• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ако ви трябва помощ за компютрите - казвайте, част 3

Започната от Joro Vn, 05.01.2010 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Аз не знам до колко различава окото, но съм гледал футбол на 50 и 100 херца, има разлика. Като е по-бързо движението и сякаш насичаше на 50х.Ама отдавна беше това, сега може и да не е така с по-новите технологии.

Ivan_S

На 50 трепти малко, на 100 е стабилно. Повече от 200 вече е лакомия на човешкото око :), макар физически да не прави разлика дали са 100 или 200 херца. И да, голямото число продава ;).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

kandoveca

Цитат на: kandoveca - 09.07.2016 16:07
Здравейте.Този месец ще си купувам телевизор и се нуждая от съвети какъв избор да направя.Ориентиран съм към технополис като магазин за покупката.Също ми препоръчват марките л джи и самсунг като най-добри но дайте и вашето мнение.Искам телевизора да е 42 - 43 инча и да е смарт.Не искам да е с 3д защото не ми трябва. Ще ми се да е около 1000 лв. но ако се наложи в името на по -добро качество може да се стигне и до 1300 лв. максимум.Аз ги гледах вече в магазина но въпроса е че тези над 1000 до 1300 лв. са 4к а тези около 1000-1100 са фул нд .Аз се чудя кое е по добрия избор дали да е 4к при положение че ще гледам основно сд качество на цифрова тв и евентуално пакет от някой нд канали но реално няма да има 4к сигнал. В магазина казват че дори сигнала да е по- лош щом телевизора е с 4к има предимство тъй като подобрявал качеството и на по ниската резолюция а пък мен ме е страх да не е точно обратното и като му пусна сд сигнала да се вижда по- зле от колкото ако телевизора е с фул нд.В самия магазин няма как да разбера защото там си му пускат предполагам 4к сигнал и ще ме излъжат.Също не съм на ясно с херцовете за опресняване на картината и колко най- малко да са за да не се ядосвам после от лошо качество.В крайна сметка търся нещо оптимално качествено на разумна цена като ме интересуват повече не многото екстри и функции  а качеството на картината и на самия телевизор като марка и надеждност.Ако става на въпрос имаше и един самсунг 43 инча фул нд за 950 лв но модела е 2015 г иначе не ми се видя лош но не знам дали е разумно да спестя 100-200 лв за по- стария модел като другите са 2016 година и може да са с по нова и добра операционна система.Има и л джи на 900 лв. май беше и 42 инча фул нд но пак не знам дали е добро и кои точно от характеристиките на по -скъпите трябва да гледам за да си струва по- високата цена.


В крайна сметка купих телевизор сони. Модела е sony kdl w805c и е 43 инча фул нд . Така се получи че е и с 3д.Днес го свързах с приемника на цифровата тв и съм доволен от картината а другата седмица ще си взема ка модул за да се гледа с карта и предполагам че това би трябвало да подобри още картината. Сега въпроса е какъв рутер да търся за интернета. Препоръчаха ми от жар компютър някакъв за 35 лв който бил подходящ.Аз не разбирам от рутери и от начина на свързване.

SDB

ka модула не мисля че ще подобри качество освен ако цифровия ти
приемник не е много много дървен
само ще ти улесни живота - само едно дистанционно
за рутера моето мнение е че ако търсиш качество вземи нещо
над 100 лв (netgear, cisco, Linksys)

Penta

CAM модула е просто декодер. Използва се цифровия тунер на телевизора DVB/C/T/S като в модула можеш да поставиш карта с която да декодираш сигнала, ако е кодиран изобщо. Имай в предвид че МСАТ например продават собствени CAM модули със вградена карта и закупен от друго място не върши работа. Разлика може да има само ако сегашния ти приемник не е HD.

asito

За ка модула съм абсолютно съгласен с колегите. Ползвал съм, сега не щото съм с iptv. За рутера зависи кво търсиш от него-да излъчва по далече, да има юсб, да поддържа ас стандарт и т. н. Ако ти трябва съвсем обикновен взимай от посочените по горе марки евтините им модели. Асус също са добри. В момента ползвам такъв и съм доволен-праща сигнала на далече, не се налага се рестартира. За 1.5г един път съм го рестартирал. Ама го купих 170лв ако не бъркам.

ico

Здравейте, проблема ми не е точно с компютър, но с компютър пробвам да го оправя... Та имам една микро карта която ползвам повече от година, скоро почна да прави проблеми и губеше снимки. Нулирах телефона и дадох да форматира картата, но всичко си остана в нея. Проблемите си останаха и като исках да форматирам картата със самия телефон - не се получаваше. Според телефона на картата имало 1ТБ снимки  :-|  Пробвах картата с четец на компютър - виждам съдържанието, мога да изтрия по-голямата част от него, не може да се форматира по нормален начин и с помощта на няколко програми. След това на картата се възстановява всичко изтрито и все едно нищо не е пипано. Самата карта е гаранционна, но има неща които не искам да се мятат в чужди ръце и не ми връща по тая причина.
В проблемна папка, която даже за малко не мога да трия  :-D ) дава странни дати и размери на файловете...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi68.tinypic.com%2Fosa51c.jpg&hash=dab57eb21c9aec26fb3f32b2958c44455f822b4f

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi68.tinypic.com%2Fqswahh.jpg&hash=51fe6103e02c5637c6aee10ed42fe5fc053d5cd3

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi66.tinypic.com%2F33jikux.jpg&hash=8f78c139d40103c686fd2d9e9b6994c84829b0e0
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

manyg

Пробрай с тази програма
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/sd/download/index.html
Ако с нея не става сваляш от замунда един Partition Magic. Правиш го usb boot на глашка и го бутваш преди стартиране на windows-a. Другият вариант е да форматираш под Linux или Mac osx.
И последният е в коша ;)

ico

Не стана с никакви програми  :duvar:
Попадна ми стара нокия 7500, която даже не поддържа 16 гб и с нея закърпих положението след няколко опита... Първоначално триеше и възстановяваше папки, не даваше да се форматира, после сложих парола на картата и я форматирах с нокията.  >:o 
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

evgeni200

Хайде и аз тук  :-)
Проблема е в греенето на процесора!!!!
Понеже нищо не разбурам а сервиз никога няма да стъпя вече ще помоля да напишето какво трябва да направя като диагностика и ако е възможно да се оправи:

Това е снимка на нетоварен с работа:

https://s13.postimg.cc/dp0fudhvb/image.png

Днес е по хладно и се закроти на около 80 градуса да работи:



Това е охлаждането:
https://s22.postimg.cc/eumskh2g1/image.png

Термо пасти имам три вида и нее там проблема, като и самото охлаждане е доста по мощно от необходимото за този процесор.

Питането е какво друго може да е !?

Virosss

Ако може да си оправиш снимките, ще е супер.

Лятото почти винаги има проблеми с температурите, но това което обикновено оправя проблемите е следното:

1. Почистване на компютъра от прахоляка, колкото се може по-добре;
2. Сваляне на радиатора и почистване добре на самият радиатор и вентилатора към него. Желателно е да провериш дали самият вентилатор не се е набил с прахоляк и от там да не може да достига нужните обороти за да охлади добре. В този случай или смазваш вентилатора или направо смяна с нов (второто го предпочитам, понеже и шума се свежда до минимум, пък и не са чак толкова скъпи);
3. Почистване добре от термо пастата останала върху процесора и радиатора и подмяна с нова. Хубаво е да се вземе хубава термо паста с възможно най-добра топло-проводимост. Нанасяш не много дебел слой и лепваш. (това няма да те затрудни, щом спомена термо пастите );
4. Ако си с външна видео-карта, желателно е да я почистиш и нея и да провериш вентилаторите;
5. Ако все още имаш проблем с температурите, можеш да сложиш допълнителен вентилатор на кутията да изкарва топлият въздух. Най-добрият вариант е ако можеш да сложиш 2, един да вкарва въздух и един да изкарва;
6. Гледаш да не държиш компютъра много близо до бюро/стена, така, че да има добра циркулация на въздух.

Обикновено това спасява положението, но все пак пусни и screenshot-и какво толкова ти тормози CPU-то. Много вероятно е да имаш някой вирус или нещо, което затормозява процесора и от там да ти загрява процесора.

kojuharov

Здравей,

колегата е избройл повечето вероятности, но все пак да уточня, следното. Ако всичко по охлаждащите модули е ок:

- почистени контактни повърхности;
- почистени вентилатори, като е важно да се свялят от радиаторите, защото често се образува "киче" от прахоляка между самия вентилатор и прилежащия му радиатор, което спира въздушния поток и повишава значително температурата;
- ако вентилатора се движи затруднено е много препорачително да се смени с нов, смазване и подобни, както и колегата е написал, не са желателни. Смазващия компонент е топлоустойчив за да не се разтече по платките, такъв трудно се намира, още по-трудно качествен;
- вроятност от износване на самият термоелемент. На снимката си снимал такъв с тръбичка, който има живот и в един момент някъде по тръбичката прави пропуск. Вътре има газ, който излита и този термоелемент вече е негоден;

При всичко описано горе, остават и възможността от зловреден софтуер и проблем в захранващ модул. Ако захранването сдаде багажа, много често явление в жегите, някой кондензатор да изсъхне или пробие, започва компенсация по дъното за да смогне в натоварен режим. Тогава сменяш и захранване и всичко заспива.


Sent from my iPhone using Tapatalk

evgeni200

Двата харддиска са форматирани преди 5 дни - зловреден софтуер отпада
Това е 4 охлаждане и е на два месеца и про форматирането на дисковете беше почистено и то старателни, вентилатор също и смазан.
Захранването също е ново някакво за 80 лв

На един форум писаха вероятност за изсъхване на термо пастата между кристала и капачката на процесора и утре отварям процесора

Virosss

Евгени, имал съм случаи да преинсталирам клиентски компютър и след ден да ми го донесе, отново заразен с malware и симптоми на високо натоварване на процесора, така, това, че си правил формат не е 100% гаранция.

Относно термо пастата, не те разбрах какво имаш предвид под изсъхнала паста между кристала и капачката, но ето как се сменя пастата:


Ако желаеш дай снимки от Task Menager-а с списъка на процесите и натоварването на процесора и рам-та. Ако желаеш, можеш да ми пишеш и ЛС с скайп и евентуално да дадеш да погледна с Team Viewer машината (в случай, че това ти е по-удобно).

evgeni200

Аз имам това предвид като останал вариант:
Как да махнем термо капачката на нашия процесор за по добро охлаждане / VBOX7

Форматирането не съм го аз правил, но съм сигурен, че приятеля които го прави го е направил да не остане нищо.
windows 10 е от саита на майкрософт и лицензиран от него.
Вече по темата след преинсталиран и пускането на клипче от тубата температурата си е колкото на без преинсталиран от година и хардове пълни на 70%.


Similar topics (5)

20237

Публикации: 8
Прегледи: 5841

19031

Публикации: 14
Прегледи: 5112

30802

Публикации: 16
Прегледи: 8926

36853

Публикации: 27
Прегледи: 12993

33861

Започната от qvo


Публикации: 0
Прегледи: 1204