• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Принт стъкло

Започната от kiril_m, 16.10.2015 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kiril_m

Здравейте,

Нужна ми е помощ извън акваристиката. Пускам отделна тема, защото може и на някой друг да е полезна.

Въпрос 1: Някой знае ли стъклари в София, които могат да ми направят принт стъкло за гръб на кухня с дължина 310 см? Сайтове и фирми, предлагащи принт стъкло за кухня, има предостатъчно, но никой не иска да прави с тази дължина. Казват, ще 300 см е малксимума, който може да поеме машината, а не ми се ще да правя внадки.

Въпрос 2: Имам кухненски остров с размери на плота 180х70 см. Мога ли да направя плота стъклен и кое стъкло би било достатъчно устойчиво на удър и драскане. Предложиха ми вече закалено стъкло, но не знам каква дебелина да бъде и има ли по-удачен вариант.

Реших да питам и във форума, тук все пак има хора с голям опит в стъклото, пък и някой друг може да се е обзавеждал.

Всеки акъл е добре дошъл.

Кирил

kuvert

И на двата въпроса са ти дали правилните отговори.
За острова-10 мм. стъкло и задължително мат,че е много досадно да пиеш кафе или да вечеряш и да си гледаш краката

SDB

За принта това което са ти казали е верно ако
стъклото се печата директно на UV принтер, но
има и друг вариант за печат - печата се на прозрачно
фолио огледално, лепи се отзад на стъклото и отгоре
се залепя бяло фолио
аз съм го правил за доста аквариуми за гръб
а също и за кухни

kiril_m

За UV принт става въпрос. Имам газови котлони на плота и със закаленото стъкло няма да е проблем, но с фолио не става заради температурата.

Similar topics (5)

14761

Публикации: 12
Прегледи: 8558

43603

Публикации: 1
Прегледи: 1748

5734

Публикации: 4
Прегледи: 2964

3687

Публикации: 15
Прегледи: 6784

1860

Публикации: 13
Прегледи: 5630