• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за училищен проект

Започната от aquafan, 03.10.2013 15:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aquafan

Следващата седмица в училище има празник, на който всеки клас с профил испански език трябва да представи една испаноговоряща страна. Моят клас трябва да представи Парагвай. Идеята ми е да направя макет на водопад. Намерих разни клипове с макети на водопади, но ми се струват прекалено сложни за изпълнение. Има ли някой, който да е правил подобен макет и имате ли идеи за по-опростен вариант.Ето и клиповете, които намерих:


miTko

Най-простото е най-тежко. Конструкция от камъни, в която да скриеш пластмасова бутилка с отрязано гърло, ръбът и от едната страна е "свален" на улей.
Отдолу на конструкцията трябва да има обем вода, където да е топната помпата, качваща вода в бутилката, от където се "излива" водопада. Ще си спестиш много работа, ако цялата конструкция има плосък гръб, може и отворен. Буташ до стената и да гледат отпред.
Разни мои АКВАРИУМИ 

zlatna ribka

Хи-хи...мислех си ,че само на мен може да се случи да се занимавам с допълнителни екстри,но явно има и други :-D (И щерката е с профил Испански и е обикаляне на цяла София за помагала и учебници) :-| Прекаляват просто.... :karamse:
Моят съвет е да избереш нещо по-лесно за представяне на Парагвай,миналата година пробвах да правя макет на вулкана Етна.....беше кошмарно просто  ,по-скоро бих се насочила да направя проект за пристанището в Асунсион или пък за футболния им отбор ,знам ли *dontknow*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Giorgio_Armano

Не виждам нищо трудно на клипа.
Просто трябва да имаш повечко свободно време,да си сам(поне аз така ми идва (вдъхновението за инвации) и да си поиграеш и най вече малко фантазия да имаш.На клипа всичко е показано и обяснено като за индианци.
С това последното не искам да обидя никого,просто лафа си е такъв.
Също така и инструменти не ти трябват дето се казва ниакви.
Един индукционен поялник на който да му смениш човката няколко четки за рисуване и един макетен нож.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Myxa TepopucT

От 2007(поне така мисля) години има един проект Училище за Себеутвърждаване и Подготовка към Европейски Хоризонти(УСПЕХ), който е за всички училища и в този проект УСПЕХ има най различни клубове и аз се записах по клуб за акваристика(този клуб е създаден тази година в моето училище), обаче ни трябват аквариуми и искам да ви попитам дали имате излишни аквариуми, който искате да подарите на училището(ПГЕЕ ,,Константин Фотинов" гр. Бургас)

П.С. имам разрешение от aquafan да пиша в неговата тема, за да не правя нова просто е излишно

aquafan

Някой колега има ли да ми даде под наем вътрешен филтър, който не ползва за сряда, четвъртък и петък. Мислех да ползвам моя, само че мисля, че на рибите няма да им се отразят много добре 3 дни без кислород.Благодаря предварително.

Giorgio_Armano

08.10.2013 20:23 #6 Last Edit: 08.10.2013 20:37 by Лора
Цитат на: aquafan - 08.10.2013 20:18
Някой колега има ли да ми даде под наем вътрешен филтър, който не ползва за сряда, четвъртък и петък. Мислех да ползвам моя, само че мисля, че на рибите няма да им се отразят много добре 3 дни без кислород.Благодаря предварително.

Това означава че си направил нещо.Да предполагам ли че има нещо общо с горния клип.Не  би било зле да качиш работата си тук.
Да ти кажа честно любопитен съм.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

aquafan

Утре заедно с още 2 приятели започваме проекта.Пиша още от сега за филтъра защото ако никой няма свободен филтър, утре ще трябва да купим.В момента имам свободна само една машинка от тези с "бълбукащите камъни".След като проектът е готов, ще кача и снимки.

NO CARRIER

Поне да беше написал откъде си...  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

aquafan


Лора

Ако не е късно пиши ми на ЛС, данните си, да ти пусна моя филтър.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Giorgio_Armano

Цитат на: aquafan - 08.10.2013 20:51
Утре заедно с още 2 приятели започваме проекта.Пиша още от сега за филтъра защото ако никой няма свободен филтър, утре ще трябва да купим.В момента имам свободна само една машинка от тези с "бълбукащите камъни".След като проектът е готов, ще кача и снимки.
Ако срещнеш някъде трудности или неяноти драскай по някой ред да помагаме.Тук има доста умни глави които правят от нищо нещо.
Все ще вземеш решение как да процедираш за по нататък с проекта.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

53065

Започната от 77


Публикации: 10
Прегледи: 4112

26496

Започната от nikolay0876


Публикации: 0
Прегледи: 1319

44606

Започната от Desmoria


Публикации: 0
Прегледи: 1137

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5882

19342

Публикации: 25
Прегледи: 9768