• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
31.05.2024 23:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gandalf_hsr

Нулирах фабричните настройки и се оправи,пак трудно се свързва с рутера но поне се оправи.

Деян

Народе, искам мнение.
Машината ми е DELL Inspiron N5110, много съм доволен от него. Вече кара втора годинка. Когато го купих ми дадоха с него оригинален диск със уиндоус 7-ца. Не съм малоумен, знам как да разбера че е оригинален. По принцип нямам проблеми с машинката, сам си го поддържам. Последно време обаче взе да ми играе здраво по нервите. Желанието да пребиеш лисицата на firefox не е много здравословно.  :-D

Та, замислям се да си мина пак на ХР. Как смятате и какво предпочитате?

hunter

Компа лаптоп ли е? Ако да то едва ли ще стане. Изхождам от факта, че през мен са минали 3 лаптопа и всичките с заводски диск с уин. Във момента във който инсталирам друг диск а не заводсия компа почва да работи тромаво и да се зори. Идеята е, че процесорите които са за лаптоп не са съвсем като на стационарен комп. От което и софтуера предполагам е оликотен. Такъв проблем не съм имал със стационарен комп. Както и софтуера който ми е създавал проблеми на лаптопа е вървял без проблем на стационарен комп. Разлики в параметрите на лаптопа и стационарния нямаше. И за това го отдадох на това. Но нищо не ти пречи да инсталнеш едно ХР да пробваш. Ако го видиш че грее нещо или изпада в размисли и страсти. Заводския диск слагаш те по принцип самостоятелно се преинсталират.

Деян

Значи, това което ме дразни е че ДЕЛЛ не са ми дали никакви драйвери. Трябва да си ги търся сам, но това е бял кахър. Ще сложа едно ХР след няколко дни да пробвам. Иначе опитах друго, сложих му Убунту, понеже го харесвам, но много грее.  :-(

miTko

Спират поддръжката на XP. Преинсталирай си седмицата, още повече, че ти е легален. Да убиеш лисицата е чудесна идея. За какъв чеп ти е изобщо фокса, като има хром например, на мен пък не ми е ясно?!
Разни мои АКВАРИУМИ 

bustama

+1 за Хрома.

И аз имам една питанка. :-D От два-три месеца съм с нова настолна машина  рам 4гб дъно на гигабайт за процесора ми а10 5800к.
Проблема е, че за трети път гледайки филм забива. Съмнява ме ХР-то, не е за тази машина, но ми се иска да чуя и друго мнение преди да мина на седмицата.
Проблема го има само когато гледам филм, при игри не.

juze

Деян, остави го това Убунту, в момента тя е една от най- реклмираните Линукс Дистрибуции, но толкова шарена я направиха, че избяга от Линукс, знам, че много ще ме оплюят, но е така. Инсталирай си един чист Дебиан, бащат на Убунту, малко по сложно се конфигурира, на върви на почти всякакъв софтуер, последно го тормозих на един Делл от 2002 година със слаб процесор и 256 МБ РАМ и се държеше перфектно. Лично аз бих ти предложил и едно българско чудо УСУ, много дбре подбран софтуер, добре конфигуриран, почти не се нуждае от допълнителна намеса след инсталация, стабилна е, има добра подръжка, добър форум с модератори създателите http://learnfree.eu/. Инсталираш и забравяш за проблемите с вируси, грешки на диска, и др. подобни.

hunter

Цитат на: Деян - 29.07.2013 20:23
Значи, това което ме дразни е че ДЕЛЛ не са ми дали никакви драйвери. Трябва да си ги търся сам, но това е бял кахър. Ще сложа едно ХР след няколко дни да пробвам. Иначе опитах друго, сложих му Убунту, понеже го харесвам, но много грее.  :-(
Не е нужно да ти дават драйвери всичко е на рековери диска който е с компа. За това казах че само се инсталира  *THUMBS UP*
: 29.07.2013г 22:10ч
Цитат на: bustama - 29.07.2013 21:04
+1 за Хрома.

И аз имам една питанка. :-D От два-три месеца съм с нова настолна машина  рам 4гб дъно на гигабайт за процесора ми а10 5800к.
Проблема е, че за трети път гледайки филм забива. Съмнява ме ХР-то, не е за тази машина, но ми се иска да чуя и друго мнение преди да мина на седмицата.
Проблема го има само когато гледам филм, при игри не.
Няма такова нещо вина да не е за тази машина щом се говори за стационарен комп. По добре си погледни кодеците за гледане на филми или самия транслатор(програмата на която гледаш). Ако имаш комп с процесор дурон на 800мхз и му сложиш ХР вместо 98 и забива съм съгласен уина да не е за него. Ама ти имаш сериозна играчка и едва ли проблема е софтуера.

NO CARRIER

Здравейте! Взех на заем от приятел един скенер, но му строшихме капака. Не е фатално, ама не е и приятно. Та някой може ли да ме насочи къде бих могъл да намеря или уреди с капак, цял неработещ или работещ скенер HP ScanJet 3970 (ако е на разумна цена)? Доста отдавна е спрян от продажба, за съжаление.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Илиян Илиев™

Цитат на: NO CARRIER - 13.08.2013 10:36
Здравейте! Взех на заем от приятел един скенер, но му строшихме капака. Не е фатално, ама не е и приятно. Та някой може ли да ме насочи къде бих могъл да намеря или уреди с капак, цял неработещ или работещ скенер HP ScanJet 3970 (ако е на разумна цена)? Доста отдавна е спрян от продажба, за съжаление.

Еееееееее, преди няколко месеца си купих 3 в 1, което всъщноат е 4 в 1, защото има и факс за 60 евро. Даже е с wi-fi...

Canon Pixma http://www.canon.it/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_MX455/

NO CARRIER

Не е въпросът за парите. По принцип не ми трябва такова нещо. Взех го временно, за да сканираме едни стари списания, които искам да изхвърля, защото заемат място. :) Не знам кога пак ще се наложи отново да ползвам такова нещо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ido

Здравейте.

Въпросът ми е следният: как да си инсталирам мобилния интернет на Убунту?Устройството е на Виваком и от там ми казаха, че точно този модел можело да бъде инсталиран на Линукс.Когато пробвам обаче, ми дава някаква грешка.
Искам да го инсталирам на лаптоп.

manyg

дай точен модел на донгъла който са ти го дали от ВиваКом и версия на убунтуто ;)

ido

Абе отказах се от Убунту-то.Ще сложа един Уин 7 и ще видим с него.

Илиян Илиев™

Цитат на: ido - 19.08.2013 13:21
Абе отказах се от Убунту-то.Ще сложа един Уин 7 и ще видим с него.

*STOP*   :-|

Similar topics (5)

39803

Публикации: 3
Прегледи: 1729

20810

Публикации: 3
Прегледи: 2348

19342

Публикации: 25
Прегледи: 9847

37333

Започната от jorog2


Публикации: 0
Прегледи: 1443

34353

Започната от ianiovski


Публикации: 0
Прегледи: 1292