• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 08:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблеми с налягането на водата.

Започната от yri, 23.07.2009 10:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yri

Живея в едно градче до Пловдив и всяко лято се повтаря едно и също нещо - по цели дни нямаме вода, или водата тече като "конец". Сутрин към 6 налягането почва да пада и към 7 вече изобщо няма вода. И така до към 22-22:30. Мисля че в една европейска (да бе) държава това не е нормално. Поразпитах какво трябва да се направи за да може да имаме вода като всички нормални хора, ходих и в кметството, но от всякъде получавам отговори от рода на: "За к'во изобщо се занимаваш? Няма смисъл нищо няма да се промени". И понеже хората са ебаси овцете и са свикнали да се примиряват с всичко никой нищо не прави. Няколко пъти се оплаквах се в кметството - резултатът е замазване на положението. Дошъл някакъв човек в къщи, /мен ме нямаше бях на работа/ развъртял крана на чешмата в кухнята, видял че тече вода, повторил същото и с чешмата в двора и казал, че всичко било на ред, вода имало макар и да течала малко. *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* 

Имам нужда от съвет - към кой трябва да се обърна за да се задействат нещата и проблема да бъде отстранен?
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

ico

И на мен ми се е случвало цяло лято, да се къпя само със студена вода. Налягането не достигаше, да мине вода през боилера.. А студената стигаше до душа късно вечер и рано сутрин(бях на последния етаж). Доста хора посувах по телефона, а и не само, но голям ефект нямаше. Аз поне се чувствам удовлетворен до някъде, когато успея да скапя настроението за деня, на някой отговорен в някаква степен за моето "неразположение". Правя го при всеки удобен случай.  ]:->
Та, тогава правили някаки ремонти на помпените инсталации и само резервните мощности работили лятото... българска работа.
А за твоя случай, не знам, към кой да се обърнеш. Ама щом след жалбата ти, някой е идвал... Аз бих пускал жалби при всяка възможност, та "проверяващият" да се разхожда често. Може, да се агитират близки и познати, също да пускат жалби. Така все на някой от кметството, ще му писне и може, да понатисне и той където трябва.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

yri

Избягвам да ходя на място и да се разправям лично, защото някой път просто ще си изпусна нервите и ще стане страшно ....

Човека който е идвал обяснил на нашите, че тръбите били стари и за това не пускали помпите които вдигат налягане, защото повредите ставали ставали по често. Е хубаво, ама мен какво ме боли к*ра. Плащам си редовно водата, плащам си данъците и всичките му други простотии и искам едно нормално ниво на услугите. Ако това ставаше да кажем в 1-2 дена от седмицата бих го приел, или пък ако  беше само едно лято - ок, но това е откакто се помня.

Преди години имахме подобен проблем с електричеството. Като се натовари мрежата и напрежението падаше до 180 волта, имаше един случей при който замерих рекордните 158 волта. Горяха уреди писаха се жалби събираха се подписи и какво ли още не, но без резултат. Накрая трафопоста май се "самозапали" и проблема беше решен ;) 

Писна ми вече, няма оправия в тая скапана държава, не и по нормалният начин.
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

barabata

Този проблем (стар и до болка познат) се тушира със един водосъдържател някъде на по-високо.
На село обсолютно по същия начин през деня няма или е съвсем малко ичак след 22 часа почва да има. Решението е един водосъдържател в таванското поможение (или подпокривното пространство) с поплавъчна система - пълни се бавничко  и когато има вода , а се изпразва когато ние искаме да потребяваме - има и такива помпи за повишаване на налягането (не говорим за хидрофор) на протичащата вода така че водосъдържателя да не е под налягане , но протече ли вода да се вдигне налягането достатъчно в тръбната система след това за да може да минава през проточен бойлер , пералня и т.н.
Другите екстри са (ако сме в къща) прекарване на трипроводна водна система - топла вода , студена вода за миене и студена вода за пиене . Водата за пиене е от кладенец с помпа, водосъдържател (по-малък - 10-20 литра ) и поплавъци (не се пълни постоянно, а като слезе на долно ниво се включва помпата която го допълва до горно ниво като помпата си има отделна защита в кладенеца пак с поплавък да се изключва ако нивото в кладенеца падне много ниско) , а големия водосъдържател 200-300 литра може да се пренасочва или да се пълни пак от кладенец или от монополната ВиК система.

Изобщо не изглежда толкова сложно колкото би ви се сторило на прив поглед - просто си иска малко мислене и правене. Системата още не е напълно готова и работи само частично - в смисъл водосъдържателя се пълни с вода от кладенеца и се ползва за сега за поливане на градината порадфи това че къщата още се строи и не е донаправена ВиК инсталацията ама и това ще стане.
Просто не е приоритет в момента.

Направиш ли си такъв буферен водосъдържател ще тушираш и до известна степен липсата на вода когато я спират - трябва само да си прецениш дневния разход и обена на водосъдържателя.
Другото е че понеже водата ще престоява малко във водосъдържателя е хубаво да има някъде и директен кран за прясна вода за пиене или както е планирано отделна тръба за кладенчова вода за пиене.

Много е рано да очакваш някоя институция да направи нещо колкото и да се оплакваш.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Деян

Водосъдържател или по-добре хидрофор.  :-)

Tiro

Защо трябва човека да инвестира в място и със средства за нещо за което си плаща? Истината е да се предизвикват аварии за да видят ВИК, че е по евтино да си сменят тръбите. По културният начин е през съд. - Лично мнение  :-(
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

NO CARRIER

Чудя се колко ли пари ще ви излезе да викнете някой с валяк да се разкара над водопровода и да направи малко мизерии?!  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Деян

Да де, но си мисля че проблема не е от тръбите. Все пак зимата няма проблеми. Тук при нас през лятото си е официално обявен режим. Той прекъсва ако вали, при това силно и сравнително продължително. Значи може да е и от източниците, а колко ли пари трябват за разработването на нов кладенец...

yri

От тръбите е. Вода има колкото искаш, само че лятно време всички пенсии я използват да си полеят доматите, краставиците, лука, чушките, марулите, цветята, райграса и незнам си какво още ...

Цитат на: Tiro - 23.07.2009 12:18
Защо трябва човека да инвестира в място и със средства за нещо за което си плаща? Истината е да се предизвикват аварии за да видят ВИК, че е по евтино да си сменят тръбите. По културният начин е през съд. - Лично мнение  :-(
Така е, за какво си плащам като не получавам нормални услуги? Вече не съм убеден, че и адвокати и съдилища ще помогнат. За съжаление не е толкова лесно да повредиш водопроводни тръби които са на 2 метра под земята :( иначе с огромно удоволствие бих го направил.
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

barabata

И да им предизвиквате аварии дреме им на ..... на ВиК-то . Те така или иначе засичат цялата вода тръгнала от водоизточника и не им пука колко загуби има по течове в мрежата - цената се калкупира така че потребителя си ги плаща тия загуби във водопреносната мрежа.
Но ако си имате кладенец и с една помпа и малко ток ще си имате в пъти по-евтинка вода и за поливане и за консумация.
Хидрофора е скъп и шумен. Пускаш си крана и като му падне малко налягането веднага се включва.
А водосъддържатела трябва да падне под ниското ниво да за се включи еднократно за напълване.
и то се включва помпата в кладенеца , а не помпа която да бучи в самата къща ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

yri

Работата е там, че нямаме кладенец .... И въпроса е принципен, не искам да ми се налага да търся алтернативни начини, искам да получавам качествени услуги за които така или иначе плащам.
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

ico

Скоро в България това няма да стане. Както спомена по-горе, повечето хора са овце. Свикнали са на стригане, доене и ритане. Приемат го за нормално и се чувстват добре, намерили вътрешния мир, докато си преживят тихо. Що не пуснеш една жалба към Комисия за защита на потребителите.
ЦитатРазговорите към националния телефон 0700 111 22 се таксуват на цената на един градски / селищен разговор и според избрания тарифен план от потребителя.
Все пак си потребител... Поне нищо не пречи да пробваш. По телефона са доста отзивчиви.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

26411

Публикации: 4
Прегледи: 2262

5784

Публикации: 6
Прегледи: 3196

38823

Публикации: 7
Прегледи: 3421

19198

Публикации: 1
Прегледи: 2421

1839

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 10289