• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

СО2 система за кола?? Как, какво е нужно?

Започната от b3real, 19.10.2010 10:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

b3real

Здравейте,

Един малко нестандартен въпрос, но не знам към кой да се обърна и реших да попитам тук :)

Целта ми е това: Batmгіvel Esguichando Co2.flv

Въпроса е: Какво ми е нужно и как да го направя? Кратко и ясно... Искам да знам какво ми е нужно за да си го набавя и вече сглобя и поставя в колата :) Работата е там, че не съм наясно, никога не съм се занимавал и.. Каква бутилка ще ми е нужна, какъв размер да не да пръсна два пъти и да свърши.. И т.н..

Благодаря предварително!
Хубав ден :)

ПС: парите са дефицит... :(

kapacitet

А защо си мислиш, че това на клипа е система за СО2. 
Сега ми идва на акъла нещо по гениално. Ако има газово колата, може да се направи така, че да пуска газ, а ако добавиш и нещо да подава искра ще стане незабравимо. Искрата може да се подаде примерно с машинка от газова печка. Така опелката ще бълва огньове до небето. Ако с такава система се лъзнеш по центъра ще си номер едно. Става въпрос за малко медни тръбички и електромагнитни клапанчета.

Успех и чакаме клипче.

MeTogu

Недей го засилва.Такива системи се правят от специалисти с добра техника.Недай си боже да се хване сам да го прави и да се обърка нещо и да се взриви момчето.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

b3real

Наистина много добра идея ама и на мен ми се струва опасно с пропан бутан :)

Ако не е с СО2 с какво да бъде? Какво ми е нужно за да постигна този ефект? Колата няма газово и е Ford Puma е :)

kapacitet

Това за газта беше малко на таш..
Ами какво ще кажеш за онези машинки, които пускат в дискотеките дим. Такава съм виждал с малки размери, а димът излиза също под високо налягане.
То и голямата бутилка с СО2 крие рискове. Ако изпуска от някъде, можеш ли да се омаиш някой път докато си караш леко.

b3real

Каква бутилка ми е нужна? Гледам има от 40лв има и от 200лв.. Колко СО2 трябва да събира, че да ми стига? И някакви маркучи или какво? А дюза? Иии как ще стане да пускам по малко с копче?

Задавам олигофренски въпроси, но...

kapacitet

Целия проблем е, че тук са се събрали акваристи и вероятността да има и поне един тунинг механик е много малка.
Няма ли специализирани форуми за това.

b3real

Писал съм и в други форуми, но там пък не знаят как се правят тези системи..

Затова помислих, че може да ми кажете според вас какво ще ми е нужно за направа на такава система.. Бутилка, електромагнитен клапан, маркучи, някакви дюзи.. Не знам... Изкажете мнение как според вас би станало това нещо, с какви материали?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tishomura

Ся.. безцветен е ,но това от клипа се вижда ,когато го изпускаш свободно в атмосферата-бял пушек,дори ако нещо е в близост и контакт с изпусканият газ,се получава ефект на заскрежаване,и обледяване-/химия за 7-8ми клас :) /Според мен е нужна Не по-малко от 5-7 литрова бутилка-от пожарогасител ще е идеална-по големите.Соленоиден клапан на 12 волта,или вариации на захранване.и съответните тръбички -на принципа на опита,и грешките-ще откриеш най правилното решение.Примерза търсеният ефект е стискането на ръкохватката на пожарогасителя,с едно "условие".че пожарогасителите имат на края на шланга специален "заскрежител"-който оформя по специфичният начин-"сух сняг"течният въглерод в бутилката.Ако се пренахне-ще следват едни пушаци и чудесии  :-D  *CRAZY*  *THUMBS UP*
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

Caxapa

Темата е пусната в правилния раздел но все пак сме БАЕ. А "колегата" с мерак да си направи колата като на Батман не е помирисвал аквариум  по мои преценки. 

Similar topics (5)

37593

Публикации: 9
Прегледи: 3383

27091

Публикации: 54
Прегледи: 23144

4700

Публикации: 359
Прегледи: 93815

29982

Публикации: 9
Прегледи: 6735

5637

Публикации: 29
Прегледи: 10077