• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Подсилване на аквариум.

Започната от sbaltashki, 14.07.2009 18:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sbaltashki

Здравейте колеги .На последък много се притеснявам да не ми протече аквариума .400 литра е от 7 месеца е пълен и няма проблеми,но вмомента правя ремонт и искам да го подсиля за да се застраховам ,понеже има доста балончета по силикона в самите залепени части.Аквариума е с разпорки и т.н. даите ми съвет или човек във Варна на който да се обадя да ми го направи БЛАГОДАРЯ.

sliven

Хай,Стилияне!Понеже няма желаещи,ще се опитам да те насоча към решението на проблемът ти!   Не разбрах,точно на аквариума или на жилището правиш ремонт(по-логично на2-то)Зависи дали е пълен или вече е източен!?Лепил съм пробойни и под вода с Мастер.Намаля се нивото до макс. за  малко налягане и се впръсква силикона в шуплата(балончето)В зависимост от големината им,може да се подходи с голяма игла за спринцовка или система,пълниш спринцовката,като извадиш буталото.(Надявам се имаш пистолет за силикон,ако не си намери!?)Ако шуплите са големи,атакуваш направо със спринцовката(без игла)или със струйника на тубата.Притискаш плътно с пръст в/у намазаното и накрая теглиш тънък ред в/у цялата дължина на сглобката и пак притискаш плътно и плавно с пръста(опитвайки се да не цапаш излишно на страни)Взимай стари парцали и бърши добре ръцете,за да не цапаш по стъклата.(Дано пръстите ти не са широки и треперливи.) Може малко да ти залюти на очите и да ти замирише на оцет,поне ще познаеш че е истински!Дали!Има,чета доста марки. Лепя само с тази марка.Най-сигурен си остава,вариянта:Разцепва се,почиства и лепи на  ново цялата дължина,като се стяга плътно с тиксо.Щом си го "карал"7мес.можеш да му теглиш по1пласт,отвътре и отвън.  Боби 
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

discus

Най лесният вариант ако аквариума е празен, да се залепят ребра по-всички ъгли.

sliven

Ако има (под ръка) стъклар.В противен случай Дискус,обясни му Плийс за ребрата! *privet*  Боби
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

discus

Цитат на: sliven - 14.07.2009 21:54
Ако има (под ръка) стъклар.В противен случай Дискус,обясни му Плийс за ребрата! *privet*  Боби

Статия в момента не мисля да пиша по въпроса, ако човека има конкретни въпроси нека пита.

п.с. Незнам какво имаш пред вид с това "под ръка", но стъклари има навсякъде, няма нужда да ти е роднина.

*DRINK* поздрави Боби

sliven

 *DRINK*Дискус!Чакаме човека с проблема.
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

sbaltashki

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА *DRINK*Мисля си че най добрия вариант е да се разглоби и да се зглоби на ново ,но е голяма игра пък и аз сам немога да го залепя така че с допълнителни ъгли можеби ще стане добре самоче незнам точно как се прави . БЛАГОДАРЯ  *BRAVO*

discus

Отиваш на стъклар, искаш да ти изреже ленти от стъкло 10мм. Тъй като малко хора могат да изрежат по-малки от 2см ленти, искаш толкова(2см) , дължината на лентата зависи от височината на аквариума( мисля че този размер ти е ясен). След като се снабдиш с въпросните ребра(ленти) купуваш силикон аз ползвам GE1200 или dow corning 881. Почистваш хубаво ъглите с ацетон ,спирт , нанасяш доволно количество силикон в ъгъла, слагаш реброто и натискайки го гледаш да изхвърли силикон(преди това си сложил хартиена лента за да не цапаш). След равномерно изхвърляне на силикона обираш ненужният( аз го правя с пластмасова карта например фонокарта, може и с пръст). Следва махане на хартиената лента. Цялата тази операция е хубаво да направиш в рамките на 10 минути, тъй като на повечето добри аквариумни силикони отвореното време за работа е до 10 мин., след което започва повърхностна полимеризация(засъхване) и заглаждането не се получава добре.
Успех с начинанието, може и сложно да звучи, но не е.  *DRINK*

BOJO

Дискус: По-дебелата част на лентата към страничното стъкло или към панорамното, съответно задното? Има ли значение изобщо това в случая?


sliven

Важно е да се шлайфат ръбчетата на лентите(дали ще накарате стъкларя или вие??)Повечето стъклари не го правят,защото са джамджии и не им пречи.На вас и на рибките-Много!!Дискус,аз нанасям силикона в/у лентите(по средата на зиг-заг,и с плътни ивици,почти до края)Имайте предвид ,че при натиска в/у лентата,лепилото се разнася почти 1см.(в зависимост от натрупването)Не се поставя до самият край,ще излезе навън.Не е лошо да ги прилепите(бачкам с тиксо)за да не ги държите или не се разместят(след залепване и приглаждането)Лично,практикувам=разцепване и сглобка на ново,при съмнения!Вие си избирате. 8-)  Боби
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

discus

10-те мм. ги слагам на панорамното, иначе ще стане първо много грубо, второ изрязаната лента не е идеално права. Достатъчно е да се позашлайва само един ръб.

Similar topics (5)

26471

Публикации: 6
Прегледи: 8720

54353

Публикации: 17
Прегледи: 7062

5246

Публикации: 28
Прегледи: 13397

58557

Публикации: 2
Прегледи: 1758

717

Публикации: 2
Прегледи: 2932