• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 10:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_v

значи това, може само да ме радва. Сега съм го дал за инсталиране и в сряда си го взимам и ще го видя как е, но параметрите му са много добри за тази цена.
145/60/55- 480л.
1. Labidochromis caeruleus  20 бр.
2. Melanochromis-Maingano 11бр.

Slavov

Te и за НР-то викат че бързо се чупи, ама 3 броя на над 3 години и не са мръднали (освен батериите), та някой който има да каже , ще е добре. Че честно казано и аз им няммам доверие...

ddimitrov

Цитат на: Slavov - 28.01.2012 20:17
Te и за НР-то викат че бързо се чупи, ама 3 броя на над 3 години и не са мръднали (освен батериите), та някой който има да каже , ще е добре. Че честно казано и аз им няммам доверие...

От около 4 години имам допир до доста модели на HP, както лаптопи така и настолни машини. HP са как да го кажа най-корпоративно насочената и консуматорска фирма за мен. Това разбира се не прави продуктите им лоши, според мен са доста добри даже. Интересно наблюдавам при тях, че на определени модели си имат все по някоя болест. Например имаха една серия лаптопи преди около две години които всичко си им беше наред само където батерията изкарваше по 6 месеца. Попаднах и на серия настолни на които след първата година на всеки от тях се скапа хард диска. Имат едно шаси с което продаваха и бюджетни и бизнес лаптопи на което основен проблем е клавиатурата и бутоните на тач пада. Бутоните се чупят много лесно, а клавуатурата се измята. В същото време на работа имам няколко машинки от бизнес сериите които не са мръднали. Скоро си играх с един нов модел пак от бизнес класа и изглеждаше доста солиден. По спомен нещо от рода на 930лв, процесор i3, 4 РАМ, 500 диск, 15 инча. Ако си харесаш модел на HP пиши кой точно да ти проверя какви главоболия дават за него сервизаджиите.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

easternalien

Здравей, колеги :)
Имам проблем с PVC дограмата в едната стая, вратат на балкона не прилепва хубаво в задната част откъм касата. В двата края (горе и долу), където са пантите държи добре, но в средата се образува една пролука няколко милиметра, но достатъчно да се усеща, когато духа вятър навън.
Някой имал ли е подобен проблем и как го е оправил?

paolo6481

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

easternalien

Аз си мислех за нещо като допълнителна панта в средата. Иначе съм пробвал с уплътнител за прозорци на лента, но не се получава добре.
С какво друго мога да уплътня?

buchkata


easternalien


Асен Евгениев

Цитат на: easternalien - 28.02.2012 19:09
Някой имал ли е подобен проблем и как го е оправил?
Моята врата има две панти, горе и долу, но между тях има три такива джаджи. С отверка се
прибира или вади това езиче в ляво /на винт е/ и съответно вратата се притиска или не към касата.
Купуваш и ги монтираш с по два винта. Елементарно е и върши работа. *THUMBS UP*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F25z4dpk.jpg&hash=363d3d252f831f80cdf7ec360f9417e1d0e75391
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

Ами след като са му монтирали крив профил не е ли по-допобре да дойдат и да му го сменят?Може ли горе и долу да прилепва а в средата да зее?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

nikolay0876

Тука лекинко навлезнахме в мойта професионална област. Само дано Акапулко не сметне че се заяждам с него, но тези скрити панти не вършат работа, ако монтажа не е извършен добре. При двуос механизъм има минимум две точки на прибиране от към пантите. Причина да не прилепва крилото към касата може да бъде неправилно позициониране на насрещниците, друга причина може да е, ако самата каса е "разпъната". Това можеш да го провериш като измериш на няколко места светлия отвор дали е еднакъв. Ако има разлики над 4-5 мм, няма оправия, освен да се монтира наново. Ако крилото е цяло, без хоризонтален делител, може да се пробва и пренапъване на крилото в ширина.

Асен Евгениев

Цитат на: nikolay0876 - 28.02.2012 21:07
Само дано Акапулко не сметне че се заяждам с него
Няма такова нещо. Не разбирам от дограма, казвам как е при мен и че мога да придърпам вратата,
ако усетя полъх /предполагам, че уплътнението се одървя с времето/. Може вратите ни да са различни,
нямам идея. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolay0876

Колегата не дава допълнителни сведения за профила на дограмата, а има огромно, като казвам огромно наистина е така, дали профила е цветен или бял. Линейното разширение на цветния профил е почти два пъти по- голямо от на белия. А инак за тези скрити панти при Акапулко вършат работа при почти перфектен монтаж, когато не е разпъната касата и крилото е високо, естествено че винаги може да се образува някакво огъване на профила и тези панти прибират до някаква степен. Но най- добре при едноосо отваряне да си ги има две средни панти, които с твърда връзка. А за уплътненията, ако са сдали багажа, смяната им е елементарна.

easternalien

Значи дограмата е монтирана преди 2 години, REHAU 70 и е бяла. Разкритието е не повече от 2-3 мм.

tonino


Similar topics (5)

4824

Публикации: 36
Прегледи: 10906

51573

Публикации: 32
Прегледи: 14643

30070

Публикации: 1
Прегледи: 1542

42771

Започната от ralito_


Публикации: 16
Прегледи: 6930

26668

Публикации: 2
Прегледи: 1961