• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 19:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОМОЩ ЗА АСПАРУХОВО

Започната от Ivan_S, 20.06.2014 11:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Здравейте колеги,

Може би е неуместно да пиша по този въпрос в такъв форум, но нищо по-умно не измислих. Отварям тази тема първо, защото съм родом от Варна и второ, защото имам жилище в квартала, на ул. Кишинев, която е само на 200-300 м. от мястото на трагедията. За щастие в случая, там не е имало проблем (поне така научих, ако някой има повече информация, ще се радвам да сподели) и трагедията е подминала тази част от квартала.

Не мога да стоя безучастен, но и не мога много да направя. Има открита дарителска сметка, по която могат да постъпват средства от СМС-и. Текст DMS VARNA, номер 17 777. Само със СМС съм помогнал засега.

Надявам се, че ще можем да обменим някаква информация за състоянието в квартала. Със сигурност хората имат нужда от помощ. Да помогнем някак. Комуникациите са нарушени, няма ток, няма вода. Вероятно близки хора на живущите в квартала нямат достъп до тях и/или не разполагат с информация за тях. Нека направим каквото можем, за да разпространим повече информация за ситуацията.

ПУНКТ за събиране на помощи във Варна, ул. Иван Вазов 26. Можете да оставяте или изпращате там дрехи, храни, детски храни, газови котлони, всичко необходимо! https://docs.google.com/spreadsheets/d/10sIpUcZjiTpvjWlUNhqVon15V4WBaFF1dHwQ_0ObDqo/htmlview?sle=true#gid=0

Благодаря на всички от името на хората, които имат нужда от помощ.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

bunzip2

Браво за темата колега.
Точно преди малко си мислих дали е уместно да пусна таква тема.
Нека всеки, който има възможност, да изпрати SMS, за да помогнем с каквото можем да хората.

Аз съм от Варна, и с очите си видях част от ситуацията. Въпреки, че не живея в кв. Аспарухово, нашето жилище също пострада от силните порои. Наводнени са ми всички стаи, пълен ужас! Пътищата за аспарухово са недостъпни. Квартала е в окаяно състояние. Асфалта е надигнат от водата. Коли има повлечени навсякъде.
За съжаление и доста жертви :(

Aronax

Браво за темата колега,
Цялото семейство днеска пращаме смс-и. Не е голяма помощ за хората но ако всеки човек прати по 1 смс пак ще се съберат доста парички. Жалко е само, че държавата най-вероятно пак нищо няма да направи за да помогне на хората...

Ivan_S

Община Варна стартира кампания за набиране на средства за Аспарухово
Всеки, който има желание да помогне финансово на пострадалите хора и възстановяването на район ,,Аспарухово" от природното бедствие, може да направи това на сметка:

Община Варна

Централна кооперативна банка" АД - клон Варна
IBAN: BG49 CECB 9790 8462 1500 00
BIC: CECBBGSF

Код за вид плащане - от страната - 445100
- от чужбина - 445200

Като основание за плащане следва да се изписва: ,,За пострадалите от бедствието в кв. Аспарухово" или ,,Възстановяване на щетите от бедствието в Аспарухово"

За повече информация - тел. 052/820 342
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

zlatna ribka

Исках да те поздравя за тмата  *thanks
Имам роднини в кв. Трошево....опитахме се да направим връзка с тях,но не успяхме :-(
За дрехи и храна  ул. Иван Вазов 26 ли е адреса?
И има ли организация ,която да ги раздава на хората?
Или на тоя етап е по-добре само SMS
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

DPI

Благодаря за споделянето на информацията за пункта. Ще се включа. Голяма човешка трагедия, нямам думи.

Ivan_S

Цитат на: zlatna ribka - 20.06.2014 19:02
Исках да те поздравя за тмата  *thanks
Имам роднини в кв. Трошево....опитахме се да направим връзка с тях,но не успяхме :-(
За дрехи и храна  ул. Иван Вазов 26 ли е адреса?
И има ли организация ,която да ги раздава на хората?
Или на тоя етап е по-добре само SMS

Нямам информация за организацията, никаква. Тук поствам от където, каквото намеря. Някой ако знае подробности, да ги сподели.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Caxapa

В Трошево няма нищо обезпокоително. Водите спускащи се от Възраждане и минаващи през Младост-параклиса   срещу ОМВ-и и терена Пикадили-басейна=на Младост Малборо блока и надолу е нормално като при всеки пороен дъжд. Там проблеми няма  освен краткротрайно запушване на оточните канали до бл 120  под Куфланд но с бъза намеса на няколко местни младежи, ситъацията е овладяна и мазите  на бл. 118, 117 и др. е овладяна. 
Горещи новини за Вас от Виена-директно предадени от Гр Варна от мястото на произшествието.

_777_

Днес вече имам интернет.Аз живея в квартала и това което видях онази нощ мога да кажа че само съм виждал на снимки "след Апокалипсис".Направо си беше шокиращо и стряскащо.Дано повече не се повтори което много ме съмнява.Тези снимки са от отводнителния канал който го имаше някога но явно общината реши да "гризне"парите на хората и го застрои с магазини.Явно хората които са направили канала са мислили с главите а не със задниците си.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F53ycutz7f%2F10447068_660226254054722_4215537335515753190_n.jpg&hash=7d20386f936443d2fca500612dfd8e1edcebd642

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2F568l7dzj1%2F10458429_726783774027762_1744383487045750770_n.jpg&hash=560c914857e4a7b31fd680d5fd378b8b92bcd480
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Ivan_S

Добрич призовава за помощ!

Община Добрич се обръща с призив към всички за набиране на минерална вода, на пакетирана трайна храна, готова за пряка консумация, консерви в нечупливи опаковки, сухари, бисквити, кроасани и други, съобщиха от пресцентъра на общината.
Община Добрич се нуждае и от почистващи дезинфекциращи препарати, гумени ботуши, работни ръкавици, чували, четки и пособия за почистване, криви лопати, поцинковани и пластмасови кофи.

Доставките ще се приемат в областен склад на БЧК в село Победа, край Добрич.

Доброволците от град До брич могат да носят своите дарения ежедневно в пункт на БЧК на улица ,,Отец Паисий" 19 с телефон: 058/602247.

За повече информация относно приемане на помощите можете да се обръщате на тел: 0885 6201 – Валя Закова, 0888 21 84 58 – д-р Артюн Еринозов.

В Добрич се организират мобилни пунктове-автомобили за предоставяне на пакетирана храна и вода на пострадалите от наводнението, съобщиха от пресцентъра на общината. Пакетирана храна и вода ще бъде закарана на пострадалите от наводнението в следните райони: Северен – улици ,,Копривщица", ,,Стоил Войвода", ,,Индже войвода", ,,Кубрат", ,,Александър Кръстев", ,,Бузлуджа" в района на ХГ Югоизток – улици ,,Арда", ,,Осъм, ,,Изгрев. ,,П.Р. Славейков", ,,Тунджа", ,,Вит". В момента екипи на Дирекция ,,Социално подпомагане" извършват социална оценка на пострадалите – на място по домовете в засегнатите райони, за да бъдат еднократно подпомогнати с парична сума за най-неотложни битови нужди.

Доброволците се насочват от оперативния щаб в общината за подпомагане на пострадалите райони. Общината напомня, че водата все още не е годна за пиене.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Lucky Fish

И аз съм от Варна, горките хорица от Варна и всички засегнати райони, дано няма повече жертви!
Аз вече доста СМС-а изпратих, да се надяваме и други хора да помогнат.
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Similar topics (5)

15522

Публикации: 4
Прегледи: 3420

38290

Публикации: 1
Прегледи: 1673

36853

Публикации: 27
Прегледи: 13062

5903

Публикации: 1487
Прегледи: 389756

33367

Публикации: 5
Прегледи: 3120