• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Създаване на сдружение на акваристите в София

Започната от Harry1976, 15.09.2009 10:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Здравейте,

бих искал да науча какво мислите за създаване на сдружение (или клуб) на аквариста (не е задължително да е на гуписта) в София. Ще се радвам всички да споделят мнения, възгледи и съвети относно това има ли нужда и какви дейности и функции би могло да извършва въпросното сдружение.  За една от основните функции аз посочвам обединяване на средства и усилия за поддържане на определени чисти линии риби. Предлагам засега да коментираме тук основните и най-важни неща, а в подробностите за тях да се впускаме на един по-късен етап. Благодаря на Мишо за съвета!
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

bigbeer

Ще ми е чудно, ако в София няма поне 10 такива сдружения?! :)

NO CARRIER

Имаше някакви опити тук, във форума, но не се получи нищо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Harry1976

Цитат на: bigbeer - 15.09.2009 13:11
Ще ми е чудно, ако в София няма поне 10 такива сдружения?! :)
Ако имаш информация да има такива, моля подай по-конкретна, ако трябва на ЛС. :)
: 15.09.2009г 15:03ч
Цитат на: NO CARRIER - 15.09.2009 13:46
Имаше някакви опити тук, във форума, но не се получи нищо.
Каквото било - било. Сега предлагам да подемем инициативата отначало, да видим докъде ще стигнем.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

dok70

Ние от прованса ви стискаме палци в начинанието!
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Harry1976

Цитат на: dok70 - 15.09.2009 16:09
Ние от прованса ви стискаме палци в начинанието!
*DRINK*
С удоволствие каня всички, които искат да се включат. Ограничения на регионален принцип няма. Просто предположих, че тук в София нещата ще стартират най-лесно, защото очаквам акваристите да са повече.   ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

HaIr4o

аз съм на линия макар да съм от ботевград  *ROFL* само кажете с какво да помогна (освен ако не е материално,защото няма да ми отпуснат пари за това)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

BOJO

Цитат на: dok70 - 15.09.2009 16:09
Ние от прованса ви стискаме палци в начинанието!
*DRINK*

Док , аз ше участвам за теб, от твое име и за твоя сметка....... не си откъснат от мероприятието. Месечната ти такса е 5 бири, след изпиване на дължимите от мени. *DRINK*

Асен Евгениев

С огромно съжаление констатирах факта, че в София нещата откъм сдружения /клубове/
са много зле.А трябва да е точно обратното. Занимавам се и с други неща и ми се наложи
да членувам в клуб в провинцията. Два пъти в месеца пътувам с колата, за да участвам в
сбирки /и купончета/. Става много весело. Това май в София не може да се получи, за
жалост. Иначе идеята е много добра. Ако се реализира ще се включа с удоволствие. Ако
трябва ще участвам и в учредяването.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Raven

Няма  няма и се появи идеята.

И веднага следва въпроса:
Каква ще е целта и предмета на дейност на такова едно сдружение?
С какво ще се занимава и в какво ще се изразява съществуването му?

Иначе - такова сдружение има и то много отдавна- "Дружество Акваристика" се казваше ако не бъркам.
Самият факт че никой не е чувал за него говори достатъчно за смисълът на начинанието.
..............................................
Ако идеята е за клуб- ние си го имаме,тук на този форум.
Това е виртуален клуб и  в него има  над  1000 активни члена /толкова са хората които активно посещават форума и пишат/.
Ако е за сбирки и мероприятия- ние си ги провеждаме,всяка събота на пазара и в околните кръчми,който иска е добре дошъл.
До миналата година правехме ежегодна сбирка в провинцията ,но тази година нещо кризата май ни удари и нямаше много желаещи,сигурен съм че ще е само за тази година и догодина в началото на лятото пак ще направим традиционният уикенд с барбекю и басейн.

Така че аз отдавна съм приел идеята че "Клуб Акваристика " си го имаме,само че е по скоро виртуален ,с по редки физически контакти отколкото виртуални.Провеждаме някой мероприятия като конкурси и сбирки- е редки са вярно.
Но пък в тези времена не всеки има  излишно време са физически сбирки,достатъчно е че се срещаме тук всеки ден.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Harry1976

Цитат на: Raven - 16.09.2009 10:01
Няма  няма и се появи идеята.  И веднага следва въпроса:
Каква ще е целта и предмета на дейност на такова едно сдружение?
С какво ще се занимава и в какво ще се изразява съществуването му?
Иначе - такова сдружение има и то много отдавна- "Дружество Акваристика" се казваше ако не бъркам.
Самият факт че никой не е чувал за него говори достатъчно за смисълът на начинанието.Така че аз отдавна съм приел идеята че "Клуб Акваристика " си го имаме,само че е по скоро виртуален ,с по редки физически контакти отколкото виртуални.Провеждаме някой мероприятия като конкурси и сбирки- е редки са вярно.
Но пък в тези времена не всеки има  излишно време са физически сбирки,достатъчно е че се срещаме тук всеки ден.

Здравей. Явно всеки предпочита да се "спасява" и "да действа" индивидуално, спрямо личните си възможности. В това няма нищо лошо. Идеята написах в първия си пост с отварянето на темата. Това е обединяване на средства и усилия за поддържане на определени чисти линии рибки. Едва ли има две мнения по въпроса, че е трудно да се поддържа една линия чиста и здрава във времето. Някои от колегите дори написаха, че са изгубили по няколко такива. Това е основната ми идея за въпросното сдружение. Бих съдействал финансово и материално за поддържане на 1 или 2 чисти линии рибки. Ще възникне въпросът: Защо тогава не се справяш сам? По различни причини, основната е липса на време и място за толкова аквариуми. Като вземем предвид и факта, че се изисква и финансов, както и времеви ресурс, трябваше да се откажа от идеята. "Сдружението" е формално, не държа да регистрираме юридическо лице по ЗЮЛНЦ, да правим задължителните процедури по съдебна регистрация, устави,  общи събрания, кворуми и така нататък. Да кажем, че е по скромните ми възможности да осигуря средства и материална база в лицето на аквариуми и оборудване за поддържането на 1-2 чисти линии. При мен проблем е мястото. Значи да кажем, че търся ,,съдружник", ,,колега", който има мястото и времето и ще подпомага поддържането с всекидневните грижи. От мен ще бъде основно издръжката. Това имам предвид. Формалното ,,сдружение" е модерно и съвременно средство на обединение на средства и усилия за постигане на определена цел. Сложно ли звучи?  Разбира се, колкото повече хора и помещения, толкова повече възможности! Дай боже и ако се съберат достатъчно хора около идеята, да се мисли за наемане на помещение само за тази цел. Едва ли някой ще предостави свой личен недвижим имот за целта, било то и една стаичка или мазе със санитарен възел.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

miTko

Преди години имаше смисъл от такова нещо защото информацията се разпростряняваше бавно и беше оскъдна. Сега огромния поток инфо получаваме пред компютрите, а не от четене на списания и брошури, да не говорим за книги, каквито полезни в България практически не се издават. То и списание имаше преди години, но не устиска дълго. Казано накратко, форумът е новата форма и така е по широкия свят!
Затова специализираният форум е полезно нещо, за разлика от омразния фейсбук :-!.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Harry1976

Ако има сериозни хора от София и региона, които са заинтересувани, нека да пишат на мен и Lucio.
Интересът явно не е голям, поради което минаваме на лични по тази тема.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

bigbeer

Цитат на: Harry1976 - 14.10.2009 22:48
Ако има сериозни хора от София и региона, които са заинтересувани, нека да пишат на мен и Lucio.
Интересът явно не е голям, поради което минаваме на лични по тази тема.

Пишете ме и мен. Ако приемате провинциалисти. :)  *THUMBS UP*

Harry1976

Цитат на: bigbeer - 14.10.2009 23:01
Пишете ме и мен. Ако приемате провинциалисти. :)  *THUMBS UP*
Както писах по-горе в същата тема, няма ограничения на регионален принцип.  *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Similar topics (5)

47693

Публикации: 7
Прегледи: 5765

8581

Публикации: 0
Прегледи: 4598

43335

Започната от vertigo_26


Публикации: 3
Прегледи: 2246

37220

Публикации: 2
Прегледи: 6910

33613

Публикации: 11
Прегледи: 5093