• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Виваком!

Започната от skorpi_zoo, 29.01.2012 17:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skorpi_zoo

Моля за съвет!
От 07.07.2011г. съм сключил договор с тази фирма за безжичен интернет с Флашка.В договора пише,че скороста за първите 500мб е до 7.2мб/с,а след това пада до 128кб/с. :duvar:
За този период до днес съм сменил 3 Флашки и съм нямал интернет по-бърз от 16кб/с или ми отваря страницата за близо 5мин.
Днес ходих и питах дали е възможно да прекратим договора по взаимно съгласие.
Отговора беше ,че трябва да платя неустойка.
Защо да плащам при полужение ,че нямам интернет? =-O
Ако го хвана тоя Мърфи...

Иван Валентинов

Защото нямаш права като потребител,а само задължения :-),ако имаш пари плащай ако не като гледам си се върнал десетилетия назад когато "abv" се зареждаше около половин работен ден :-D

skorpi_zoo

Колега засъжаление това все още е реалност.
Ако го хвана тоя Мърфи...

Иван Валентинов

Особено в малките населени места където няма никакъв избор освен тези монополисти :-)

a__andreew

Здравей за Варна знам от познат, че в някой райони също имат проблем и то с ГСМ /мтел/ . Та за какво говорим или пишем операторите си правят каквото си искат.

tomatomov197

Цитат на: skorpi_zoo - 29.01.2012 17:18
Моля за съвет!
От 07.07.2011г. съм сключил договор с тази фирма за безжичен интернет с Флашка.В договора пише,че скороста за първите 500мб е до 7.2мб/с,а след това пада до 128кб/с. :duvar:
За този период до днес съм сменил 3 Флашки и съм нямал интернет по-бърз от 16кб/с или ми отваря страницата за близо 5мин.
Днес ходих и питах дали е възможно да прекратим договора по взаимно съгласие.
Отговора беше ,че трябва да платя неустойка.
Защо да плащам при полужение ,че нямам интернет? =-O
Отиди и пусни молба за прекратяване на договор по тяхна вина , защото ТЕ не изпълняват Техните задължения по договора .  Така като питаш може ли или не може , е ясно какво ще кажат .  
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

4i4oico

пускай жалби всеки път щом си прецакан и накрая мотивирано си прекратяваш договора сам-спираш да им плащаш/пък нека те съдят/тогава в съда си искаш разпечатка от жалбите срещу тях за некачествена услуга.Другия вариант е да се оплачеш в комисията за защита на потребителите-само те ги морят качествено.Мен още ме търсят за 90 лв към една мощна кабеларка за пакетна услуга, щото не съм ги уведомил  с писмено предизвестие а в същото време ми бяха спрели интернета щото не бил платен/т.е. ограничили са ми услугата а искат пари за нещо което не са ми предоставили.После ми звъняха от някаква фирма дето изкупувала дългове и ми казаха че ще ме съдят ако не платя-още ги чакам  

skorpi_zoo

Цитат на: tomatomov197 - 29.01.2012 18:04
  Отиди и пусни молба за прекратяване на договор по тяхна вина , защото ТЕ не изпълняват Техните задължения по договора .  Така като питаш може ли или не може , е ясно какво ще кажат .  

Тази молба в свободен текст ли трябва да е?
: 29.01.2012г 18:06ч
Цитат на: 4i4oico - 29.01.2012 18:07
пускай жалби всеки път щом си прецакан и накрая мотивирано си прекратяваш договора сам-спираш да им плащаш/пък нека те съдят/тогава в съда си искаш разпечатка от жалбите срещу тях за некачествена услуга.Другия вариант е да се оплачеш в комисията за защита на потребителите-само те ги морят качествено.Мен още ме търсят за 90 лв към една мощна кабеларка за пакетна услуга, щото не съм ги уведомил  с писмено предизвестие а в същото време ми бяха спрели интернета щото не бил платен/т.е. ограничили са ми услугата а искат пари за нещо което не са ми предоставили.После ми звъняха от някаква фирма дето изкупувала дългове и ми казаха че ще ме съдят ако не платя-още ги чакам  


Тази агенция защо ми се струва,че е нещо като да се оплачеш на "Арменския Поп" *CRAZY*
Ако го хвана тоя Мърфи...

Иван Валентинов

Да свободен текст,и достатъчно убедително написана.

Nazgh0ul

Колега,никой няма да ти обърне внимание за съжаление.Това е положението и ако се откажеш ще си плащаш неустойка като стой та гледай.А относно този на м-тел аз съм го пробвал и на село и връзката е доста добра.Явно е различно,аз съм го пробвал в плевенско и работи като в София.

VDO

Добре дошли в страната на чудесата!Аз също имах огромни неприятности с бюрокращините им.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

tomatomov197

Цитат на: Nazgh0ul - 29.01.2012 19:52
Колега,никой няма да ти обърне внимание за съжаление.Това е положението и ако се откажеш ще си плащаш неустойка като стой та гледай.А относно този на м-тел аз съм го пробвал и на село и връзката е доста добра.Явно е различно,аз съм го пробвал в плевенско и работи като в София.
Разбира се , че ще му обърнат внимание .  А колкото до това , ако спре да плаща , аз имам опит  :-)  с м-тел .  Пращаха ми призовки първата година и после спряха мръсниците , минаха 7 години вече и нямам проблеми .  Но ти имаш всички основания да прекратиш договора по тяхна вина , пусни им обоснована молба , после се обърни към защита на потребителите .  Убеден съм , че ще го прекратят .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

tonino

29.01.2012 20:16 #12 Last Edit: 19.02.2018 21:28 by tonino
...

VDO

Цитат на: tomatomov197 - 29.01.2012 20:12
 пусни им обоснована молба
И после чакай поне 1 месец да я разглеждат.А дотогава  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

NO CARRIER

Жалбата и/или молбата я пускате задължително с копие до Комисията за защита на потребителя!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

29030

Публикации: 2
Прегледи: 2217

40663

Публикации: 0
Прегледи: 1392

34550

Публикации: 6
Прегледи: 9762

28956

Публикации: 8
Прегледи: 6598