• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с приемането на HD програмите на NET1

Започната от torkonator, 17.11.2010 16:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

torkonator

Имам проблем с приемането на HD програмите на NET1. Телевизора ми е KDL-40W4000. Дават го за Full HD, че приема MPEG-4 кодиране, но не може да ми покаже HD каналите на NET1, макар 1е ги открива като име и честота. Порових нета, питах поддръжката на NET1, но не намерих нищо. Дали някой от вас може да помогне?
Какво ще кажеш да победиш главоболието без хапчета?

abaro

Ти как се опитваш да ги изкараш - през сеттоп бокс или директно на телевизора. За да излязат директно, трябва да имаш CAM модул, в който да мушнеш картата на опертора. И най-вероятно трябва да си платиш за да имаш достъп до HD канали. Всъщност не ми е ясно какво точно е NET1, но принципно такива са условията за да приемаш цифрови и съответно HD канали.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

torkonator

Благодаря ти за предположението , но няма сет топ бокс, нито конакс кам модул, защото и цифровата телевизия и HD програмите им са без допълнително заплащане. Нямат и карта съответно :) Няма какво да пъхам...Нещо друго ще да е. Споменават ми разни хора за ъпдейт на фърмуеъра, ама като го гледам се ъпдейтва автоматично - само дето главата ми не го побира как става това - от ефира ли се ъпдейтва?!? Все още търся решение.
Какво ще кажеш да победиш главоболието без хапчета?

wire

Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

torkonator

Има и двата тунера - все пак открива каналите - цифровите ги показва без проблем, но HD каналите само ги открива без да покаже картина.
Какво ще кажеш да победиш главоболието без хапчета?

wire

Сигурно си пробвал, но сменя ли размера на екрана? Пробва ли на WIDE? А звук имаш ли?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

chepik

Щом ги открива при сканиране а няма картина най вероятно са МПГ4 а телевизора не ти го подържа може би само звук да изкара.

torkonator

wire - Промяната на размера на картината не помага.
chepik - То май само това остана, но в случая и картина не изкарва. Не ми се вярва да е толкова стара версията на MPEG-4 декодера в моя телевизор.

И идва следващия въпрос - има ли начин да се упдейтене фърмуеъра? Гледам, че е дадено на ауто, но как точно ще се ъпдейтне - след като няма връзка с интернет или компютър не ми е ясно.
Какво ще кажеш да победиш главоболието без хапчета?

peshoa

Здрасти, и аз съм към NET 1 и  гледам HD  каналите без проблем и без допълнителни устройства. Наистина е странно, че не става при теб,  можеш да опиташ с  UPDATE на  wirmware, прави се през USB- то, ето ти инструкции (ако вече не си го направил де)

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/907144-updating-firmware-sony-40w4000.html

Пост номер 5....
Хайде късмет...

Similar topics (5)

30587

Започната от dian_970


Публикации: 1
Прегледи: 1953

25744

Публикации: 5
Прегледи: 5904

4857

Започната от sho


Публикации: 5
Прегледи: 2514

22353

Публикации: 20
Прегледи: 14485

1839

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 10156