• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 04:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Само проблеми...

Започната от tishovsx, 08.09.2005 16:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishovsx

...някъде бях писал, че не мога да се отърва от зелените влакнести водорасли..ето какви методи взех и резултати нема...

Сипах един литър белина, ама не "Аче" мерише ми зле, добавих и един литър 90% спирт разбъркан в едно кило сол, преди това смених 50% водата с минерална. Добавих още 10 SAE, 20 Аманови скариди. Сложих и една 30В утравиолет от горе, заедно с другите...ефект няма, водораслите си седят, помагайте, че ми писна вече.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

N.Nobs

Белината не върши работа,пробвай с кислол,но повечко whistle
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

tishovsx

Цитат на: "N.Nobs"Белината не върши работа,пробвай с кислол,но повечко whistle

...пробвах, ама ми бе малко около 500 гр. пробвах и с азотна киселина, ама много кипи и рибите не се чустват комфотно, загазих го аз, освен Raven нещо да помогне...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

dido

Пробвай да ги смажеш с чук, казват, че ставало :-)

tishovsx

...сега звънях в мосю Бриколаж и ми казаха, че имали само гумени чукове, дали ще стане с такъв ?
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

miTko

Цитат на: "tishovsx"...сега звънях в мосю Бриколаж и ми казаха, че имали само гумени чукове, дали ще стане с такъв ?
Налучкваш решението.Raven ще ти помогне.Идва с пушката и ти отстрелва аквариума! :wink: Ще вземе и граната да изчисти стъклата щото боцкат.
Разни мои АКВАРИУМИ 

tishovsx

Митко, не е ли малко грубичко
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

dido

Грубо, но ефективно :-) Ако пушката не свърши работа, мога да ти дам личния си миномет  :lol:

miTko

Трябва да се мисли фундаментално! Какви са тия чукове, тесли и прочее...Ако проблемът е огън, трябва вода! Ако проблемът е вода - трябва огън! По сталински, така да се каже...Утре нали е 9-ти и ме избива на глупости.Цял живот ще ме държи, мамка му и време...  :evil:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Stas

Огъня под аквариума или във него?
Ако е под, да действам с картофената салата и казвай къде да я нося?

Raven

каква слава ми се е понесла :(
а аз се имах за човек на изкуството ,творец акваскейпър с нежна и лесно ранима душевност....

както казвахме в Грудово - С4 решава всички проблеми,важно е само да улучиш количеството + малко отгоре за емоция :biggrin  tooth
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

tishovsx

Ебавате се с мене, ама аз си страдам...от тия акъли дето ми дадохте всико умря, само водораслите останаха, ей нема оправия.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

vrp

Опитай с алго стоп фикс на ZMF.
Унищожава сините и зелените цапащи водорасли.

patter

Ако имаш в излишък от тези зелени вкалнести водорасли ми прати :-) аз се мъча да ги въдя на терасата в едно малко аквариумче. Не че не се получава - водата става като желе и като си прекарам ръката в нея си вадя много добро количество водорасли (интересно че са много бледо зелени почти прозрачни), но трябва време докато се развият отново а дотогава в аквариума на скаридките глааааааад  vilka :bud  :dunno  

 Сега сериозно, погледни в раздела "Водорасли" имам един пост със снимки как скаридките хапват водорасли (точно от аквариума на терасата). Моите скаридки са Red Cherry  -  специално срещу зелените нишковидни са много ефективни. (поне при мен в аквариума в който са само те и са много, в другия са малко по-малко и си хапват и от храната на рибките )

tishovsx

Не си ме разбрал, зелени влакнести, като косъм...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Similar topics (5)

19165

Публикации: 11
Прегледи: 9783

7366

Публикации: 11
Прегледи: 4612

52158

Публикации: 3
Прегледи: 2898

1208

Публикации: 0
Прегледи: 2582

26874

Публикации: 8
Прегледи: 3424