• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с поръчка по ebay

Започната от Ilianidis, 12.05.2010 22:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ilianidis

Някой имал ли е проблем с пристигане на пратка и как се процедира по търсене на правата?Поръчката поначало закъсня с изпращането и.След това на запитване ми дадоха баркода за проследяване и се оказва,че е напуснала ХонгКонг на 31 март.Закъснението ми обясняват,че се дължало на великденските празници празнувани в Руската федерация.Мина доста време и тя все още след 43 дена я няма.Досега съм пазарувал доста пъти и са пристигали в рамките на 7 до 35 дни,като последната закъсня заради нашите митници.На повторно запитване ми обясняват,че не е методика да се разреши случая,чрез контакт с тях,а да се обърна към БГпощи.А тук като ги попитам,вдигат рамене и не предприемат нищо.Какво може да се направи в случая?Могат ли нашите пощи да предявят искане за неполучена стока от чужбина,за да се докаже в случая къде евентуално се е изгубила?Или е нормално напоследък да закъснява толкова много?!Вулкана е далече от Азия.

rgeorgieff

Аз онзи ден си взех доставката от Хонг Конг, поръчана на 12.03. На 17.03 ми пуснаха мейл, че е изпратена. Сам смятай колко дни са това :)
Пуснаха оправдание с вулкана и празниците.
п.п. От "Пощите" известието е ден по-късно след пристигане на пратката, така че дирята се губи при доставчика.

Luton

Едва ли ще имаш проблем, но от Китай и Хонк Конк се чака доста.
Повечето търговци, възтановяват на 100% похарченето от клиента при проблем
следенето на пратката до теб, си е тяхна работа, заплаши ги че ще пишеш негативен фид бек
и ще ти върнат парите, последното е оплакване за некоректен търговец до ebay
ако плащането е с payPal ще ти върнат парите(служебно).

Погледни рейтинга на търговеца, мненията за него и ще ти стане ясно как да продължиш!(дай линк към магазина?търговеца)

Ако проблема е в нашите пощи, пак ще ти върнат парите!

Аз, бих почакал още малко.

Поздрави


tomatomov197

  Аз днес си получих поръчка от Хонг Конг от преди 40 дни.  Бяха ми се извинили за забавянето от вулкана , без да ги питам даже, после аз им писах , че вулкана приключи и да побързат.  Нищо не ми отговориха, но пратката е тук вече :-)   Според мен поръчки които не са спешни могат да се правят спокойно от ибей, особенно ако се внимава за рейтинга на продавача.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Ilianidis

Продавача е Fish Street Store,известен и с добър рейтинг и продажби.След подобни премеждия съм по-спокоен,явно е дошло време да пристига вече.Дано да не се стига до по-сериозни ексцесии.

Desmoria

Аз също имам две поръчки, които чакам от март месец. Поддържам постояннен контакт с продавача и в общи линии оправданията са празниците и вулкана. А за Русия до колкото знам, празниците им свършиха оня ден, така че изчакай още малко.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Similar topics (5)

30296

Започната от mb4life


Публикации: 3
Прегледи: 2118

22102

Публикации: 23
Прегледи: 24081

19165

Публикации: 11
Прегледи: 9772

4857

Започната от sho


Публикации: 5
Прегледи: 2514

58907

Публикации: 3
Прегледи: 2673