• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 19:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Илиян Илиев™

Един 10 инчов лаптоп или май нетбук им викаха бих казал, че е по-добре.

kamos

Всички подхождате от гледната точка на възрастни. Детето би искало таблет, щото всички други деца имат. Това е важното. Съдя по моята дъщеря. На таблета се играят игри и после се споделя с приятелките, коя на какво играе. Игрите за таблет и тези за РС са коренно различни.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

ogogogo

Цитат на: kamos - 31.08.2013 10:46
Всички подхождате от гледната точка на възрастни. Детето би искало таблет, щото всички други деца имат. Това е важното. Съдя по моята дъщеря. На таблета се играят игри и после се споделя с приятелките, коя на какво играе. Игрите за таблет и тези за РС са коренно различни.
*THUMBS UP*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

manyg

Брат ми и той искаше таблет за рожденият си ден. Дадох му моя за 7 седмица и му мина мерака. И при теб сигурно ще е същата работа.

hunter

Цитат на: kamos - 31.08.2013 10:46
Всички подхождате от гледната точка на възрастни. Детето би искало таблет, щото всички други деца имат. Това е важното. Съдя по моята дъщеря. На таблета се играят игри и после се споделя с приятелките, коя на какво играе. Игрите за таблет и тези за РС са коренно различни.
Ами тука може да се породи спор който не е за тази тема  :-) Щях да пиша много ама не е по темата и да не спамя. Само ще кажа че според мен сте жестоко в грешка, хубаво е да видиш детето ти щастливо и доволно. Добре е да го накараш да се чувства на равно с връстниците си а не изостанало от тях. Но понякога се налага както сам го каза да се подходи като възрастен. Не смятам да споря защото темата не е за това  *THUMBS UP*  *DRINK*
Цитат на: manyg - 31.08.2013 11:18
Брат ми и той искаше таблет за рожденият си ден. Дадох му моя за 7 седмица и му мина мерака. И при теб сигурно ще е същата работа.
Точно това имам в предвид колега много добре го написа само ще добавя всеизвестния израз детска радост бенгалски огън.

Lasho

Най-добре вземи лаптоп за 700 лв., а с останалите 100 тичай в Кауфланд. Там до 15 септември има чешко-китайски таблет на промоция за 100 кинта с 3 години гаранция. Кат се скапе ти го сменят или ти връщат паричките :)
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

NO CARRIER

Цитат на: Lasho - 31.08.2013 14:30
Най-добре вземи лаптоп за 700 лв., а с останалите 100 тичай в Кауфланд. Там до 15 септември има чешко-китайски таблет на промоция за 100 кинта с 3 години гаранция. Кат се скапе ти го сменят или ти връщат паричките :)

Под секрет да ви кажа, в рамките на тия три години можете да върнете таблета без да давате обяснение. Т.е. нарадва му се детето и като му омръзне - обратно в магазина.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Lasho

И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

lz3cv

Колеги помагайте: Искам да подам сигнал от малък тунер в "line-in" входа на компютъра и да си го слушам през колоните. Сигнала го включвам, но нищо не излиза. На "WIN XP" съм го правил в различни варианти, но на 7-цата не мога да се преборя. Рових из контрол панела, пробвах с разни настройки и не ще! Някъде нещо не правя както трябва.

miTko

Илияне, обявил ли си този вход като line in? Щото ако си на 5.1 може да е изход. Трябва да си на 2 канала стерео. Ако си инсталирал оригиналния драйвер и софтуер от диска на дъното(ако е вградено аудиото), отвори го и разгледай там какво е нарисувано. Снимай го ако искаш и го пусни да видим.
Всъщност...това настолен компютър ли е?
Разни мои АКВАРИУМИ 

KapitanNemo

След инсталация на Windows 7 започна да "накъсва" видеоклиповете. С филмите няма проблем. След втората минута на клипа започва накъсване което се засилва и се оправя само като раздвижа мишката. Спрял съм всички опции за запазване на екрана и "заспиване", свалих стари версии на драйверите на видеокартата и на Flash Player но нищо не
помогна.

NO CARRIER

Качи си 8ца. Съвсем съм сериозен.

Виж дали сайтовете не се зареждат с httpS - там връзката е криптирана и харчи повече процесорно време. Ако става дума за youtube, пробвай с html5 версията на плейъра.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

lz3cv

Kомпютъра е настолен, входа е инициализиран като вход. Даже на картинката си пише   "line-in". Системата е зададена на стерео, 2 канала.  Интересното е, че като пъхна или извадя жака, няма разпознаване включен или не (smart jack). Мълчи като комунист на разпит и това е!

miTko

Това с оригиналния драйвер ли е?
Прилича да е дал фира.
Разни мои АКВАРИУМИ 

lz3cv

Да, с оригиналния е. Този компютър не припарва до интернета. Макар да смятам, че работи коректно пак може да го преинталирам за да съм сигурен.

Similar topics (5)

39803

Публикации: 3
Прегледи: 1739

20810

Публикации: 3
Прегледи: 2353

37333

Започната от jorog2


Публикации: 0
Прегледи: 1450

19342

Публикации: 25
Прегледи: 9877

34353

Започната от ianiovski


Публикации: 0
Прегледи: 1298