• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Призив за помощ! Моля помогнете!

Започната от Caxapa, 02.10.2009 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Привет на всички колеги във форума. Имам една молба към всички които са на територията на България.
След един разговор с нашият млад колега Голдстар94 или накратки и галено нареченият ГОЛДИ се породи желание да помогна . Поради разликата в дестинациите ми е невъзможно но вярвам има такива в България които ще могат да довършат това дело до край.
Голди се нуждае от осветително тяло с лампа за своят аквариум а явно момчето е затруднено с набавянето на средства, неопитности още кой знае какви причини. Момчето е готово да си плати доставката (доколкото разбрах от разговора ни по Скайпи) но да не го гледаме как се мъчи с някакви антични лампи да се опитва да осветява аквариума си. Вижда се ,че има желание да отглежда риби и се вслушва в съветите на доста от нас. Трябва му още докато стане изряден акварист но и това ще стане. Поне аз съм оптимистично настроен по това мнение. Та моля ако някой има възможност и желание нека да се свърже с него( Голди ) на лични и да се договорят относно адрес и начин на изпращане на въпросното осветително тяло.
Вярвам ще има такива които имат излишни и ще доставят радост на свой колега.
Благодаря за отделеното време относно тази тема.
*thanks *bg* *thanks *bg*

bicho1976

Сахара идеята принципно е много добра.Но, има винаги едно но.Колегата вместо да си дава парите за напълно излишни неща нека си купи осветително тяло.Най-евтиното стува 5-6лв(аз имам едно такова)то и куриера ще излезе толкова.Пуричка за 8-12лв и е готов.Вместо да търси растения и риби да започне от осветлението.Повечето от нас са набавяли оборудването си със месеци и доста лишения.Аз почнах да светя с крушка за хладилник в началото. *CRAZY*

goldstar94

ми bicho1976 търсех каде ли не в нашия град и не на мерих аз имам пура само тяло ми требва
: 02.10.2009г 22:10ч
Търся също T4 пура 18 , 10  W  от тези наи малките пури около 31 до 37 см дето са

Balkandjiev

Голди дай размерите на аквариума си, може да измисля нещо.

iek

Мога да помогна на момчето единствено със съвет-
Първи вариант:енергоспестяваща крушка-струва 3.50лв., ето този 50 сантиметров аквариум го осветявам с такава 7 ватова
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi205.photobucket.com%2Falbums%2Fbb306%2Fiekoko%2Fgreen%2520nano%2F2008-10-28_00001.jpg&hash=f8d938a3c9234a107ad3658df167d80c9aa5571b,

Втори вариант са готовите тела от Практикер-2.99лв., с едно такова плюс пура за 2.50 осветявам 60см аквариум, всъщност той е на децата ми-ето какво представлява
, "килиммчето" хемиантус калитрихоидес, глосо не става, съжалявам, че е малко неподреден, но какво да се прави-децата са на 10 и 4г..

Е, и на мен ми се иска ATI Powermodule за  349,00EUR, съжалявам ако е прозвучало грубо, но защо ще дава 8лв на куриер, като за по-малко пари може да си спретне осветление.

goldstar94


yogle

@iek този аквариум с енерго спестяващата какви размери е и така ли е стартиран. @goldstar94 кажи поне от къде си и някой съгражданин може да помогне, наистина няма смисъл да се занимаваш с куриери.

goldstar94

Ми защо да няма  *dontknow* ще си платя всичкото  *THUMBS UP*


от Хасково сам
: 03.10.2009г 10:10ч
.

lz3cv

'ми защото ако се занимаваш с куриер ще ти излезе по-скъпо откоклото да си купиш нещата от някой магазин в Хасково. Колегите ти казаха цените.
Бях написал доста по-хард мнение, но ще го запазя за мен. Все пак нека задържим добрия тон във форума.

goldstar94

ми пич все пак искам да ми го пратят няма нищо , че ще е по скъпо  *THUMBS UP*

Raven

В понеделник ще  видя какво мога да направя, ако намеря нещо подходящо ще го пратя за моя сметка. :-)

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

elblanko

Цитат на: Raven - 03.10.2009 19:15
В понеделник ще  видя какво мога да направя, ако намеря нещо подходящо ще го пратя за моя сметка. :-)



*thanks Ето така се прави, евала.  *thanks По принцип темата е направена за да се помогне на момчето, а не да му се дават напътствия в живота.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

goldstar94

Еми дано да намери човека някаква и друго тяло ще сам му много благодарен  *DRINK*

Similar topics (5)

36999

Публикации: 4
Прегледи: 2648

21817

Публикации: 35
Прегледи: 10950

58907

Публикации: 3
Прегледи: 2669

19336

Публикации: 48
Прегледи: 11653

56444

Публикации: 8
Прегледи: 4330