконта в 8.15ч.сутринта да си получа пратка която тече кашон с вода

kosturska

Не знам кой е крив и кой прав, но мога да кажа от личен опит, че рибите пристигат по такъв начин, че трудно ще познаеш какъв е оригиналният им цвят. Преди време гледах дискуси и когато си ги получих (от Добрич до София) бяха безцветни. Бели направо. Така бяха няколко дни, докато свикнат с обстановката. После станаха едни от най-хубавите пийджъни и марлборо, които съм виждала. Така че изчакай няколко дни и после започни с обвиненията...
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

grigor nakov

Сигурно колегата сега ще каже ама те са още стресирани,гледал съм дискуси ама такива дискуси дето са раснали само на очи :kreshtja:За пари нейскам и да споменавам колко дадох *SORRY*Колегите от АКВА ЗОНА са ми свидетели какви риби получих и как също така и Мишокалкана на който са му минали доста анциструси Елове

wwladoo

Цитат на: 6ebeka - 23.06.2012 17:20
Сигурно колегата сега ще каже ама те са още стресирани,гледал съм дискуси ама такива дискуси дето са раснали само на очи :kreshtja:За пари нейскам и да споменавам колко дадох *SORRY*Колегите от АКВА ЗОНА са ми свидетели какви риби получих и как също така и Мишокалкана на който са му минали доста анциструси
Ти си абсолютно нагъл и повече с теб не искам коментарии--първо направи качествени снимки като хората на всички дискуси--Леопарди и други и на L-a ----второ направи снимки след 4 дни като се пооправят рибите от стреса да не са избледнели...Ти си абсолютно нагъл,аз затова записах разговора защото очаквах нещо такова---ти днес бе момченце,днес през цялото време ми говореше за леопардите колко били хубави и защо за тях не си плюел а сега почна и с тях--да ти пусна ли думите ти аааааааааа!!!Моля мод. ако желаят да заключат темата,няма смисъл----и за торбите почнах да не вярвам вече,след последните думи.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

grigor nakov

Нагъл съм бил аз :-|,че платих за нещо което трябва да го хвърля в тоалетната :karamse:Получавал съм дискуси от други колеги,но такива екземпляри :duvar:,а за змиската кожа направо ме е срам да я снимам.Аман от такива търговци като теб каквото и да кажа ще е малко,на днешно време парите са кът а аз необичам да ги прахосвам за глупости :ranting:

wwladoo

Така и за кашона--стериопореният утре ще бъде проверено дали е текъл и ако откога, от кое претоварване---Еконт имат отдел за вътрешно разледване за такива случаи--споко,амбицира ме много, за да се види кой е виновен,ако това е вярно!!!Спирам да пиша....Така Мишо да каже колко беше сигурен,каква е рибата--защото аз за Азия Анциструс не съм чувал да наричат ЕЛ-168----така с имена Butterrfly Pleko L-168 да-----с имена L-168 Pecoltia pulcher да -----но той няма нищо общо с Азия бе Мишо.И Гриша защо си снимал само един и същи дискус Леопард,бе мойто момче, а този който е най-избледнял от пътя си избрал, и защо на първата снимка на Ела има бяла сянка която си личи-все едно има бял филм рибата и е болна!!!Офф защо ли ти се вързах и ти пратих риби,като ми бяха споменали какво преставляваш--след много молби колко видите ли ме уважавал :duvar: А за качеството на дискусите,колеги които са взимали риби от мен знаят, а и доста колеги от Бургас ги видяха леопардите като пристигнаха така че,нямам думи-без коментар!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Mirobg

Тук мисля,че и двамата прекалихте с обидите. Ако имате нещо да си кажете от този сорт, направете го на л. с. Няма смисъл тук да ви гледаме как се излагате.
Нямам намерение да заемам страна на нито един от вас. Но при положение ,че куповача не е доволен от това което му е продадено има право да го върне.
Владо вярвам ,че не би имал нищо против да приемеш обратно в същото добро състояние рибите които си пратил. 6ебека вече имаше една сериозна издънка и повечето потребители имат едно наум, но е в правото си да си получи парите обратно .
Поздрави и на двамата и дано се разберете тъй като и двамата сте търговци.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Heartwork

Наистина рибките не могат да бъдат с наситени цветове първите дни  *NO*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

wwladoo

Колега виж, ти явно не познаваш такъв тип хора,той не за първи път ми върти тези номера, аз съм му връщал пари и то избързах му повярвах и ги върнах веднага--въпреки ,че и се бях объркал с 2бр. дискуси му бях пратил повече и той си затрая--не ми каза-той ли не ги беше броил, а уговорката беше да ми прати умрелите риби,за моя сметка които така и не получих,но няма как да го докажа--дали са същите,дори и умрели да ги бях получил или преди месец и половина от същото поколение му пратих,нищо няма да му връщам----не искам повече да коментирам--изпратил съм му качествени риби и толкова, единствено спореше за Ела,че съм го излъгал и това не е ЕЛ-168 и искаше да му върна парите,всичко друго е опит за оплюване!!! ;-) :-) И сега от 20 дни ме молеше да му пратя,нямал да продава вече а щял да си направи за красота за себе си само редки селекции дискуси!!! ;-) 8-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

изгубеният рай

 *mda* Клона горе ще се счупи,ако и във другите теми имаше такава активност ....срамота.
END!!!

wwladoo

Цитат на: изгубеният рай - 23.06.2012 18:45
*mda* Клона горе ще се счупи,ако и във другите теми имаше такава активност ....срамота.
Така е колежке--за жалост!!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

grigor nakov

Така да се върнем преди половин година щом го споменаваш това нещо и се радвам,че го помниш та пак купувах риби от теб,тогава поръчах 23 дискуса различни видове и какво стана бяха умряли 18 риби тогава беше виновен рейса по който ми ги прати,сега Еконта му виновен.Относно умрялите риби не приличам на някой клошар да ти ги опаковам обратно и да ти ги пращам.Предлагам да не занимаваме хората с твойте глупости ;-)това си е м/у нас(имал дал)ще си ги гледам красавците :-D

Similar topics (5)

9725

Публикации: 43
Прегледи: 19673

49464

Публикации: 38
Прегледи: 13672

44388

Публикации: 21
Прегледи: 9500

25583

Публикации: 15
Прегледи: 10125