• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с розово данио-HEEEEELLP!!!

Започната от kypchikov, 10.06.2012 10:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kypchikov

Здравейте колеги,имам проблем с розовото ми  данио.Преди седмица напълних аквариума ,пуснах 3 коридораса и 2 анцитруса и така до вчера.Вчера реших че е време да си взема и други рибки.Купих си 10 розово данио и 5 данио рейро.Когато ги пуснах бяха много живи и игриви рибки,но тази сутрин розовото данио стои на едно място,като опашката му виси леко надолу и диша тежко.Аквата е 30 литра със вътрешна помпа ,температърата е 25 градуса.Моля който може да ми даде съвет.





pachoo

Здравей, по принцип даниотата са много издръжливи рибки, но това което на теб ти се получава може би е от рязката смяна на параметрите на водата ако не си ги темперирал добре както и плавно да преминат от едните параметри(на магазина) на водата към другите(на твоя аквариум). Другото е че даниото обича течаща вода така, че спокойно можеш да обърнеш флейтата хоризонтално на аквариума.
Аерираш ли с нещо водата?
Използвал ли си някаква химия?

Моя съвет е да вземеш метленово синьо да капнеш вътре. Това е подобрител за вода и може да ги накара малко да живнат...

goldstar94

Според мен може и да си пренаселил аквата ... аз в моета 30 литорва гледам 2 тигрови гупи 2 анциструса  ... замислям се да сложа и 5 кардиналчета

kypchikov

Химия несъм ползвал,преди да ги пусна сложих пликчето с рибките за около 20 мин във водата,после надупчих за да се смеси водата плавно и чак после ги пуснах.Аератор нямам.

тодор76

Аератор нямам.
Според мин това е проблема.Иначе за толкова кратко време не може да се усети дали е пренаселен(като проблем)

dgwrite

ЦитатПреди седмица напълних аквариума ,пуснах 3 коридораса и 2 анцитруса и така до вчера
Тук се крие отговора на проблема ти. Нов аквариум, без азотен цикъл, пренаселен, сигурно и храниш повече. Рибите са натровени с амоняк. 50% смяна на водата веднага и през ден по 30%  следващите 2 седмици докато се стабилизира аквариума.

pachoo

Вземи си един аератор, почни чести смени на водата като сифонираш дъното и рибоците ще се оправят..... Но според мен причината си остава рязката смяна на параметрите на водата....

Вени

като сифонираш дъното
[/quote]                                                                                                                                                                                                                                                        Колега какво да сифонира като аквариума е пуснат преди седмица?Както казва колегата по-горе прави по чести смени на водата и ще си дойде всичко на место!Успех  *DRINK* *DRINK*

PVV

Колега, пуснал си 15 риби наведнъж в 30 литров аквариум на една седмица. Хвърлил си ги в най пиковия период на азотния цикъл . Колегите са ти го казали- смяна на водата ти е спасението. А ако има къде да преместиш рибите докато се стабилизира аквариума още по-добре. И водата от пликчето в аквариума ли сложи?Това също е грешка , ако не си сигурен от къде вземаш рибките. може да си набухал и някоя болест в аквариума.

pachoo

Цитат на: trup4e - 10.06.2012 20:53
като сифонираш дъното
                                                                                                                                                                                                                                                        Колега какво да сифонира като аквариума е пуснат преди седмица?Както казва колегата по-горе прави по чести смени на водата и ще си дойде всичко на место!Успех  *DRINK* *DRINK*
Колега на фона на това, че е имал анцитруси и коридорасчета може да ги е прехранвал без да разбере и по този начин да е замърсил водата още повече...  *DRINK* *DRINK*

kypchikov

Здравейте отново,от вчера имам същия проблем с едно от другите даниота  :-| .Сменям 1/3 oт водата веднъж седмично.Ако някои може да помогне ...

Илко Димитров

Аз като си стартирах аквариума направих същата грешка и загубих 15 неона, но сега знам че рибите се пускат след една седмица. Ако си сигурен че няма болести в аквариума вземи си SERA Nutrivec аз мисля че ще помогне за стабилизирането на водата, но ти все пак си реши и най-вече чети , аз така започнах да правя и проблемите ми с аквариума свършиха. Дано се оправят рибките

pachoo

Стреса при даниотата е рядък факт! При мен имам 18 оцелели малки които нес ги прехвърлих в по голям аквариум и си живеят страхотно.... Търсете проблема в параметрите на водата или в нещо друго! Колега дай повече инфо за аквариума ти!

ancitrusa

Много са ти рибите за литража, възможно е и от там, да ти идват проблемите.Аз в 30 литра съм сложил 6 риби, а ти си пуснал 20!! =-O =-O В тоя аквариум можеш да гледаш максимум 8-10 риби все пак трябва да имат място за плуване.

Similar topics (5)

1839

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 10158

40663

Публикации: 0
Прегледи: 1393

34550

Публикации: 6
Прегледи: 9762

28956

Публикации: 8
Прегледи: 6599

38097

Публикации: 23
Прегледи: 10289