• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибите ми живеят втори живот!

Започната от Гарван, 12.02.2005 18:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

Сменям водата на аквариума, източвам, доливам, проверявам температурата и вече аха да сложа капака, когато забелязвам с крайчеца на окото си от към нагревателя изскача балонче, след него още няколко... Бързо го хващам за кабела и с рязко движение го изхвърлям извън аквариума, когато той се разпада в ръцете ми. Съвсем леко ме разтресе ток, а ръцете ми бяха мокри.

Поука: Винаги, ама ВИНАГИ изключвайте нагревателя, когато сменяте водата.

Raven

по скоро ти живееш втори живот ,м...... им на рибите :shock:

кажи по добре какъв е този нагревател, аз исползвам от години самоделка нагреватели от тези по 2 лв. без релета и каквото и дае , всички те ми ел уреди са на 220 волта и са постоянно включени,освен това лампите ми висят на две шини на 5 см от водата като стартерите им много често са потопени във водата а кабелите на лампите са навити на крачетата им без патрон , едно време си играех да ги припоявам после почнах просто да ги навивам,веднъж цялятя конструкция ми падна във водата но само изгоря бушона - това разбира се не е ръководство как се прави ,по скоро точно обратното,изобщо чудя се кого ли ще стана жернва на хобито си :twisted:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Гарван

Цитат на: "raven"по скоро ти живееш втори живот ,м...... им на рибите :shock:

кажи по добре какъв е този нагревател, аз исползвам от години самоделка нагреватели от тези по 2 лв. без релета и каквото и дае , всички те ми ел уреди са на 220 волта и са постоянно включени,освен това лампите ми висят на две шини на 5 см от водата като стартерите им много често са потопени във водата а кабелите на лампите са навити на крачетата им без патрон , едно време си играех да ги припоявам после почнах просто да ги навивам,веднъж цялятя конструкция ми падна във водата но само изгоря бушона - това разбира се не е ръководство как се прави ,по скоро точно обратното,изобщо чудя се кого ли ще стана жернва на хобито си :twisted:

И аз също... :) А нагревателя беше някъв китайски с термостат, но най-обикновена конструкция - реотан в епруветка.

77

Цитат на: "raven"по скоро ти живееш втори живот ,м...... им на рибите :shock:

кажи по добре какъв е този нагревател, аз исползвам от години самоделка нагреватели от тези по 2 лв. без релета и каквото и дае , всички те ми ел уреди са на 220 волта и са постоянно включени,освен това лампите ми висят на две шини на 5 см от водата като стартерите им много често са потопени във водата а кабелите на лампите са навити на крачетата им без патрон , едно време си играех да ги припоявам после почнах просто да ги навивам,веднъж цялятя конструкция ми падна във водата но само изгоря бушона - това разбира се не е ръководство как се прави ,по скоро точно обратното,изобщо чудя се кого ли ще стана жернва на хобито си :twisted:
а жена ти щеше да те отменя по едно време :lol: малеее :shock:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Живко

а знаете ли как с прави дънен нагревател?
взима се 200 ватов нагревател от два лева и се заравя в грунда.там ествствено почти няма циркулация на водата и съответно нагревателя прегрява и става на парчета.
бях много ядосан на рибите си/нямаше нито една умряла/.нямаше и никакви признаци,които да ме предупредят.
представете си какво стана,като се опитах да бръкна в аквариума.
:shock:
още се чудя тези риби защо не бяха умрели   :?:
ще ви помоля да не разгласявате случая,почти на никой не съм го разказвал :oops:  :oops:
Никой не се е родил научен.

dido

Рибите не са умрели, защото няма какво да направи верига между водата и земята, т.е. не тече ток. В момента, в който бръкнеш в подобен аквариум веригата към земята се затваря през тебе и тогава давате фира и ти, и рибите.


:!:  :!:  :!: Хора, не си правете ташак с тоците :!:  :!:  :!: , работата е сериозна. Ето ви едно лесно решение за аквариуми:

Купете си един разклонител от ония със светещите червени прекъсвачи и включете в него всички електроуреди на 220 волта, които са потопени в аквариума - помпи, филтри, нагреватели и т.н. Когато се налага да бъркате вътре просто щраквате копчето и спирате всичко, дето е под напрежение в аквариума. След като си свършите работата, щраквате копчето отново и всичко си върви както обикновено.

Много е практично и като си изградите навик няма да се притеснявате за тоците :-)

Гарван

При такъв спешен слуачай (зима + счупен нагревател) в неделя, трябваше да си намеря нов нагревател възможно най-скоро. За добро или лошо, попаднах на Jager 250 W срещу цели 50 лева.

След като прочетох по нета, се оказва, че съм взел най-доброто, което може да се намери на пазара въобще. Нагревателите Jager са нещо като легенда в акваристиката, трудно се намират и за жалост не се произвеждат повече.  :?

Свърших с китайските боклуци.

niky

Kaк така не се произвеждат? Защо?

Иначе..поздравления за покупката.
Може да е скъп, но ...това е нагревателя.
Това разбира се не значи, че може да сменяш водата докато е включен. :!:

Гарван

Цитат на: "Niky"Kaк така не се произвеждат? Защо?

Иначе..поздравления за покупката.
Може да е скъп, но ...това е нагревателя.
Това разбира се не значи, че може да сменяш водата докато е включен. :!:

Всъщност фирмата е купена от Eheim и сега има нови модели в различна опаковка и вече пише Eheim-Jager.

Raven

е сега погледнах че разклонителят на аквариума ми е със копче за централно изключване,и е с такова бил от години но никога не съм го изключвал досега,а би трябвало - на няколко пъти ме е друсал яко тока от лампите- можех да си спестя емоцията.

ама на кой ли ги разправям тия- ясно ми е че следващия път пак ще забравя..... - навици :wink:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivo

Jager си съществуват, но наистина са купени от Eheim. Проблема е, че доколкото знам е сменен представителя за България, а и със сигурност друг човек ги продава на животинския пазар в събота. Знам го, защото преди няколко седмици купувах Jager и разбрах за смяната на доставчиците.

P.S.: Що се отнася до потока от електрони.. е, пазете се сами за да ви пази и Господ  :!:  :twisted:  :twisted:

miTko

:lol: Електричество във вода си е опасна работа :? , не трябва да го забравяме никога...Аз лично не мога да си го набия в кухата лейка, не само защото съм на "ти" с тока, а може би защото съм го опитвал много пъти...Някой път ще е за последно :roll: .
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

10625

Публикации: 5
Прегледи: 4284

54293

Публикации: 0
Прегледи: 1527

1410

Публикации: 2
Прегледи: 2507

44202

Започната от totishish


Публикации: 9
Прегледи: 23593

29203

Публикации: 6
Прегледи: 3403