• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 00:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ и съвети в сфери, различни от акваристиката

Започната от acho_pl, 07.12.2006 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro Vn

     Реле за време, часовник, часовников програматор и т.н., известен с доста наименования, но продуктът е един и същ. Аз ще го наричам програматор. Доколкото схващам идеята, желанието ти е да монтиращ програматор битово изпълнение, в кутия с контакт и съответно щепсъл "шуко". Мога да ти препоръчам и няколко други по- елегантни изпълнения с друг тип програматори. Неудобството е може би по-високата им цена и малко знания за монтажа. Вариант 1- ако печката е вързана на отделен предпазител и таблото на предпазителите е с елементи /предпазители/ за монтаж на шина, има изпълнения на програматори точно за такъв монтаж. Заемат 1 или 1,5 позиции, стига да имаш и свободно място на таблото. Класните понасят доста голям ток- виж каква е максималната консумация на печката и я съобрази при покупката му. Вариант 2- купуваш програматор за нощна тарифа и го монтираш вътре в печката- където са и останалите ел. елементи. В по- развит вариант- може да купиш и по- съвършено изпълнение за свободен монтаж в табло и да изведеш скалата /диска/ навън, като разпробиеш корпуса на печката. Същият може да се монтира и отвън върху нея. Обикновено нагревателите се включват не директно от ключа, а през контактор. При новият вариант програматора вътре в печката ще управлява този контактор. Програматорите ги търси в специализирани магазини за електро- елементи и оборудване. При покупката може да изтормозиш продавача/ката с консултиращи въпроси относно начин на свързване /макар че би трябвало да има схема или означения върху корпуса му/ и подходящата мощност за консуматора, който ще управляват. Едва ли ще ти откажат отговори, там обикновено не продават случайни хора, и ще са заинтересувани и да продават. И не пипаш въпросните контакт и щепсъл от снимките!  :-)

elblanko

Цитат на: Bunz - 13.08.2008 14:37
За разрешаването на проблема
Дойде фирмата Х, от която купих паркета и след кратък оглед човека Y ми извади от девет кладенеца вода, че не може да ми даде гаранцията, която ме увериха от магазина, че давали щом те се заемат с това. Все пак живеем в България, а и аз не съм паднал с последния дъжд – наясно съм, че иде реч за дърво, при който материал нещата не винаги са сигурни. Махнах с ръка и помолих да дават нататък. Само да вметна, че за последно съм се занимавал с паркет преди 4 години и не съм в течение на цените на услугите. Когато си купувах паркета попитах дали извършват редене, циклене и прочие. Казаха ми "да" на такава цена, в която, цитирам дословно "влиза редене с лепене към пода, циклене и лакиране 3 ръце". Цената ми се стори съвсем нормална и тъй като не се занимавам с това изобщо не разбрах, че това е цена без материалите. Както и да е, явно аз съм си виновен и в момента, в който взеха да добавят материалите (ясно защо от най-скъпите) цената дойде почти двойно на ценета на паркетчето. Благодарих на човека за времето, което ми отдели, изпратих го, отидох в магазина на фирмата, купих лепило за половината пари и си го наредих сам. Правил съм го няколко пъти и преди (съвсем непрофесионално), но сега паркетините са с много по-добра геометрия и не срещнах никакви трудности. Просто ми се искаше да не се занимавам И с това, но не би.

Сега търся човек, който да го изцикли и този път държа да е с дискова машина. Предните пъти с тези валовите ми направиха паркета на вълни и прочие....

Ако още търсиш, аз съм насреща.  :)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

zambo

Има ли начин снимки от един компютър да се прехвърлят на друг , освен с флашка . Снимките са около 9 ГБ.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

onyxman

Има 3.
1-на CD или DVD дискове;
2-с външен харддиск (равносилно е на флашка, ама с много по голям обем);
3-най-трудно-сваляш харда от този комп и го носиш на другия :-)

П.П. Сега се сетих и за друг ама много бавен и неудобен - чрез скайп

zambo

Цитат на: onyxman - 10.11.2008 15:12
Има 3.

П.П. Сега се сетих и за друг ама много бавен и неудобен - чрез скайп
Мислил съм за скайп или поща , но са към 4000 файла .  :duvar:
Немога ли да ги кача някъде  и да си ги изтегля в къщи .
Май търся под вола теле .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Stupid_boy

'смачкваш' ги с рар, зип или каквото решиш и стават 1 фаил.
а за поща, забрави. лимитите им обикновенно са около 10К.

Деян

Ами, правиш си регистрация в някой безплатен хост(само за пример free.bg), качваш ги и ги теглиш, но ако искаш да стане наведнъж ще ти трябват 9 регистраций, защото лимита беше 1 гигабайт мисля.

kiril_m

Темата май не е точно за тук, но ще отговоря, пък ако местите - местете  отговора. Ако те притеснява броят на файловете - направи архив. Аз по скайп съм пращал 3 гб и верно, че става бавно, но за няколко дни ще се изпратят. Другият начин, който съм изпробвал, е с лан кабел да свържеш двата компютъра, ама аз съм с лаптоп  си го нося където искам :-)

zambo

Благодаря на всички за отговорите .  *thanks
Добрата стара флашка на няколко пъти ще пренесе снимките в къщи . *THUMBS UP*
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

onyxman

Цитат на: zambo - 10.11.2008 15:38
Благодаря на всички за отговорите .  *thanks
Добрата стара флашка на няколко пъти ще пренесе снимките в къщи . *THUMBS UP*
За мен това е най удачния вариант.Е зависи колко е голяма флашката.Ако е поне 1 GB е добре, само 9 пъти ще се разкарваш.Успех.

zapleska

регистрираш се в jooce.com и ги качваш там / на рар-чета около 10-15 мб иначе ще остарееш/ или ползваш tranz.it и 10тина рар-а около <1гб и си запазваш линковете до 5 дни от момента на качването можеш да си ги свалиш/и/или изтриеш/
Не се чудете, НЕГРАМОТНА съм m/

Emsi

Интересува ме ако пресроча наказателното постановление(имам предвид срока за плащане) с около 10-тина дни, колко ще е глобата, аз дочувам 10-тина лв, но дали е така, ако някое знае нещо по конкретно да драсне един два реда:)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

kamos

Emsi
За какво наказателно постановление става дума? Кой го издава и за какво?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Emsi

От КАТ, за ПТП, крайния срок ми е до 30, и въпроса ми е ако се забавя до към 10 декември, колко е глобата, бях чел че е 10лв ама дали е така :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

mima_sf

Цитат на: Emsi - 21.11.2008 12:31
От КАТ, за ПТП, крайния срок ми е до 30, и въпроса ми е ако се забавя до към 10 декември, колко е глобата, бях чел че е 10лв ама дали е така :)
Доколкото знам не дължиш глоба, но ти се трупат лихви. Ако се забавиш много с плащането и възможно да подадат информацията към Агенция за държавни вземания. ;-)

Similar topics (5)

41145

Публикации: 7
Прегледи: 4147

21975

Започната от sliven


Публикации: 53
Прегледи: 15646

19336

Публикации: 48
Прегледи: 11751

38290

Публикации: 1
Прегледи: 1673

36853

Публикации: 27
Прегледи: 13062