• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ за избор на Рено Сценик .

Започната от skorpi_zoo, 30.07.2014 19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skorpi_zoo

Моля някой който се сеща да ми помогне в избора.
Решили сме със съпругата ми да си вземем такава колица,но имаме бюджет до 3000лв.
За тия пари какво ни препоръчвате Сценик 1.9 дти до 99г. или Сценик 1.9 цди след 2000 г.?
Аз се притеснявам,че до 3000лв. по-новите модели ще са боклуци,но все пак искам мнение.
Благодаря предварително!!! :)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Николай_1996

Ами колега ния си взехме преди месец рено сценик 2006г. Общо ни излезе около 6500лв.колата е супер няма лошо мнение има нещо като авто пилот за примерно задаваш и каквато искаш скорост примерно 100км/ч на волана има плюс и минус от там регулираш скоростта супер е но мисля че за 3000лв може да намериш рено 99г. Моето мнение е добро за тези коли  *THUMBS UP*



П.П аз живея в Германия И тук има такива рена 97-98-99г. И са по 250€ не се шегувам  *JOKINGLY*

iivs

И по нови и по стари Рено ти не трябва освен ако не искаш да си спонсор на магазин за авточасти, това е кола създадена за здрави европейски пътища и качествено гориво каквито тука няма.

Lasho

И аз съм пред същата дилема. От това, което прочетох до сега из нета съм се ориентирал към 1.9 DTI.   Май-май това е по-непретенциозният и по здрав мотор, макар и малко по-тромав. Според много менения другият мотор много често хвърлял турбина, която нова е от порядъка на 1500 лв.
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

skorpi_zoo

Така е ,но става дума за сцениците от фаза 1.за фаза 2 вече е друга бира.Казват че двигателя е ново поколение комънреъл и няма такъв проблем.
А ти колега защо се насочи към Рено? :-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Lasho

Ами търся ван. Първо се оглеждах за по големите - Шарани, Еспейси и др. п. Ама после реших да е по-малък. Пък и моя бюджет е като твоя - 3000, така че читавите по-големите не влизат в него. Реното се оказа най-разпространено и може да се намерят доста добри коли за тия пари, с климатици и тем подобни :) Е, още не съм стигнал до покупката де. Първо трябва още да дооблъча жената, че тя все едно е от Перник - Голф, та Голф :) Да ме прощават перничани - нищо лично  *DRINK*

Освен това според мен по-старите мотори все още са по-добри за условията на нашата мила родина. От гледна точка на това какви бомбени смеси, наречени с името "Дизел", се продават на почти всички бензиностанции. Аз не разбирам много от коли, но работя в транспортна фирма и имам известна представа що за боклуци има по бензиностанциите. Така че един по-нов мотор с по "фини" изисквания може много бързо да капутира от единия "Дизел" само.
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

skorpi_zoo

Ами да така е,за съжаление.Пък и от време на време излиза и по-евтина нафтица. :-)
По новия мотор,може да не я харесва.
Ако го хвана тоя Мърфи...

niky

Цитат на: Lasho - 31.07.2014 09:40
Първо трябва още да дооблъча жената, че тя все едно е от Перник - Голф, та Голф :) Да ме прощават перничани - нищо лично  *DRINK*
Аз не съм от Перник, ама мога да кажа само хубави думи за Голфа  :-D

Lasho

 :-D
И аз нямам нищо против ГолфО, ама ми се иска нещо малко по-големичко.
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

skorpi_zoo

За сега съм се спрял на тези ванчета. :-)
http://www.cars.bg/c708106
http://www.cars.bg/c793564
http://www.cars.bg/c796054
http://www.cars.bg/c772122
http://www.cars.bg/c657839
Мисля да гледам първо тия по-близките до Хасково(Пловдив,Ст.Загора).
Въпреки че най много ми харесва тази в Нови Пазар.
Ако го хвана тоя Мърфи...

pqko

Цял ден се занимавам със тия курници,колата която ще ти свърши работа  е 1.9 TDI 90 коня.невзимай 115 правят проблем с турбината,ако е ван W шаран.евтини части здрав двигател няма затра.малко гори и върви доста прилично.

Antuni

Точно така.

Търсете нещо на ВАГ. С двигател 1.9TDI 90к.с AGR както е написал колегата. Двигателя е "чук". Това са колите за хора с малък бюджет. Всякакъв друг дизел над 10 годишен (да не казвам над 6 годишен) е таралеж в га...те. Ориентирайте се към Skoda и VW че Audi е по скъпата кола за потдръжка. А може и Seat евентуално ако не ви дразни. А такива "РЕНДЕТА" на по 16-18 години (Дизели) и подарък не трябва да ги гледате. Да не помислите че съм фен на ВАГ, напротив харесвам повече MB и BMW но това е съвсем различна бира от тази в темата.

И тъй като се очерта мащабна тема за Рендетата.... Колеги най добрия ви избор ще е 1.6 бензин на теа Сценици ако все пак това е решението ви за автомобил. Като заключение да кажа че не е изключено и взимайки дизела да го карате 1 или повече години безпроблемно.
0899808552

bunzip2

Взимай сценика. За тея пари, на ВАГ само дръгел ще си вземе.
Преди година и половина взехме перфектен сценик 99-та за 3400.
Така че, въпрос на търсене и да не бързаш.

За мотора - 1.9 дти е мотора!

skorpi_zoo

Цитат на: bunzip2 - 31.07.2014 15:35
Взимай сценика. За тея пари, на ВАГ само дръгел ще си вземе.
Преди година и половина взехме перфектен сценик 99-та за 3400.
Така че, въпрос на търсене и да не бързаш.

За мотора - 1.9 дти е мотора!
Ами питах за тия коли във форума на Рено (от линковете) и един човек ми каза,че тия дето сум харесал били боклуци и собствениците им били мърлячи. Много силни думи от няколко снимки?
После ми пусна една снимка на по-новите от борса в Неговия град,защо ли? *MODERATOR*
Ако го хвана тоя Мърфи...

pqko

Зими Рендето да си постоянно по сервизите, :-D,иначе колегите ще ходят гладни./

Similar topics (5)

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5882

42771

Започната от ralito_


Публикации: 16
Прегледи: 6783

39803

Публикации: 3
Прегледи: 1713

16449

Публикации: 18
Прегледи: 5993

37630

Публикации: 5
Прегледи: 2602