• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 03:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

София без ток

Започната от Flamma, 06.12.2013 21:47

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Flamma

Попаднах на статийка със график за спирането на тока в София другата седмица.
Реших да споделя, та да няма неподготвени и неприятно изненадани от ситуацията.
Дано помогне - цък
— Е, сега, когато се видяхме един друг — каза Еднорога, — ако ти повярваш в мене, и аз ще повярвам в тебе.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.myreefstats.com%2F8218_8459.png&hash=4999549389e3376c3caff252701b3885932b4059

Лора

Това трябва да го има и в интернет страницата на ЧЕЗ. По принцип Енерго про уведомяват, чрез интернет страницата си и разлепяне на бележки за планови прекъсвания.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

NO CARRIER

Уведомяват те. Казали били в местната кабеларка.

- А, бе, еееей! 24 часа ли трябва да съм пред телевизора и то точно на тоя канал, за да ви разбера, че ще се чешете цял ден?!

Ако трябва да ми изключат тока, ще дойдат и ще го направят, ако трябва да ме уведомят за нещо - да си чул.  *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Лора

Цитат на: NO CARRIER - 07.12.2013 11:40
...ако трябва да ме уведомят за нещо - да си чул.  *CRAZY*
Обикновено така се получава.
Практиката в Русе е такава, че на всеки блок и всеки вход, седмица преди плановото прекъсване се лепи бележка.
Обаче има такива хора, които минават и късат въпросните бележки и се получава горния цитат. Или чуваш от клюкарките пред блока. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

magnit

Даже съм изненадан, че се забавиха чак толкова. Вече няколко месеца имаме соц. правителство, а токовия режим си върви редом с тях, както и информационното затъмнение - кат не си чул, да си чул!
Любопитно ми е, как така доскоро нямаше "планови ремонти", особено посред зима?!?!
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

wwladoo

В нормалните ,,бели държави,, няма планово прекъсване на тока---профилактиката се прави без прекъсване напрежението на абонатите--само в такива държави като нашата има все още остатъци от комунистическите ,,планови прекъсвания,,Защо не ги питат как правят профилактиките в нормалните държави,без да прекъсват тока и то точно зимата---супер. :duvar:
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

negepamopukc

При нас има съобщение. Няма да има ток за 3 часа. Щели да сменят електромерите с такива, дето отчитали "по-правилно"!?!  *CRAZY* *MODERATOR*

За колко време измират бактериите във филтъра? *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Лора

Преди години, ме бяха посъветвали така. Преди плановото прекъсване да рестартирам кофата. Т.е да изчистя филтъра и да налея прясна вода в него. Така по малко бактерии ще загубя.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Caxapa

Цитат на: wwladoo - 07.12.2013 17:07
В нормалните ,,бели държави,, няма планово прекъсване на тока---профилактиката се прави без прекъсване напрежението на абонатите--само в такива държави като нашата има все още остатъци от комунистическите ,,планови прекъсвания,,Защо не ги питат как правят профилактиките в нормалните държави,без да прекъсват тока и то точно зимата---супер. :duvar:
Ех Владо! Казваш в нормалните държави. Преди повече от 30сетина години преселил се току що в ненормална държава/Австрия/   при разни  ремонтни операции в работното хале падаше бушона като в това число и на комшийката над нас. Явно сега като се замисля, напрежението не е било пригодено за такива натоварвания с заваръчен апарат /сглобен и  действащ  на територия България/ Просто бушоните падаха и ставаше хаос.  След един пореден фал  и падане на бушоните, старата госпожа позвъни у нас и поиска обяснение за ситуацията.  Млад и нахъсан  и обясних, че има режим на тока и ще има осветление след два часа.  Колкото и гадно да звучи и да е невероятно но два дена след това и няколко пада на напрежението/падане  на предпазителите-бушони/ старата госпожа е взеха с ретунг ваген-линейка и попвече не се появи в кооперацията.

Георги

По-добре бушоните, отколкото хладилника или компютрите.
В къщи няма да има ток 7 часа.

wwladoo

Цитат на: Лора - 07.12.2013 19:34
Преди години, ме бяха посъветвали така. Преди плановото прекъсване да рестартирам кофата. Т.е да изчистя филтъра и да налея прясна вода в него. Така по малко бактерии ще загубя.
Хубаво са те посъветвали но не се прави точно така,както го пишеш защото както си го написала,точно ще направиш фал и ще нарушиш азотният цикъл.Можеш да направиш така,като спре тока,да затвориш крановете на канистъра и да подмениш само водата в канистъра с престояла 24часа а старата да изхвърлиш,без да ЧИСТИШ ФИЛТЪРА,можеш да пуснеш тръбичка с камъче в кофата да аерира водата със аератор който работи на батерии (има такива се продават и не са скъпи -7-8лева са)-това с аератора се прави при по продължително спиране на тока-примерно за повече от 3 часа.Тръбичката с камъчето се пуска в обособените на кошниците отвори да може да стигне до дъното на кофата. ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

meshov

Здрвейте,
Толкова пари давате за техника и риби, може да си купите един UPS и ако е само филтъра закачен на него, няма да мислите за това кога ще се оправим, няма да е скоро. Ако искате и нагревателя да е на UPS, си вземете един по-мощен.

Ето примерен в първия сайт който ми изкочи, сигурно има и по-евтини.
http://sofiacomputers.net/ups-cena-opisanie.php?id=45 ако сметнете че е реклама махнете линка!
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

Димитър 744

С един инвертор и акумулатор проблема се решава,по евтино е от юпс  *bg*

NO CARRIER

Двигателите на филтрите искат синусоидално напрежение. Не знам точно с тоя модел дали ще работят. По-вероятно е да бръмчат като строшен трактор.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mollies

То хубавите ups-и и инвертори добре го наподобяват, може би няма да има проблем...
Иначе при мен точно като майстори бъркаха мазилка, която аз щях да тонирам - излях кофичка червен пигмент, разбъркаха, и аха да сипя жълтите и токът спря... с бележка на входа, че още 7 часа няма да има. И сега отвън ни е розово  *CRAZY*

Similar topics (5)

44484

Публикации: 1
Прегледи: 1550

41757

Започната от HEPOH


Публикации: 14
Прегледи: 6627

36858

Публикации: 12
Прегледи: 5563

21565

Публикации: 0
Прегледи: 2778