• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Пускат 20 нови вида риби във Варненския аквариум

Започната от _777_, 02.05.2012 21:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_777_

С поне 20 нови декоративни вида риби предстои да се обогати Аквариумът във Варна това лято, съобщи Асен Николов - управител на Аквариума, цитиран от радио ,,Фокус" –Варна  . Той посочи, че целта е през всеки летен сезон посетителите да имат възможност да виждат нови и разнообразни видове риби. По думите му във варненския Аквариум се стремят да показват изцяло или поне преобладаващо черноморски риби, но освен това отбеляза, че колекцията от екзотични риби никак не е бедна. ,,Все пак основната ни идея е да запознаваме посетителите с представители на черноморската фауна", заяви управителят на Аквариума. Николов добави, че всяко лято се старае да представи пред хората и трите вида отровни риби, които се срещат в Черно море, а именно скорпида, дракона и морската котка. Целта на представянето по думите му е и превантивна, за да могат хората да знаят как изглеждат и ако попаднат на тях в морето, бързо да се отдалечат. Асен Николов добави, че през тази година ще бъде представена и немалка част от сладководната фауна, или по-точно риби, които се срещат в езера, язовири и реки на територията на България.
Освен с нови риби управата на Аквариума е решила през този сезон да представи по нов, атрактивен начин и оборудването си. По традиция като символично начало на летния сезон се приема 1 юни, заяви Асен Николов. Той добави, че дотогава Аквариумът трябва да бъде готов да приема посетители. ,,Все пак някои неща ще оставя в тайна, за да бъдат изненадани гостите", каза в заключение управителят.


източник: http://www.narodnodelo.bg/news.php?rubrika=2
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

rollon

Аз съм на мнение,че във Варна трябва да се хвърлят едни 200 млн евра,за да се направи един голям център,който да помещава делфинариум и един доста по-модерен аквариум  :-).Така може и да се попривлекат повече туристи  :-).Колкото до темата-съмнявам се да е кой знае какво 

cantiga

Цитат на: rollon - 02.05.2012 22:06
Аз съм на мнение,че във Варна трябва да се хвърлят едни 200 млн евра,за да се направи един голям център,който да помещава делфинариум и един доста по-модерен аквариум  :-) 

Много добре звучи, но с тези 200 млн евро направо изби рибата... Няма кой да направи такава инвестиция в подобно нещо, иначе се радвам че има позитивни новини около аквариума и желая успех!
Поздрав!
Светослав

Similar topics (5)

58217

Започната от Chakalesko


Публикации: 3
Прегледи: 1657

59027

Публикации: 1
Прегледи: 2428

3068

Започната от nikola


Публикации: 22
Прегледи: 10370

38621

Публикации: 11
Прегледи: 5098