• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ПОМОЩ! Риба или Змиорка...

Започната от Set, 05.08.2010 12:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Set

Здравейте! Имам нужда от помощ! Хванах нещо в рачелото си, но не зная какво е ... Но според мен не е риба поне от там където съм не съм виждала подобно нещо... Приемам всякъкъв вид помощ... от енциклопедична до професионално... :-) *dontknow*  Подобно на това е, но е шарено има шарки... През цялото му коремче минава черна линия и към опашката линията става на точки...https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi36.tinypic.com%2Feiwh9t.jpg&hash=6db5b92f5095fc2818f735e07146749a891ecf00

ico

Нали и змиорката е риба.  ;-)
Но най-вероятно си хванал някой щипок. В България има няколко вида.
Провери тия имена в гугъл и сигурно ще намериш, какво е твоето.
Cobitis elongata -- Голям щипок
Cobitis peshevi -- Малък щипок
Cobitis elongatoides -- Щипок (Обикновен щипок, Змиорче, Пискал)
Misgurnus fossilis -- Виюн
Nemacheilus barbatulus -- Гулеш
Nemacheilus breschi (Noemacheilus angorae bureschi) -- Струмски гулеш
Sabanejewia aurata (Sabanejewia balcanica) -- Балкански щипок (Лискур, Лингур)
Sabanejewia bulgarica -- Дунавски (Български) щипок
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Set

Благодаря за информацията! :-) Ми аз не се занимавам с рибки и въобще такива неща, но това което съм хванал ми прилича на тези Cobitis elongata -- Голям щипок
Cobitis peshevi -- Малък щипок
Cobitis elongatoides -- Щипок (Обикновен щипок, Змиорче, Пискал)
Само че на мойто има черна лента дълга и към опашката чак става на такива точки както е при тях...  *dontknow* =-O
: 05.08.2010г 13:01ч
Възнамерявам до го пусна там от където съм го хванала, нека да живее  :-) Така или иначе не зная как се гледа  :-)

izida

Преди време и ние мислехме че е змиорка. Не знам нешите какви щипоци са точно ама си ги гледкаме в градинското езеро  *fish

zapleska

идеално си вирее из аквариумите  8-) днеска си купих 10 от един магазин за стръв  :duvar:
Не се чудете, НЕГРАМОТНА съм m/

alhimica

Set, вие сте уловили Виюн (Misgurnus fossilis). Храни се със червейчета(дъждовни, бели, тубифекс, торни), чернодробна храна, мамарци, може и тестена храна, насекоми и др.
Можете да си я сложите в аквариум и рибката да ви показва какво ще бъде времето(риба барометър) - ако си стои на дъното ще е хубаво, ако започне да подскача времето ще започне да се разваля. Става за аквариум, но със по-хладна вода(~14-20 градуса).
Предимно нощна риба. Има хубаво месо, без дъх на тиня идеално за бира  *DRINK*. Но може да не я готвите. :-) . Може ли да попитам къде сте я хванали?

Similar topics (5)

30070

Публикации: 1
Прегледи: 1534

9619

Публикации: 2
Прегледи: 2254

53065

Започната от 77


Публикации: 10
Прегледи: 4112

4826

Публикации: 0
Прегледи: 1830

50954

Публикации: 10
Прегледи: 3231