• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за избор на климатик!

Започната от bicho1976, 26.08.2009 09:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

Предстоими покупка на климатик,но честно казано нямам идея каква марка да си взема.В момента съм с две Осаки(инверторни,дванадесетици).Първият климатик го вземах преди 7години и съм много доволен от него,и в най-големите студова си стоя в хола по тениска успява да затопли и коридора.Две години по-късно вземах същит модел за детската,но я няма тази ефиктивност като другият.Момчетата от фирмата(с които сме добри познати)го замерваха проблем няма.Засега съм се отказал от този модел(честно казано съм нямал повреди и неприятности,консумацията също е прилична),какво бихте ме посъветвали.Изисквания:инверторен,12btu,цена до 1200лв.И още нещо.В Технополис или Маркет извършват ли монтажа.

Balkandjiev

Поне във Варна имат, но е брадва. Имат и бесплатен монтаж, но само на последни модели. Знам, защото и аз съм изправен пред същата делема.

denbosch

Пишеш в Гугъла "какъв климатик да си купя" и четеш,примерно тук :
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=16003&st=195

Отделяш си достатъчно време и четеш ;-),мнения и съвети всякакви.Успех и най-вече късмет,при техниката всичко се свежда до последното.

А за монтажа в Техно-тата трябва да питаш на място,на някои климатици влиза монтаж в цената,на други не.Но така или иначе фирмите за монтаж не са към магазините,просто им ползват услугите.А и май в Технополис доскоро имаше оферта при връщане на маслен  радиатор,независимо какъв ,ти свалят 200 лв от цената на климатика,провери и това.

miTko

Пиши л.с. на abaro, той ще те светне!  ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

Лора

Преди 2г, когато си купувахме климатик и ние търсихме усилено. Колебаехме се м/у марки и накрая си взехме "NO CARRIER" :-D (Сори Коко).
Та обиколихме и ние Технополис и Техномаркет, май нямаха сервиз за монтаж и трябваше да се търси такъв. Накрая след 4 дни досаждане в магазин "Жега" в Русе си търгнахме с CARRIERчето. Не е инвертор, дори забравих и какъв енергиян клас е, но и консумацията на ток не е голяма. Зимата 150лв, като се има предвид, че бойлера не се изключва и готвя на ток. Ако имаш възможност посети този магазин, ако продавача е същия, ще ти обърне доста голямо внимание.




ПС: Коко, още веднъж извинявай, но когато бях във Варна на сбирката се заприказвахме за климатици. Един от колегата ме попита за марката и първото което ми дойде на ум беше да кажа твоя ник. Така или иначе се посмяхме и най важното колегата разбра за какъв климатик говоря. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

barabata

След дълго четене и търсене за новия апартамент съм се спрял на Daikin - имат само два завода (единия е в Япония , другия в Европа - мисля че беше Белгия, но не съм сигурен) - водят се за едни от най- в света на климатиците уж.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

bicho1976

Цитат на: barabata - 26.08.2009 14:08
След дълго четене и търсене за новия апартамент съм се спрял на Daikin - имат само два завода (единия е в Япония , другия в Европа - мисля че беше Белгия, но не съм сигурен) - водят се за едни от най- в света на климатиците уж.
И аз натам клоня засега.Просто не искам да се доверявам на написано на лист хартия.Исках мнение за тествана машина.А и ще разчитам да се отоплявам предимно с него.

denbosch

12-ците на Daikin до 1200лв ли паднаха  =-O ?

bicho1976

Цитат на: denbosch - 26.08.2009 14:27
12-ците на Daikin до 1200лв ли паднаха  =-O ?
Не са паднали.Но компромис със цената се прави,заразлика от качеството.

denbosch

Цитат на: bicho1976 - 26.08.2009 14:36
Не са паднали.Но компромис със цената се прави,заразлика от качеството.
Ако си склонен на по-големи пари от 1200 ,то тогава разгледай също Mitsubishi,Sharp и Fujitsu,не се хвърляй сляпо на Daikin.

Ramirezz

Здравей , видях по горно написаното от теб и бих те посъветвал да не бързаш с избора на климатик и да избягваш закyпуването на каквато и да е климатична техника от магазини като Техно Маркет или Техно Полис.Като цяло водеща в момента фирма е АТАРО КЛИМА.Проблема при повечето клиенти на АТАРО е че са лишени от всякакъв избор.НО тук е и малката тайна на пазара с климатици в България.Повечето хора не са добре запознати с това , че всички климатици след 2002 година които се зареждат с новия фреон 410 А с изключение на марката Daikin са КИТАЙСКО ПРОИЗВОДСТВО.
Аз се занимавах с климатична техника доста време имам познания в тази сфера , и няма да те лъжа
при избора на климатик е важно да се сетиш за добрата стара поговорка  :

"НЕ СЪМ ДОСТАТЪЧНО БОГАТ ЗА ДА СИ КУПУВАМ ЕВТИНИ РАБОТИ"

Успех в закупуването на климатик.
Ако има нещо конкретно което те интересува можеш да попиташ. *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg268.imageshack.us%2Fimg268%2F3307%2F90123518.gif&hash=7cabc140ed3e707dfb3248fcb669e93f979a13df

sliven

От 2 години съм с "Hitachi"-2 употреба.9-ка за спалнята,супер здраво отопля и охлажда.Не съм усетил да набъбне сметката.Ще взимам 12 за хол,другият месец,пак същата марка.Монтажа влиза в цената за 9-ката=650лв.За 12-та събирам 900.Цената на монтажа е (200лв.=450,700лв)Лошото е,че не си от Сливен и разходите,ще те натоварят!
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

_777_

Във "Технополис"-Варна има Самсунг 12-тица за 500лв. със монтажа и три годишна гаранция! ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

bedenbogat

26.08.2009 20:36 #13 Last Edit: 26.08.2009 20:38 by bedenbogat
Аз си купих Daikin FTXS35G 2бр. за общо 4000лв. от Термоклима,  но ако имаш проблем с парите кандидатствай за програма енергийна ефективност  питай в коя да е банка правят 15% отстъпка  за високо ефективни ел. уреди
ето малко инфо за климатика
http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=231

bicho1976

Цитат на: _777_ - 26.08.2009 20:06
Във "Технополис"-Варна има Самсунг 12-тица за 500лв. със монтажа и три годишна гаранция! ;-)
Какъв е модела на този Самсунг?

Similar topics (5)

51220

Публикации: 10
Прегледи: 3539

26496

Започната от nikolay0876


Публикации: 0
Прегледи: 1318

41968

Публикации: 6
Прегледи: 2905

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5882

38324

Публикации: 0
Прегледи: 1281