• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблемче с Opel Astra G

Започната от Деян, 24.12.2009 12:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Така, имам проблем със опел астра G, модел 2001. Поради невежество е постояла малко без акумулатор и естествено радиото е преминало във SAFE режим. Радиото е филипс, фабрично. Намерих листа с кодовете на колата, и три пъти въвеждах грешен код, докато се усетя кой е верния. Сега съм сигурен кой е, но това вече няма значение. Радиото вече показва 7 SAFE и не ме допуска да въведа код, как да премина към въвеждане?

discus

Оставяш го да работи, незнам при опел колко беше при VW е около час мисля, и после трябва да те пита нормално.

Деян

Ще пробвам.  *DRINK*
: 24.12.2009г 12:12ч
А, докато колата работи, радиото трябва ли да е включено?

discus

Радиото трябва да работи за да не изгасне(радиото) ,колата ще трябва да е на контакт.

minoga

Както е казал колегата като постои включено,ще почне да пита нормално за кода.

Деян

Мерси много!  *DRINK*
: 24.12.2009г 21:09ч
Taка, постоя малко повече от час на контакт, с включено радио и резултата е нулев. Ако не бяха празници, до сега да е откарана на сервиз, но докато това стане, имате ли други идеи?  :-)

discus

Нека постои по-дълго като гледам сега писал си 7саве което ще рече че не му е за първи път в този режим, което ще рече че времето за изчакване се увеличава.

chepik

26.12.2009 12:55 #7 Last Edit: 27.12.2009 12:04 by chepik
При мойто ренде при първи грешен се чака 15 мин при втори 45 при трети 1н и 30 мин при 4 ти 6н при 5 ти 12н и т.н не помня с точност часовете  ма след 6 тия път се наложи да чакам 2 дни само дет при мен не е нужно колата да е на контакт.Незнам при Астрата как е при мен си го пише времето в книжката на колата само дет е на френски :)

Намерих времена който се отнасят за имобилайзера може и за радиото да е така

00:00:10, 00:10:00, 00:20:00, 00:40:00
01:20:00, 02:40:00, 05:20:00, 10:40:00
21:20:00


*offtopic

Деяне нямам за сега гупи за продаване можеби март-април да имам от тукседото ако не ги уморя, а албиносите растат много бавно идея си нямам защо.Като ги отглеждам заедно с тукседото в една аква женските и са горе долу на една възраст.

: 26.12.2009г 11:11ч
След като е изписало 7SAVE значи си направил 7 грени опита и преди да го заключиш напълно ти остават още 3 Предполагам.

след 9 грешни опита времето за изчакване е 640 минути.

Ето ти линка прочети си дано да го правиш иначе 15лв и пак става :)
http://www.scribd.com/doc/8717953/Blaupunkt-Opel-Car-300-Manual#key11dw76x126l8qd7qhtg6]Blaupunkt Opel Car 300 Manual


Деян

Направил съм 3 грешни, защото в началото беше 10 SAFE.  :-)  Мерси за информацията.  *DRINK*

N.Nobs

Па ако не стане ще си платиш един Еконт и ще ти пратя едно Кар 400, хем и книжката с кода си е тука.Ма ти си май ТИД?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Деян

Maшината и в момента е с CAR 400.  ;-)

N.Nobs

Сметай се за уреден тогава  *THUMBS UP*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Деян

Така, така... Оправи се то, в сервиз. Казаха ми хората че колата е била със СД Blaupunkt car 300, но гадните далаверджии в автокъщата са го сменили с това. Много ме е яд.

От тук сме в нова насока, ако си купя да речем някакво хубаво СД, има ли начин да се свърже с мониторчето на колата, защото докато радиото е включено, част пт показателите се изместват от неговата информация. Т.е. , защото не ме бива да обяснявам, монитора позкава външна температура, дата и час. При включено радио, датата изчезва и се замества от честота, име на станцията и т.н. Може ли да се направи да бъде по същия начин и с ново СД, трябва ли някакъв адаптер и евентуално някой ако знае цена.

*thanks

N.Nobs

Виж в Опел форума, има една тема по въпроса - режеше се едно червено кабелче (или се запояваше  *dontknow* )
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

borislav

04.01.2010 17:13 #14 Last Edit: 05.01.2010 19:36 by borislav
Старата ми кола беше Опел Астра Г и и бях сложил СД Pioneer без никакви проблеми.Дисплея ще ти показва часа, датата и температурата винаги(датата май се скриваше като запалиш).Останалата информация ще я гледаш на дисплея на СД-то.Ако имаш мултиволан и искаш да управляваш от него СД-то трябва то да е такова, което позволява дистанционно управление и да сложиш адаптер за конкретния вид СД.За повече инфо питай, както ти е казал колегата в Опелския форум.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink